Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Zunanje žaluzije

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zunanje žaluzije
Na kaj boš pa fiksiral vodila? Stiropor?
Včasih malo zapiha, mogoče pa sosedje rabijo kakšno žaluzijo.
Če imaš velika jajca, jih lahko fiksiraš le zgoraj in spodaj. Skoraj nevidni distančniki.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Sem dobro pogledal še eno fotko, pa vidim da gre dejansko za distančnike.

Tvoje mnenje:
Purenit vodila ali vidna klasika?
Purenit, ker očitno želiš skrita.
Pa pri meni sploh pride v poštev purenit vodilo, saj bo žaluzijska škatla umaknjena za izolacijo na prekladi (5cm) in posledično tudi vodila?

Če prav gledam detajl je na voljo 48 ali 70mm globine ali se zadeva naredi tudi po meri?
http://www.medle.si/tl_files/skice_senci...vodilo.pdf
Seveda se naredi po meri. Saj bo morala biti tudi škatla po meri.
Fasaderji očitno prvič vidijo purenit vodilo :roll:

1. Da mi ne bi kaj zaj*****,... s čim se purenit vodilo obdela?
Mreža + zaključni sloj? ali samo zaključni sloj? ali kaj drugega?

2. Glede na zdajšnjo situacijo, se fuga pri stiku purenit alu maska pusti, da alu "diha" ali zapre?
Če bi se naj zaprla s čim se naj zapre?
[Slika: detjal2.jpg]

http://shrani.si/f/1h/10n/1NiQuz4T/detjal2.jpg

3. Kar se tiče kamnitih polic, je komprimiran tesnilni trak na zadnjo stran police "obvezen"?
Vem, da se pri oknih z odvodnjavanjem navzdol vodoravne fuge med okensko polico in okenskim okvirjem ne sme zatesniti (4-5mm šroka reža).
Mrežica, 2x lepilo plus zaključni. Fugo kar pusti.
Komprimiran trak je zaželen, ni pa obvezen. Če ga ne bo, boš dal silikon. Zadaj, če ga lahko, ne tako, da zapreš fugo. Trak je zaželen je tudi spredaj, pod polico.
Na masko škatle naj dam 2cm XPS ali ESP?
XPS. Trdnost.
Fery,

koliko pa je cca razlike med Krater in Krpan s purenit vodilom?
Pri meni je bila razlika med purenit in alu vodilom (Krpan Z90) ca 20-30€ na okno. Če se izplača ne vem, jaz sem jih vzel ker je s tem toplotni most ob oknu precej manjši. 3 cm purenita je namrec pritrjeno direktno na okvir okna. Sem pa tudi jaz imel že enega (izkušenega!?) fasaderja na ogledu pa tudi ni bil ravno seznanjen s tem. Podobno kot keramicarjem ni poznan stenski geberit. [emoji849]

Poslano z mojega MHA-L29 z uporabo Tapatalk
11,50 evra na tekoči meter vodil za komarniške podometne, se pravi 15 cm globoke škatle.
Oz. 9,40 evra za ožje podometne škatle, brez komarnika, globoke 12 cm.

Plus dodatek za šminko za barbiko.
Sem še kar v žaluzijah ...

Bi mi lahko povedal še kako je z gumo v vodilih?
Roltek ima na strani za Hero lepo prikazano, da je vodilo komplet obloženo z gumo na notranji strani. Pa da so zaradi tega bolj tihe.
Kako je s tem pri Medletu? Sem pa našel samo eno skico od Krpan vodil, pa nisem prepirčan ali je na vsaki srani kjer tečejo vodila dodana guma?

Pa še glede širine žaluzij 75-90 mi ni jasno. A je tu samo vizualna razlika ali je tudi ralična funkcionalnost pri senčenju?
Ni guma, ampak je plastika. Pri obeh. Boljše od aluminija, ampak še vedno ropotajo. Ali kakorkoli že to imenujete.

Med 75 in 90 mm je razlika v širini lamele. To pomeni več lamel, višji paket, ko so zložene in dražjo ceno za Z-75.
Uporabi se jih, če je globina zunaj problem, premajhne špalete ali kaj podobnega. Ali pa, v končni fazi, če so ti bolj všeč.
3 ponudbe za okna, prvi pravi da dajejo večinoma C80 lamele. (Ta ponudnik je sicer bolj ali manj že odletel), drugi priporoča Z90 (krpan), tretji P ali S (HERO 1).

Vem da klasične manj temnijo kot Z, S pa menda čisto. Kaj pa ostalo, katere so bolj robustne, kakšne so razlike?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »