Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Dilema glede izbire talnih oblog

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dilema glede izbire talnih oblog
kar se raznoraznih lis tiče. Ko nam je parketar zadevo položil, nam je rekel, naj ga ne serjemo z nekimi premazi ipd, ki da obstajajo. Ker tam se pa potem res lahko vidi, kje je obraba večja. drugače pa ni nobenih lis.
JaBK Napisal:vedno je bolj prijeten, pa naj se sliši to še tako mimo, ker pač PVC baje po definiciji ne more biti prijeten, ker je pač...plastika.

Jst bi rekla, da nam je les bolj prijeten samo zaradi tega, ker vemo, da je to neka naravna stvar, ne pa umetna (PVC). Samo iz tega vEdenja, psihološko. Medtem, ko keramika vs. les (ali nekaj drugega) pa res lahko rečemo, da fizično občutimo, kaj je bolj/manj prijetno, toplo-hladno, trdo-mehko...
govorim v primerjavi s keramiko... Parket je pri meni odpadel iz drugih razlogov. predvsem mehanskih lastnosti. imamo tudi mi male otroke in se ne mislim obupavati nad tem, ko se s poganjalčki vozijo okoli kavča, ali pa drajsajo avtomobilčke pa stole po tleh.
Nekateri imajo parket lakiran in ja, to je tudi ful naravno :roll:. Vinil je super po praktičnosti, za otroke po videnem težko najdeš kaj bolj primernega.
Imaš pa tudi pri vinilu različne površinske strukture (surface embossing) in si najdeš kar ti najbolj odgovarja.

[Slika: zajeta-slika.jpg]
JaBK Napisal:vzamite v obzir, da na talnem gretju ob predpostavki, da je hiša kolikor toliko izolirana (vsaka novogradnja danes) tla nikdar niso topla. Samo niso mrzla. vmes med tema dvema skrajnostima je še nekaj sivine.
se podpišem tudi jaz pod to. Mi imamo 15 cm izolacije in v kopalnici je konstantno med 22 in 23 stopinjami in topla tla čutimo šele ko je zunaj blizu -10. Pri višjih zunanjih temperaturah pa kot je JaBK napisal "tla nikdar niso topla". Ravno zaradi tega meni osebno keramika v bivalnih/spalnih prostorih parket ni najboljša izbira.
alusru Napisal:
JaBK Napisal:vedno je bolj prijeten, pa naj se sliši to še tako mimo, ker pač PVC baje po definiciji ne more biti prijeten, ker je pač...plastika.

Jst bi rekla, da nam je les bolj prijeten samo zaradi tega, ker vemo, da je to neka naravna stvar, ne pa umetna (PVC). Samo iz tega vEdenja, psihološko. Medtem, ko keramika vs. les (ali nekaj drugega) pa res lahko rečemo, da fizično občutimo, kaj je bolj/manj prijetno, toplo-hladno, trdo-mehko...
Se strinjam. Lakiran parket je toliko naraven kot lak na njem.
Še na oljenem je čez les vsaj nekaj mikronov olja...
fanatic Napisal:Ravno zaradi tega meni osebno keramika v bivalnih/spalnih prostorih parket ni najboljša izbira.

Kaj? Smile
Ma kot kaže, se bom morala res poglobiti v ta vinil in ga malo počekirati. Po vaših izkušnjah sodeč je slišati fajn. Koliko pa naj bi bila življenjska doba tega?

Še enkrat, tisti, ki imate vinil - imate lepljenega ali na klik, prednosti/slabosti, če lahko kaj izpostavite? In seveda, dobrodošlo kakšno konkretno ime proizvajalca/prodajalca v privat sporočilo.

Uporabniki parketa, kje ste, kako je z občutljivostjo, vzdrževanjem itd? Mislim, da se je oglasil le eden do zdaj Smile
Pa še to, če se kdo bolj spozna na kemične stvari..na kaj moram biti pozorna pri materialih, raznih premazih/etc... vinila? Sem zasledila na forumu debate o formaldehidih in podobnem. Če si laik, ne veš na kaj moraš biti pozoren...
Pogledat moraš, kateri plastifikator vsebuje vinil. Jaz imam Project Floors, ki naj ne bi imeli strupenih plastifikatorjev.
https://www.project-floors.com/en/susta ... sticizers/

Pozorna si lahko še na obrabni sloj (prozorna plast nad tiskanino), ki je 0,3-0,5mm. 0,3 naj bi bilo zadosti za bivalne prostore.
Na klik je debelejši vinil, baje enostavno polagaš sam, ampak meni je lepljeni 2mm boljša izbira zaradi talnega ogrevanja, tudi občutek je povsem trden, nobenega votlega zvoka kot pri laminatu. Je pa za lepljeni vinil potrebno podlago povsem izravnati z izravnalno maso in jo tudi pobrusiti.
Trajnost - kdo bi vedel. Obljubljajo precej. Je pa baje zamenjava enostavna, zamenjaš lahko tudi posamezno ploščo - obrežeš z olfa nožem, pogreješ s fenom in jo odlimaš. Seveda moraš imeti enako na zalogi za rezervo.
Malo je dolga tema za brati, ampak se mi zdi, da kar se tega foruma tiče smo tukaj se še največ ukvarjali s "škodljivostjo" pa plastifikatorji ipd:
viewtopic.php?f=36&t=64329&hilit=pvc
ok, bom pozorna še na obrabni sloj in škodljive zadeve.

a imate vi mogoče iz prostora, kjer imate vinil, direkten izhod na teraso/vrt? Kaj pa drugi, ki ste prav tako rekli, da imate vinil? Ker sem spet slišala pa eno izkušnjo, da pri direktnih izhodih na teraso/vrt je vinil problematičen - pride kakšen kamenček noter in se naredijo praske takoj, če stopiš na tist kamenček na vinilu. verjetno je vseeno drugače kot če se otroci s poganjalčkom vozijo, kakor je en komentiral.

a pa to je res fajn imet nekaj materiala viška, za morebitne zamenjave, je to praksa, da nakupiš malo več? hja, sej vem, spet stvari odločitve, a boš zamenjal samo uničeni del ali pa menjal celotno zadevo. Mogoče bi v mojem primeru nabavila malo več za tisti del, kjer je izhod na teraso... če pride do malo več obrabe.
imamo izhod ven. Vendar so zunaj tlakovci (da tudi na terasi) pol pa trava. notri se nosi umazanija, nekih kamenčkov ipd ne. pa še umazanija redko, ker se pri nas sezuvamo. ta mali se usedejo na vinil, pa noge ven, da gredo lahko čevlji gor pa dol. čeprav moram reči, da nekega laufanja notri pa ven ni. če morajo na wc pa da jih ujamem, da ne lulajo v drevo, gremo itak na vhod, ker je tam bližje pa lažje se je obut in sezuti, v vetrolovu imamo pa ploščice. mene je bilo zelo strah, kako bo tole s teraso pa talno oblogo notri. Pretirano, se je izkazalo, najbolj pridni pri sezuvanju so ravno otroci. Oni ne hvatajo krivin pa racionalizirajo, a je treba ali ne...
Pri nas je na vratih glavnega vhoda vsakodnevno kar nekaj kamenčkov (ker bo okolica šele zdaj prišla na vrsto), se tudi precej hodi ven/noter in se na vinilu ne poznajo kakšni risi. Tudi pozimi ko stopiš v hišo in imaš na obutvi vse kar si lahko zamisliš ni nič uničilo vinil po dveh zimah.
No zanimivo. Nekdo mi je povedal drugačno izkušnjo.. Mogoče je odvisno tudi, ali ima vinil kakšno površinsko strukturo ali ne. Hm.

Hvala za vaša mnenja pa lep dan

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »