Splošno > Mnenja in predlogi
Vlaga-pomoč

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlaga-pomoč
Jaz se ravnam po tem načelu. Če je zunan 20 C in 50 % vlage, pomeni, da je v 1 m3 zraka 10g vode. Temeljito zračim takrat, ko je zunaj manj gramov kot notri.

Bivanje se pa konkretno pozna. Mi v spalnice od vecera do zjutraj trije dvignemo vlago iz 60 na 75%.
Bomber.. Za razvlazevalnik sem dal 110€ Sicer so bili se cenejsi... Za 110 € dobim pa 10-15 m2 izolacije?? Ce je pa za 200€ 40m2 izolacije z lepilom in mrezico, bom pa naslednji mesec lahko izoliral vse... Samo se povej kje dobim za taksno ceno material :twisted: Big Grin
Nisem vedel, da jih ima bauhaus tako ugodno.
Cena je bila samo za stiropor.

yonna@
Za dvig 15% so verjetno še kakšne telesne aktivnosti potrebne :-) :-)
Yonna se pravi notranja vlaznost je procent notranje temperature in dobis kolicino vode na m3?
Bomber... prekleta kurbarija Wink drugace je bil pa najdrazji razvlazevalec 200€ in najcenejsi mislim da 75 € ( res da za manjso kubaturo zraka... Cca 15m2) glede stiroporja je pa res... Samo ce ze delas fasado mora biti tudi lepilo, mrezica, sidra?, okenske police, odkapni profili, vogalniki... In si takoj na 800-1000€... Je pa 110 napram tem malo drugace Wink
Vse je res :-)
Nic ni drugace... ker razvlazevalnika ne bos potreboval. Ce imas sedaj 50 ko je zunaj toplo in vlazno potwm bos pozimi imel 20.... in bos potreboval vlazilnik...

Nizanje notranje vlaznosti POD priporoceno pac ni... priporoceno Wink
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Firefly... Misljeno je za trenutno financno stanje. In se zavedam da bom se zmeraj dal fasado in ne bom uporabljal razvlazevalnika...glede vlage imam pa sedaj 50 ob vklopljenem razvlazevalniku. Sem bil pa malo firbcen in sem po slabih 5 urah razvlazevanja izlil dobrih 1,5 l vode mogoce kaj vec...
Ah, potem ni tako hudo ... Pri nas 60-70 razvlazevalniku navkljub ... Ko se nam bo prva riba v miselovko ujela bomo pa fasado naredili ... (star blok press)

Lp, g
Bomber, edina aktivnost je vstajanje in grerje mleka za mulca...se guzvamo 3 na 3x4 m, pa še ena glomazna omara je notri. Tako, da je majhen volumen.
Zadnja dva tedna ali pa se več sta bila zelo neugodna pri zračenju. Zunaj 10-15C, vlaga na ful. Tako da neka izolacija ti ne bi bistveno pomagala. Izolacija pomaga ko bo mraz.
Kje peres in susis perilo?
Laufaj razvlazilnik sedaj ko ga imaš. Običajno imajo tudi klime funkcijo razvlazevanja. Ki pa takrat hladijo prostor in ti je to neugodno.
Ne vlači se peletov v sobico.
Hanzi... pelete smo odpisali saj imam klimo in mislim da samo za ceno peletov ne bom pokuril elektrike... kaj sele nakupa peletnega kamina.
Pametno, klimo bi jaz imel 24/7 v tem vremenu. Vsako nihanje temperature ti lahko povzroča kondenziranje na stenah in ... Še vedno me zanima od kje pride taka vlaga v prostor? Imaš vse stene barvane s pralnimi, oljnimi barvami, ali drugače da ne prepuščajo vlage?
Poleg spanja in kuhanja mleka mora biti še kak vir vlage. Razmisli.
Pri 40-60 vlažnosti in teh zunanjih temperaturah se mi zdi praktično nemogoče da bi zadeva kondenzirala na pohistvu, stenah...
Hanzi... klima je 24/7... vlaga pa ne vem zakaj je tako mocna... res da je spodaj pod stanovanjem golabetonaka plosca in na zunanjih stenah omet... notranje barve niso pralne in so navadni jupol classic... vlaga na pohistvu se nabira verjetno ker ni zraka za pohistvom in s tem slabo prezracevanje... ostalo, da bi streha puscala pa ni videti nikjer ker sem ze veckrat gledal po strehi.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »