Kar naredi dom > Tempo življenja
Morela o-o okultisti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Morela o-o okultisti
Arbajter
Crosslinking ne gre na napotnico. Lahko počaka da oslepis, potem pa ti prezadijo na napotnico rozenico. Ko jo dobijo, in če se potem prime....do takrat si pač slep.
Lahko pa napraskas jurja za eno oko, da si pol ure na mizi.
Absurd številka 2.
Ko greš na pregled za socialna očala, ne opazijo nobenega tanjšanja in odstopanja roženice. "Nekaj se dogaja" vendar ne morejo nič pomagat. Niti očal ne moreš več dobiti s katerimi bi videl.
Ko greš na pregled za očala katera stanejo vsaj pol plače, ti povejo, da bi bilo dobro da bi šel na pregled glede roženice in kasneje crosslinkinga. Sicer ti ta postopek ne odpravi napake, če uspe , ti samo prepreči napredovanje bolezni.
JaBK Napisal:pri njih ne. okulist, ki pride v optiko pomeriti, pač ne more zaračunati tega pregleda zavarovalnici. in nihče ne zamolči ničesar. ravno zdajle sem v procesu nabave novih očal in ko hodim okoli po optikah in izbiram okvirje, me čisto vsak vpraša, če imam napotnico oziroma ali imam namen opravljati pregled tam.

Ko sem pred dvemi leti opravil okulistični pregled v Art Optiki Kranj, je bil to pregled na koncesijo. Če je sedaj kaj drugače pa ne vem. Mi lahko kdo priporoči ambulanto, kjer bi mi (samoplačniško) kvalitetno opravili okulistični pregled?
art optika ima koncesijo za okulistične preglede. večinoma optike nimajo koncesije. ena je še krstič, pa še kaka se kje najde. vsaka ima to z veliko napisano na spletnih straneh. Ampak to zdaj ni tvoje vprašanje. tu je seznam oftalmologov, ki sem ga našla na spletu:
http://optika24.si/seznam-ambulant.pdf, če se že hočeš ogniti optikam.
Hodimo v optiko krhlikar, ljubljana. Starsi se sicer poznajo z lastnikom, vendar tudi drugi pohvalijo optiko. Stric si res vzame cas in zelo natancno doloci dioptrijo. Veliko casa. Kar sicer traja 5 minut pri okulistu, traja vsaj 25 pri njemu. Na koncu ti pokaze dioptrijo, ki jo imas na narocilnici, in tisto, ki bi ti jo on dal, in je razlika v ostrini slike ogromna. Mami je vedno bolela glava zaradi ocal dokler ni prisla k njim. Oci je prisel od okulista k njim le po ocala in ga je vseeno se pregledal ter ugotovil, da ima zacetno stanje sive mrene. Sel nazaj k okulistu, ki je rekel, da je on to spregledal. Priporocam.
Pregleda jaz nisem se nikoli placala. Ne vem pa, ali zaradi poznanstva ali je pri vseh tako.
Ima kdo izkušnje Avsec Domžale??
Dve optiki Krhlikar sta v LJ, na dveh različnih naslovih. Martin Krhlikar in Barbara Krhlikar.

Missfirefly Napisal:Stric si res vzame cas in zelo natancno doloci dioptrijo. Veliko casa. Kar sicer traja 5 minut pri okulistu, traja vsaj 25 pri njemu. Na koncu ti pokaze dioptrijo, ki jo imas na narocilnici, in tisto, ki bi ti jo on dal, in je razlika v ostrini slike ogromna.

Evo, to je storitev, ki bi jo želel. Da me naroči in si potem zame vzame čas. Tudi ko sem naročen pri zobarju, je čakalnica vedno povsem prazna. Pa je to ena mala privat vaška zobna ambulanta na koncesijo, locirana v zdravstvenem domu v Velikih Laščah. Nič fensi šmensi. Zobarca in sestra pa obe super.
Barbara je (bivsa) zena. Oba sta super optika. Ona ima se lece, martin samo ocala.
Moja tud hodi v krhlikarju v polje. Do njega je prišla tudi preko "reklame", oziroma dobrega glasu na forumu. Lahko potrdim da se posveti (pregled pri njem jo je tudi napotil na pregled glede roženice, sicer bi najbrž še vedno izgubljala vid, ker pregled za socialna očala ni nič posebnega nasel) , ne vem pa kako bo če boš rekel da rabiš samo pregled (brez očal). Ker cene očal in okvirjev pa niso najbolj ugodne ( se mi zdi). Za očala je dala okoli 400 evrov, za nove leče (v stara očala) po nekaj letih 300...
Kaj točno ima okulist meriti dioptrijo 25 minut? Če sem več kot 2 minuti notri, mi je jasno, da nekdo ne obvlada svojega dela ali je pa tam kot privatnik in mu plačujejo na uro ... Ne rabi se on z mano pogovarjat o mojem avtu, mojem življenju in moji obleki ali včerašnji tekmi.

Elektronska meritev pa traja vsega skupaj nekaj sekund in izmeri popolnoma vse parametre očesa.
@aleš.h
Ne posplošuj.
Citat:Elektronska meritev pa traja vsega skupaj nekaj sekund in izmeri popolnoma vse parametre očesa.
Pokliči po tvoje najboljšega okulista pa mu povej da si sladkorni bolnik in da bi se rad naročil.
Potem razmisli,zakaj nisi dobil neki normalni datum.
Na začetku junija sem se prijavil pri Avsecu - Domžale,na vrsti bom 5. januar 2017.
Zakaj že?
Nimamo vsi enakih težav z očesi, strokovnjak za posamezne bolezni ni vsak dan pri tem ali onem optiku.
Preverjanje ozadja, merjenje pritiska, roženica,.........
Ko dobis elektronsko meritev dioptrije, dobis najprej to dioptrijo in gledas predzadnjo vrstico. Potem pa + ali - 0,25 dioptrijo glede na izmerjeno, pa se stopinje je treba pri astigmatizmu pravilno nastaviti. Pa vcasih vidis bolj jasno sliko z dioptrijo, ki je manjsa od elektronsko izmerjene, pa z "vecjim" cilindrom. V glavnem treba je preizkusiti vse kombinacije, gledati tisto crko o in 100x odgovoriti, katera od obeh slik je manj slaba. Po tako izmerjeni dioptriji imas optimalno korigiran vid in ocala potem celo ves cas nosis.
@Beri: eno je merjenje dioptrije, nekaj povsem drugega je pa bolezen in z njo povezani zapleti. Upam, da razumeš v čem je razlika ...
Terakota Napisal:Mi lahko kdo priporoči ambulanto, kjer bi mi (samoplačniško) kvalitetno opravili okulistični pregled?

Oftalma v Ljubljani, Koseze: http://www.oftalma.si/

Ordinacija in optika Dr. Petre Popović, pred njo pa njene mame dr. Vande Raič (ki je prva po 30 letih odkrila pri meni "cilindre" in mi zmanjšala dioptrijo na steklih) sta moja izbira. Očala nosim od l. 1966 in mislim, da lahko kompetentno povem, kdo v Ljubljani obvlada. Sem njihov zvesti uporabnik in ti jih z veseljem priporočim. Je pa za koncesijski pregled čakalna doba (na napotnico), imaš pa tudi možnost samoplačništva.

In da, če boš Petri povedal, kaj te skrbi / žuli, ti bo 1.000% no povedala vse, kar te zanima. Pa še pohvalil se boš, da imaš najbolj čedno okulistko. 8)

Dam "roko v ogenj!"
Prav presenečena sem, kako malomarno so nekateri pripravljeni skrbeti za svoj vid oz. oči. Pomislite kdaj, kako bi živeli, če ne bi videli?
V družini imamo dedno kratkovidnost in primere sive mrene, rumene pege, stanjšane roženice, presaditve roženice itn.
Okulist je moj stalni spremljevalec in z 2 min pregledom nikakor ne bi bila zadovoljna.
Moj si zame in za moje otroke ob določanju dioptrije vzame vsaj 15 min. Sploh ne morem šteti, kolikokrat zamenja stekelce in koliko številk morajo ta mali prebrati, da določi optimalno dioptrijo, cilinder, vse ostale podatke za očala.

Pred nekaj leti sem se odločala za operativno odstranitev dioptrije, imela sem -9,5. Sem obiskala tudi Morelo, ker so imeli brezplačen pregled. Pregled opravljen v 3 min, vse OK, laserska operacija možna, ne bo nobenih problemov.
Pa sem vseeno šla še na pregled k Irmanu v Žalec, ker sem pač blizu doma in bi bilo bolj praktično. Sem sicer plačala 50 EUR, ampak opravili so prav vse preglede, vključno predoperacijske. In ugotovili pretanko roženico za lasersko op.
Na koncu sem se odločila za vstavitev znotraj očesne leče, načrtno spravila dioptrijo na - 0,5, da nekaj rezerve ostane za starostno daljnovidnost. Odnos, skrb, OP, vse odlično.
In ja, napotnice za očala otrok ne dobim v roke, grem kar k njim v optiko. Mogoče me pride kak EUR več, ne vem, ampak ni vredno preizkušanja.
Sem pred ohoho leti menjala mojo dobaviteljico leč v Lj (Babnik ) s Krstičem, ker je bil bolj moderen. Dr predpisal nove leče, dal tekočino za vzdrževanje, vsem navodilom sledila, pa staknila pošteno vnetje oči. Zakaj? Ker je pozabil povedati, da rabim zraven tudi tablete za odstranjevanje beljakovin z leč, ali nekaj podobnega. Mi je uničil oči v toliko, da nikoli več nisem mogla notri dati leč.

Zato se ne hecati.
Confusedhock: se hecaš? V ZG. so moji delali pregled točno 1h.45min.
Citat: Pregled opravljen v 3 min

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »