Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Zunanje žaluzije

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zunanje žaluzije
In kaj si pravzaprav napisal?
Hruške in jabolka? Pa še malo banan zraven?
Ker tole ni ničemur podobno.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Tole so odgovori na povpraševanje - vsem poslano isto - slika in izmere kakšna stran nazaj.
Kjer sem dopisal, da so žaluzije v dveh delih, pomeni da so ločene za vrata in okno. Nekateri so to na ponudbi jasno označili. drugi ne.

Nevem točno česa ne razumeš?
Kar sem ti napisal!!
C, T, Z, en kos, dva kosa, zagotovo različni sistemi.
Nekako kot bi napisal da so ti na ponudbo za avto odgovorili, Vw toliko, Ford toliko, Kia toliko...

Ko se primerja kar nekaj, dobiš, kar pač dobiš. Torej izberi najcenejšega in si fraj.
Ja, res nisem definiral katero obliko žaluzij želim, sem po drugi strani pričakoval tudi več ponudb od ene firme za različne oblike, da lahko primerjam.

Moj namen je bil pridobit nasvet za katero podjetje se odločit - po vaših izkušnjah, da se potem osebno oglasim do njih..
Potem pa napiši, kaj bi rad. Ne pa cene.

A ti začnem? Vrsta lamele, vodič lamele, vrsta maske, zaprta - ne zaprta, barve (lamel, vodil, maske), vrsta vodil, debelina maske, globina maske, kotniki, vrsta distančnikov, dolžina distančnikov, vrsta pogona, dolžina pogona, vrsta zgloba, motor, proizvajalec, moč, tip motorja, daljinsko, in še in še.

Takole za vzorec, kaj vpliva na cene ene boge žaluzije. Seveda nisem naštel vsega.
Danes delamo še kable za elektro motorje...vem da jih je treba pustiti nad oknom ter cca 50cm kabla - stran ni važna.

Zanima me na kakšni višini nad oknom se pustijo? Škatla pride na preklado (ta bo izolirana z 2cm) - se pravi, nad višino škatle se pusti kabel ali ob strani izven pozicije škatle?
Ob strani, kabel dolg toliko kot skatla.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
potem pa gre skozi kakšno luknjo v škatlo od žaluzij ali kako?
Seveda. A je problem zvrtat eno luknjico v tisti plehek?
Kabel se pripravi v levem ali desnem zgornjem kotu. Ne zvrha temveč bočno s strani. Višina izpusta niti ni tako grozno pomembna, je pa lažje delati z njim kasneje, če je pripravljen višje. Glavno , da je izpust kabla skrit v višini izdelane škatle za rolo žaluzije. Škatle imajo luknje običajno že pripravljene, vsaj enostransko, tako da nek potrebe po vrtanju za uvod kabla niti nebi smelo biti. Le tam, kjer se stikata skupaj npr. dve škatli, tam luknja v eni škatli običajno je, v drugi pa jo je potrebno narediti. Dolžina kabla naj bo, kot je že firefly napisal za širino okna, in "napake" potem ne more biti. Motor pogona žaluzij se nahaja (običajno) nekje na sredini okna, osebno kabel potegnem še mimo motorja, ga takoj za njem odrežem in nato zmontiram tisti Hirscmannov konektor. Sam motor pa tudi ima še vsaj pol metrski konec kabla z drugim delom konektorja, tako da se ne more zgoditi, da bo kaj prekratko. Na kabel se natakne (običajno) k roloju priložene plastične kljukice, te pa se potem s kablom skupaj zatakne na rob škatle žaluzije. Kar je potrebno še paziti pri tem je to, da mora kabel biti "spravljen" iz dosega lamel žaluzije, da se le te med spuščanjem, dviganjem ne drgnejo ob kabel. No to se rešuje z prej omenjenimi kljukicami za kable. Za okna širine okrog 1,2 ali 1,5m zadostujeta dve, morda tri. Za kako večje pa se doda še eno ali dve.
Spodaj sem z rumeno označil prostor, kjer je priporočljivo narediti izpust za kabel , z rdečo pa mesto, kjer je z kasnejšo montažo in priklopom kabla še najmanj dela. Kabel se pelje po zunanji strani žaluzije, saj se ga le tam lahko obesi na tisti rob škatle.

Priložene datoteke
.jpg   KLJUKICE ZA KABEL.jpg (Velikost: 135,64 KB / Prenosi: 3079)
.jpg   LOKACIJA IZPUSTA KABLA.jpg (Velikost: 57,81 KB / Prenosi: 3081)
Pozabil sem omeniti, da obstajajo tudi žaluzije s komarnikom, pri njih ja za kabel malenkost manj prostora. Vsekakor pa v prednji zgornji vogal škatle, levo ali desno je pa vseeno.

Priložene datoteke
.jpg   ŽALUZIJE UVOD KABLA.jpg (Velikost: 253,37 KB / Prenosi: 3042)
ali se da dobiti motorje za žaluzije tudi 24VDC?
Seveda obstajajo. Za "srednje obremenitve". V programu jih ima tudi Somfy. Se pa osebno do danes še nisem "srečal" z njimi.
Želim imeti skrita vodila žaluzij, kako se zadeva reši pri meni (les-alu)?
Fasaderji se kolikor vidim izogibajo skritih vodil, vsaj tiste, ki sem jih imel na ogledu, meni pa ni za gledati tistih distančnikov Sad.
[Slika: 2017-10-09-070250.jpg]

Upam, da bom napisal razumljivo.
Ali pride fasada+skrito vodilo-oz. špaleta do plastike ali pride špaleta za skirto vodilo čez plastiko torej tudi na alu masko? Ker tukaj si fasaderji niso bili enotni :?

Bodo pa žaluzijske škatle brez komarnikov, umaknjene 5cm od preklade.
20cm=5cm XPS + 12 škatla + 3cm za pokritje škatle in trdnost.
Kakšno plastiko!? O čem govoriš? Pri žaluzijah ni plastike.
Uporabi purenit vodila in naredi fasado čez.
Zmontiraš vse pred fasado, fasader nima problemov.
Vodilo pride na alu, drugače boš imel rego. Koliko boš prekrival, je stvar okusa.
In turvac namesto XPS.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »