Kar naredi dom > Tempo življenja
Strelci

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strelci
Dovoljenje za posest: članstvo v SD, pregled pri dohtarju in psihologu, tečaj o varnem rokovanju..

Orožni list: vse kot zgoraj plus potrdila strelske zveze o udeležbi na tekmah

Varnostno orožje: orožna listina + izkazana nevarnost za življenje ali poznavanje pravega človeka

To je tko "v grobem".
E, to me je zanimalo. Kratko in jedrnato. Hvala. Bi skoraj spregledal, ker je na prejšnji strani. Mlesko 14, hvala tudi tebi.
pa ugovor vesti najbrž tudi ne najbolj vpliva na to (za tiste generacije, ki ste še imel nabor pod slovensko zastavo)..
Ugovor vesti, ja Smile Pred kakim mesecem sem dobil pošto z ministrstva za obrambo, da so me zaradi starosti izbrisali iz vojaške evidence. Sploh nisem vedel da kaj takega še obstaja, sedaj ko za našo varnost "skrbi" NATO. Bog nas varuj takih varnostnikov. Mimogrede, švicarski vojaški rezervisti imajo orožje doma. Ni slišati, da bi se zaradi tega vsesplošno pobijali med sabo.
Odkar teli skrbijo za našo varnost, sem dal sekiro nazaj pod poušter !

Ja, posedovanja orožja je odgovornost. Statistika športnega orožja in z njim storjenih neumnosti je pa kar zanemarljivo nizka.
sej ne gre za to, mislim sem bolj na uradno prepreko. ti greš pač po uradni poti, boš skrbel za varnost, zaklepal orožje pred otroci ipd, ampak vse to je đabe (generalno gledano), če lahko kupiš pištolo brez problema na črnem (ali pa tudi ne tako črnem) trgu pod 100€.
Pa kaj moram imet svojo ali tudi v društvih posojajo orožje.
SloCop Napisal:Prilika dela tatu, če nimaš orožja v navalu jeze, besa ali česa podobnega ne moreš naredit napake ki bi jo potem ti in še cel kup drugih obžalovali do konca življenja.
Sem striktno proti oboroževanju civilistov, tudi mnogo lovcev je lovcev samo zato da imajo orožje...

Če že strogo nadzorovani strelski klubi, orožje se hrani tam in se ga tam (drugje kot na strelišču se itak ne sme) tudi uporablja.

Mah, če ne bi tako na pamet govorili...
S strelnim orožjem nezakonitega porekla se izvajajo ropi, umori itd. Z zakonito pridobljenim strelnim orožjem le samomori. Statistike je ogromno. Samo pogledati jo je potrebno.
Mogoče je tako mnenje posledica tega, da orožja nimaš/nisi nikoli imel. Ti lahko zatrdim, da v kolikor ga imaš, ga prekleto paziš. Je ni situacije, da me sprovocira do uporabe zoper človeka.

Izmed 200 in več lovcev ne poznam nikogar, ki bi bil lovec zato, da ima orožje.

PS: Ugovor vesti je po zakonu vzrok za zavrnitev vloge za nakup/nošenje/posest orožja - dosmrtno. Je bil kar ornk šok za nekatere.
Z enim stavkom si brcnil v temo - ostalo imaš pa prav ;-)

Drugače pa kar se posoje orožja tiče - ne vem, da bi kje posojali. razen, da ne vem, če se kje komercialno s tem ukvarjajo. Ampak je spet problem dokazovanja usposobljenosti za rokovanje.. RES NE VEM

Drugače pa v društvu med sabo že sprobamo kakšen kos od kolega.
mlesko14 Napisal:Drugače pa takole na palec boš moral kakega tisočaka investirat v znanje in papirje da boš lahko kaj nabavil.

Rabiš: (copy paste)
- da ni zadržkov javnega reda;
- da je zanesljiv;
- da ima upravičen razlog za izdajo orožne listine;
- da ima opravljen zdravniški pregled;
- da je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem

Ko vse to imaš...lahko zaprosiš za nabavno dovoljenje, nabaviš kos, narediš posebni del izpita za rokovanje z orožjem...potem lahko dobiš še nabavno dovoljenje za strelivo.....seveda gre za dovoljenje za posest.

LPM

Ravno tisočaka ne. Pri Varnosti za 200 € opraviš tečaj in izpit iz varnega rokovanja z orožjem in prve pomoči ter praktičnega streljanja. Tisti zdravniški pregled, psihotesti in članarina klubu pa tudi ne verjamem da je tako drago.
Na zdravniškega in psihologa smo včasih romali v Postojno k Beatrix - je bilo najceneje in korektno izvedeno (pač izven Lj je vse ceneje). Članarine imaš pa različno: 200 eur, 150 eur, 60 eur..... Za jurja maš zraven noter že skoraj čehinjo 858 (je bla nova 260 eur) ;-)
Terakota - šele sedajle sem opazil, da si temo odprl v zanimivi rubriki :-)
Izmed 200 in več lovcev ne poznam nikogar, ki bi bil lovec zato, da ima orožje.

hja, no.. kaj pa vem. noben tudi nima orožja, da bi ga samo gledal, bi rekel in poznam kr nekak takšnih, za kete vem, da ko jim poči film, bo štala. na lastne oči videl v eni privat klet vse, od mitraljeza, minometa in še čase in ne bi rakel da pod "zbirateljsko" žilica oz zadeve že po datume ne sedijo ravno v to kategorijo. sem tudi že doživel (s kolegom zraven, ki bo potrdil zadevo) šibre nad glavo med kolesarjenjem na en naš vršac in so pač imeli lovci zraven "golaž". pravtzako je že doživelj prijateljica na eni fešti prislon pištole na senco s strani policaja, ki je bil pač v sklupu druščine tam, seveda v civilu. bolje, da me ni bilo zraven, sicer bi ta oseba že zdavnaj letela iz službe, bi vse naredil za to.

hočem povedat samo eno, da ne bom se odmikal od tem preveč: z orožjem po pameti, ker so posledice lahko v momentu nepopravljive in zaznamuje cela življenja. trend preko medijev ipd je pač takšen, da je zadeva vsakdanja, da ni nevarna (ko gledamo mularijo, kako poka iz tistih pušk) in ne vem kaj. za športno streljanje je po mojem dovolj tudi zračno ali plinsko orožje, če že mora biti, osebno se mi pa zdi recimo lokostrelstvo bolj prijeten šport.
1. Lovec ima orožje zato, da z njim lovi.
2. Če poznaš neuravnoveše lastnike orožja, za katere lahko upravičeno sklepaš, da predstavljajo grožnjo okolici (in sebi), izpolni svojo državljansko lastnost in jih prijavi. Istočasno seveda tudi stojiš za resničnostjo svojih izjav.
3. Kolesarjenje po brezpotjih in neurejenih gozdnih poteh ima lahko za posledico na žalost tudi to. Zaenkrat pa je naš pravni red tak, da lovec v lovišču v času lovnih dob orožje lahko uporabi za lov. Komentar z golžem je brezpredmeten.
4. Posledice nepremišljene uporabe orožja / nesreč z orožjem se v največji meri zavedajo prav lastniki orožja. Marsikateri oče, ki je lastnik orožja, bo otroka v mladosti seznanil z orožjem, varnostjo in vsem, kar paše zraven v kontroliranih in varnih pogojih ter na tak način zadostil otroški radovednosti. Dokler je neka zadeva v oblaku mistike in absolutne prepovedi, zbuja neprimerno več pozornosti in želje po kršenju pravil.
5. Z zračnim in plinskim orožjem se da povsem konkretno poškodovati človeka.
6. Z lokom se da povsem konkretno hudo poškodovati/ubiti človeka.
Uff.. al maš čudne prijatelje oz. kletarje ;-))

Ne bom rekel - budale so povsod (za orožjem, volanom al pa kuhalnico). Pa prav vsak od teh te z lahkoto ferderba.

Z orožjem imam opravka tako in drugače že preko 20 let (nisem jager, niti vojak, pa tud PUO ne več) pa še nisem bil na takšnem kraju, kjer bi bilo kaj narobe. Od policijskih piknikov, do nonotovih lovskih piknikov v lovski družini, kamor vsako leto peljemo tudi otroke. Puške oz. orožja tam tudi približno nisem videl - pa fejst ljudje so in tam uživamo. Hudič .. še med sabo se te novodobni jagri ne znajo pošten zravsat, da bi blo vsaj mal akcije na pikniku.

To je tko kot kurbarija: je bla, je še in še gotovo bo. Treba jo regulirat, nadzorovat in po potrebi ostro sankcionirat - pa je vse OK.

Problem so pa "crnjaki", ki ga dobiš že skoraj na vsaki srednji šoli. Slišim mulce zadnjič na enem praznovanju petdesetletnice, da na šoli en kolega prodaja "tetko" za 150 eur - ker foter vsake tolk cajta od doma iz Bosne kakšno prnese s sabo, da pokrije bencin. Pol se pa pejd.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »