Kar naredi dom > Tempo življenja
Strelci

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strelci
goldhorn Napisal:
aleks Napisal:tole sem kar malo spregledal ... z zračko, legalno za nakup v EU s tistimi 7 jouli gotov ne. diabola ustrelejna s 7 jouli pred 100 metrih sama dol pade... 16 joulska komaj komaj, pa s kar 15° parabole, leti cirka 130 metrov.

Slabo poznaš zakonodajo. Legalno lahko vsak polnoletni državljan nabavi zračko, ki ima manj kot 20 Joulov ali manj kot 200m/s izhodne hitrosti. Kar je nad temi vrednostmi se lahko ravno tako legalno nabavi, vendar moraš imet izpolnjene določene pogoje in orožje priglašeno na UE.

Malo za razširitev obzorja:

100 yardov

Longe range 1

Ps:

7 J imajo omejitev Angleži
do 7,5 J omejitev za prosto prodajo ima tudi nemčija. tvoja <20 J pa ne leti bistveno dlje od 16 J.

visoka izhodna hitrost pri diaboli ni prednost, kvečjemu slabost, ker začne diabola opletat. to na ponujenih videih smatram da nisi ti? čakam na demostracijo kako sklatiš z zračko en milirad velik cilj -? diabole s balističnim koeficientom po želji častim, (malo škatlico, pa ne kak lovski kaliber, da ne bo video predolg), pa še pivo in jabk. izhodna hitrost naj bo legalna, taka brez priglasitve na UE. če nimaš kamere, pridem gledat in prinesem teleskop.
če je še kdo interesent, lahko poskusimo na recimo dve leti narediti "zlatorogov izziv", in probamo obrnt zraven še kake čevape. izziv je :
1. zadetek 1 milirad velikega cilja za puške 7.5J, na ne manj ko 30m (da ne bojo za natančnost prikrajšani lastniki šibkejši pušk). 4 poskuse.
2. zadetek jabolka na 100 m (isto cca. 1 milirad, a težje ker je pot daljša) s puškami tik pod 20J (da lastniki močnejših zračk ne bojo strejali na 30 metrov, ker je BV). isto 4 poskuse.
3. če se izkaže da ste res hudi strelci, se cilja znižata na pol milirada naslednič ali pa razpolovimo število poskusov.

če ga nardimo, za prvih 5 kil čevapov dam jaz (seveda goldhornu za pivo in diabole če zadene). pivo se ne toči, dokler so puške zunaj. ali pa morda opustimo alkoholne pijače za ta dan. čisto miroljubno, brez prepucavanja, ker se "puca" na špuri. edino ne vem kje imajo 100 metrov dolgo špuro da to probamo, pa da ne bo to zdej stalo jurja. pa legalno mora bit. zraven mojega doma je strelišče, s prostorom za piknik. je ob cesti podlipoglav-javor, ampak 100 metrov po mojem ni špure ...
100 metrov_zračna_jabolko_zadetek... Idea hm.....tudi jaz ne (težko) verjamem..
Piknik... Big Grin bi se prileglo.... :mrgreen:
Pa, če ne resno, vsaj za hec. Če se zadene v redu, če ne, tudi. Čevapi v vsakem primeru. Puške se za silo zmeri z mobitelom, vsaj toliko da ni kaka zelo fajn friznjena. Razen če ma kdo doma kronograf za puške.
aleks Napisal:to na ponujenih videih smatram da nisi ti?
malo škatlico, pa ne kak lovski kaliber,

Nisem, je pa enaka zračka. A je .30 (7,62mm) lovski kaliber? Sicer pa ne padem v tvoje predlagane kategorije: 265 m/s in 105 J.
7.62 je bolj kaliber jurišnih pušk kot pa zračnih. si pozabil oment 105J, mal nazaj smo se pogovarjali o 20J. napisal si da z zračno puško zadeneš jabolko na 100 m, zdaj smo pa že na 100J energije s kalibrom kalašnikova ... (to je podobno kot bi se hvalil, da s kalibrom .50 zadeneš steklenico na kilometer, pozabiš pa oment, da bi mel na ramo naslonjen barret).
ja nič, 100J je bol eksotično zračno orožje. koliko bi pa napovedal z zračko recimo <20J? ali pa koliko z navadno, "vrtno" zračko? miliradijan na 50 metrov z 20J? a bi vseeno šel strelat/piknik, če najdem progo?
bi šel še kdo? če se vas najde recimo 10 ki bi strejali, se bom pozanimal za strelno progo pri nas (zunanje strelišče) in plac za piknik. striktno zračke.
Vrtna zračka dvomim da sploh kaj zadane na 50 m. S tistimi okrog 20 J bi verjetno šlo naredit grupo v cca 7-8 cm. Nisem pa še probal, ker nimam take zračke. Jaz imam poligon kar za hišo - travnik, ki se rahlo vzpenja, dolg skoraj 200 m. Samo sedaj ni ravno za gazit po travi, mora prej kmet pokosit.
Premer tarče 154 mm, razdalja 100m. Najprej desni trije, nato korekcija in še trije v center.

Priložene datoteke
.jpg   tarča100.jpg (Velikost: 127,85 KB / Prenosi: 2851)
goldhorn Napisal:Vrtna zračka dvomim da sploh kaj zadane na 50 m. S tistimi okrog 20 J bi verjetno šlo naredit grupo v cca 7-8 cm. Nisem pa še probal, ker nimam take zračke. Jaz imam poligon kar za hišo - travnik, ki se rahlo vzpenja, dolg skoraj 200 m. Samo sedaj ni ravno za gazit po travi, mora prej kmet pokosit.

dobr, "prireditvi" ne rečemo zlatorogov izziv da ne bo hude krvi, ampak recimo miliradijanski izziv. za vrtno bi dali na 30 metrov cilj v velikosti 30 mm, to je ravno lok 1 miliradijan. enako kot 10cm debelo jabolko na 100 metrov. je pač krajša razdalja ker s 7 jouli ne moremo pričakovat šusa na 50 al pa celo 100 metrov. pa lahko naredimo tudi dve razdalji, za "z optiko" in "brez optike". 20 joulov pa mora letet 50 metrov, saj na field target imajo take razdalje. damo 50 mm velik cilj, verjetno na taki puški mate najbrž že kake optične kose gor. če prideš tudi ti ali še kdo s 100 džulsko bazuko, si bomo že zmislili kaj da bo malo bolj primerljivo z ostalimi. recimo da bomo jabko obesili na vrvico (kratko,) pa 100 metrov. ne damo nobene tarče in nobene podlage, kot je tudi pri jabki na 100 metrov ni. 4 strele, če zadeneš - zadeneš, korekcija težko izvedljivo, ker si brez podlage. bi šel kdo probat? ker je na našem lokalnem strelišču tud prostor za piknik, bi lahko po strelanju zainteresirani še kako rekli, vmes obrnemo par čevapov, da ni pot zastojn. plinkanje z zračkami bi moralo bit tud mal za zabavo, pa še vaja za koncentracijo je. če je interes, se pozanimam, kdaj bi bilo frej.
Jaz sem za strelski piknik prec. Prinesem s seboj legendo od zračke: Anshütz 335 Magnum 177 caliber. Ne streljam ptičev, vendar bom omenil, da vrabec na 30 metrih nima osnovne možnosti preživetja, če bi ga že dal na muho.
striktno pnevmatski "1 miliradijan" piknik:
(100 metrov steze ni na našem strelišču, sem preveril. bomo prilagodili da bo za vsakogar na voljo 1 miliradijan velik cilj, na čim daljši, še smiselni razdalji);damo 1 miliradijan velike cilje na 10, 20 (stoje), 30, 40 (sede), in 50 m (leže). dlje to strelišče ne dela. med "tekmo" ni alkohola. ko se puške pospravijo, se odprejo sixpaki, po želji pa tudi ne. "tekma" je zgolj za slavo, nagrade ni, razen pir vsakemu strelcu za prvo jabko na 100 metrov s 4 ali manj poskusi, (kar žal pri tem strelišču ni izvedljivo). rezultate lahko na PSS tudi objavimo.
Potencialni udeleženci:
1. arbajter,
2. recmo še goldhorn pride po svoj pir in jabko,
3. aleks kot čevaposponzor 1. PSS miliradijanskega piknika,

še kdo(citiraj in se dopiši)? ko se pofočka štev. 10 grem v akcijo.
ja, pa še to: ne bi delali selekcije, ker je preizkus na miliradijan mišljen za zabavo, dobrodošli vsi. tudi tisti s 30 let staro slavijo, kot tudi lastniki priglašenih zračk. miliradijan velik cilj je težko zadeti že na 10 m, zato tudi če zgrešiš, v tem ni nobene sramote.
Bi se vam mogoče pridružil, čeprav sem v zadnjih 20 letih zmetal manj svinca kot prej v dobrih 5 letih.
Sem pa bil bolj lovec kot športnik....jbg...

Sicer pa sedaj sploh nimam vec svoje flinte. baikalka je ostala pri starših, sploh ne vem v kakšnem stanju je sedaj.
Kdo to kaj servisira? Se sploh splača 30 let star kos ruskega železa servisirat.
Je pa svak pred leti kupil nekaj boljšega kot baikalka, pa se vedno najbrž nič posebnega. Za piknik bi si lahko tudi tisto sposodil.

Ker piva kot berem ne bo. Prinesem nekaj jabolcnega soka Wink
za pivo se sicer lahko zmenimo, ko je puška v prtljažniku. ker se bo treba z avtom pripeljat, naj se odloči vsak sam a ga bo ali ne (ne vem kako je, če voziš priglašeno orožje v avtu). sicer bi pa tud hanzijev jabolčni sok prav prišel. slavije in diane vem da servisira puškarstvo meglič. za baikal pa ne vem. lauf najbrž ni obrabljen, vprašanje pa je kaj je s soosnostjo. pa še to je možno kot vem z merki (kompenzacija zadnjega pri novi nastrelitvi) malo popravit.
Od "mojega" orožja nimam nobenih papirjev.
Pravzaprav ga najbrz jaz sploh ne bi smel nositi, ker sem v prošnjo za civilno služenje nekaj takega napisal. Nisem bil jaz za "tabornike"
Poleg tega sem (jo je oče) jo kupil v lokalni trgovini nekje okoli konca Jugoslavije ko sem se v OŠ hodil. Meni je najbrž niso hoteli prodat. Ne vem pa če so kaksne papirje zahteval. Naibrz ne, ker oče jih nima.(dovoljenja za nošenje orožja...)
aleks Napisal:striktno pnevmatski "1 miliradijan" piknik:
(100 metrov steze ni na našem strelišču, sem preveril. bomo prilagodili da bo za vsakogar na voljo 1 miliradijan velik cilj, na čim daljši, še smiselni razdalji);damo 1 miliradijan velike cilje na 10, 20 (stoje), 30, 40 (sede), in 50 m (leže). dlje to strelišče ne dela. med "tekmo" ni alkohola. ko se puške pospravijo, se odprejo sixpaki, po želji pa tudi ne. "tekma" je zgolj za slavo, nagrade ni, razen pir vsakemu strelcu za prvo jabko na 100 metrov s 4 ali manj poskusi, (kar žal pri tem strelišču ni izvedljivo). rezultate lahko na PSS tudi objavimo.
Potencialni udeleženci:
1. arbajter,
2. recmo še goldhorn pride po svoj pir in jabko,
3. aleks kot čevaposponzor 1. PSS miliradijanskega piknika,
3. Sašo (če bo seveda odgovarjal datum)(Hanzi, ne šparaj s sokom_bolje kot vsako pivo (vsaj meni))

še kdo(citiraj in se dopiši)? ko se pofočka štev. 10 grem v akcijo.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »