Kar naredi dom > Tempo življenja
Strelci

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strelci
auditor Napisal:Drugače pa kar se posoje orožja tiče - ne vem, da bi kje posojali. razen, da ne vem, če se kje komercialno s tem ukvarjajo. Ampak je spet problem dokazovanja usposobljenosti za rokovanje.. RES NE VEM

Drugače pa v društvu med sabo že sprobamo kakšen kos od kolega.

S temle si me pa presenetil. Torej na strelišču lahko streljaš šele potem, ko ti dovolijo kupiti lastno orožje? Ni, da bi ga dobil tam in plačal uporabo, dokler ne prideš do svojega? Še v srednji šoli smo šli (cel razred) streljat na strelišče. Obvezna udeležba v sklopu predmeta obramba in zaščita. Streljali smo z repetirko M 48.

https://sl.wikipedia.org/wiki/Zastava_M48
Ne vem kako je z izposojo orožja. Brez ustrezne listine tako ali tako ne. Ne poznam kluba, kjer bi ga sposojali. Lažem. Zadnjič sem na "enanadan" kuponih videl eno strelsko društvo, ki so to ponujali: Evo prec pa koj najdu:

http://1nadan.si/ponudba/Ljubljana%20Ex ... view=False

Pa še en drug je enkrat bil.
auditor, tisto niso bili prijatelji, po slučaju je pač prišla policijska družba od enega znanca, ki je sam policaj. tudi v klet sem bolj kot ne zašel po slučaju, dam pa kot primer, ker se pač dogaja predvidevam tudi še kje.
tolk, da neham smetit terakoti temo.
Saj vem - je bilo v šali. Če so bili službeni kolegi zraven, bi bil pa ja kdo od njih tako pameten, da bi adolescentu v plavem eno primazal okrog ušes.

Vidiš to je tako kot pri ciganih: 99 jih krade, mi pa vseh 100 potem grdo gledamo ;-)
Kaj pomeni kratica PUO? Izotop smetil boš, če boš začel recimo o keramičnih ploščicah pisatSmile Sicer pa vse kar se orožja in streljanja tiče paše sem not.
Paablaščena uradna oseba. Sem 8 let delal na PU Ljubljana na UKP - gospodarski krim(zdej je to vse na novo pokratičeno). Pa tudi tega je že 15 let nazaj. Madona se staramo.
no, če imam žegn terakote in če je auditor (bil) iz foha, me pa res zanima, kaj se recimo zgodi z uslužbencem v primeri, ki sem ga opisal (da recimo v civilu potgne ven službeno orožje in straši ljudi s tem, čeprav kao v hecu). meni osebno to predstavlja dovolj velik razlog za nogo po hitrem postopku.
goldhorn Napisal:
mlesko14 Napisal:.......

LPM

Ravno tisočaka ne. Pri Varnosti za 200 € opraviš tečaj in izpit iz varnega rokovanja z orožjem in prve pomoči ter praktičnega streljanja. Tisti zdravniški pregled, psihotesti in članarina klubu pa tudi ne verjamem da je tako drago.

Je blizu tisočaka... par let nazaj sem delal
-tečaj 200€
-izpit 50€
-zdravniški pregled + psiholog 150€
-članarina prvo leto klub 200€
-nabavno dovoljenje orožje 45€
... se pravi 650€ preden lahko kaj nabviš..potem pa:
-nabava ....xxx€
-posebni del izpita 40€
-orožna listina 50€
-nabavno dovoljenje za strelivo 15€
....skupaj cca 750-800€ da imaš svoj kos in strelivo...in še
-trezor ali omara za hranjenje....100€ in več....

jurja je tukaj :-)

LPM
izotop Napisal:no, če imam žegn terakote in če je auditor (bil) iz foha, me pa res zanima, kaj se recimo zgodi z uslužbencem v primeri, ki sem ga opisal (da recimo v civilu potgne ven službeno orožje in straši ljudi s tem, čeprav kao v hecu). meni osebno to predstavlja dovolj velik razlog za nogo po hitrem postopku.
Seveda imas prav. Prazna puska poci in to se NEdela. Ni opravicila. Tudi za hec NE. Samo to je problem pri nas. Navedel si 3 primere, ampak ukrepal pa najbrz nihce. Pri orozju ni in ne sme biti tolerance.

Meni je mama ko sem bil že krim. inšpektor prepovedala, da bi sploh videla pištolo doma (ko sem še živel tam). In kdo sem jaz zaena faca frajerska 8) , da mame nebi ubogal :oops: . In ponavadi tako kot je doma, je tudi drugje - ali pa še slabše. Mislim na red in disciplino. Orožje, motor in mamo je treba spoštovati :wink:
Terakota,

greš na Dolenjko v Strelčka... izbereš orožje in greš strelat. Pa ne rabiš nobenega lista (ne posestnega, ne orožnega) le osebni dokument.

Za cene streliva in samega orožja pa ne vem več.
Link? Iskalnik mi najde en Strelček v Kamniku, ampak tja se ga grem lahko edino napit.

Našel sem tole. Ampak ni Dolenjska cesta. http://www.strelisce.si/
http://www.sport-ljubljana.si/Park_Rudnik_Strelisce

Je na dolenjki v LJ, avtobusna postaja strelišče. Smile=

Je pa fino preden greš poklicat in se dogovorit za uro, čeprav mi smo se trikrat zmenili za dan in uro, pa dvakrat je bilo zaprto in nikogar nikjer tretjič pa so prenavljali, tisti ki se je oglasil na telefon pa je povedal da se nisem z njim dogovoril in da danes pač ne bo nič....
Tudi jaz imam orozni list.
S cenami ste malo pretiravali....tecaj je 120, izpit 50, zdravniski pregled v Skofji Loki pod 40, nabavno dovoljenje je res okrog 40 za prvi kos, nato je za naslednjih pet okrog 20€.
Udelezis se treh tekem (ali dveh, odvisno od klubov) , startnina je 25€/tekmo in gres kar na orozni list, potem ne rabis nabavnega dovoljenja za strelivo.
Clanstvo v klubu je pa odvisno...od 30 pa do 300.

Strelisce na Dolenjki je letna karta recimo 240, ce streljas samo kratkocevno, sicer 280. Za imetnike letnih kart ni nobenih omejitev glede terminov (razen kadar so kaksna izpitna streljanja ali tekme), se v posebej dopoldanskem casu in cez dan, so redkokdaj vec kot 3 linije zasedene (od petih avtomatskih, potem pa je se ene 10 staticnih).

Najbolje je, da najdes koga, ki ze ima orozni list in se z njim zmenis, da te pelje na strelisce, da sprobas in vidis, ce je to to....potem pa cimprej v akcijo za orozni list, dokler ne postane zakonodaja se bolj restriktivna.
Jaz v zadnjem casu prakticno vsakic srecam par (moz zena, fant punca, oce hci,sin), ko pridejo na Dolenjko in se ucijo rokovati in uporabljati orozje, zato kar pogumno.

Aja - se to: na Dolenjki lahko najames pistolo, kupis strelivo...streljas ob prisotnosti njihovega instruktorja. Ni pa najbrz poceni....kot kaze je cena ene ure preko 40€ (zgoraj sem kliknil na link za "kuponko"), ne vem pa, kako to poteka.
Ce prides s svojim orozjem na actomatsko tarco je ura 11....in za 30€ dobis ze kaksnih 150 nabojev kalibra 9x19.

Vsem mirovnikom in "mirovnikom" pa zelim, da ne bi nikoli prislo do situacije, da bi morali uporabljati orozje izven strelisc. Takrat je namrec prepozno, da se naucis varnega rokovanja z orozjem.
Terakota Napisal:Mimogrede, švicarski vojaški rezervisti imajo orožje doma. Ni slišati, da bi se zaradi tega vsesplošno pobijali med sabo.
tole malenkost popravim: lahko ga imajo doma (švicarji imajo praktično skopirano ameriško ustavo, zato menda v nobeni bajti v švici ne bi smela manjkat vsaj ena puška ... če je pa to res? najbrž ne.). po končanem služenju lahko svoje orožje odkupijo za simbolično ceno. seveda morajo plačati tudi predelavo svoje sig550 ali kaj je že njihova standardna jurišna puška iz avtomatskega načina v blokiran polavtomatski način. imajo pa večkrat letno strelski preizkus. sicer ni obvezen, je pa menda udeležbe vedno dovolj. v svojem rajonu se prijaviš, dobiš zastonj strelivo in opraviš preizkus. pa menda so vsi, ki so služili vojsko rezervni obvezniki do 68 leta. ni pa odkup služnega oz. ordonančnega orožja obvezen. običajno toliko pokurijo med služenjem na vajah, da se smatra da je lauf izrabljen. za kako resno streljanje je potrebna poštena obnova. lauf original za stgw90 je 950 švicarskih. 70 frankov pa še čiščenje, menjava gumic in rol in kar še zraven paše.
kot zanimivost pa to: nekako do leta 1970 se v nekterih kantonih moški ni mogel poročit, če ni na matični urad prinesel pokazat puške ... je pa že civilna iniciativa zelo aktivna, da se prepove domča hramba ordonančnega orožja in tudi, da se več ne omogoča po končanem služenju odkup ordonančnega orožja. tud pri njih se zaostruje.
Itak bi bilo najbolje ,da vse ukinemo in naj se raja oboroži. Raja dela dosti na tem ,ker se strelski klubi ,kar polnijo. Šolstvo, zdravstvo in še kaj se dala po Ameriško zakaj še ne bi bilo pri orožju tako. To ostrenje je zakonodaje ima drugi namen in to je strah.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »