Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Lokalni rekuperator TWHR150ES

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokalni rekuperator TWHR150ES
Kaj pol vi pozimi ne snemate rozet dol, oz rekuperator (lokalni) vseeno laufa? Ker mi gre res na živce, da mi teče po (novi) fasadi...
Pomembno je tudi, da je rozeta zunaj dobro zatesnjena proti fasadi in da ti slučajno kje topel zrak ob cevi iz hiše ven ne uhaja, ker potem kondenzira. Jaz se sedaj zadevo rešil z tesnili, purpeno(nizko ekspanzijsko!) in silikonom. Trenutno mi po fasadi ne teče več.

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk
Saj ne kondenzira ob cevi ampak seveda v cevi...
Pa vam vseeno teče po fasadi? Kaj pa odkap?

Mam seveda original rozeto in teče mimo...
BOBoo Napisal:Saj ne kondenzira ob cevi ampak seveda v cevi...
Kakor sem naštudiral delovanje lokalnih rekuperatorjev, morajo biti preboji malce nagnjeni proti ven ravno zaradi odtoka kondenza. Torej imate očitno nepopolno izdelan detajl, ko cev pride na plano. Ta mora gledati zadostno iz stene in imeti nekako urejen odkap, da se ne cedi po fasadi, ampak kaplja na tla.
Je vse po PS-u, cev z padcem in gor original rozete od Lossnaya...
To imate lossnay vl50? Če imate tega, potem najverjetneje pušča voda med cevjo in in rozeto in se steka za rozeto. Jaz sem to naknadno rešil z silikonom in sem ta spoj zalil(tam kjer je cev odrezana) , hkrati pa sem dodatno namestil tesnila med fasado in rozeto. Je pa res, da ne vem, kako ga bom odprl, ko ga bom moral. Na fasadi vode ne opazim več. Sem pa tudi povečal odkapni odnik od fasade za 5 cm z duct-tape trakom.

Imam Lossnay VL-100EU5-E. Mislim, da je problem v pokrivni rozeti, ki je pravokotna na fasado, imeti bi morala padec proti sprednjim odprtinam (same cevi imajo precej padca). Kondenz se steka v rozeto in pri stiku rozete z fasado pušča, namesto da bi stekel spredaj ven. Mogoče bi bilo pametno zvrtati luknjico spodaj...
Bom še jaz pri svoji 100-ki pogledal kako je, vendar jo imam na 7m metrih višine Sad. Vode na fasadi nisem videl zaenkrat, je pa res da to enoto za razliko od 50-ke vklapljam občasno

Evo, pri meni so strokovnjaki cev kar eben z zidom odrezali in tisto matico sploh niso zmontorali. Groza...

https://www.youtube.com/watch?v=Y8yiJWS9T1w. Postopek pri 4.32 kar preskočili.

Priložene datoteke
.jpg   šalabajzer.jpg (Velikost: 78,45 KB / Prenosi: 409)
Men so pustili ven, kot je treba... Edin tiste prve plastike nimam sraufane v fasado itak jo stisne naslednji del, ki se šraufa na cev. Razmišljam, da bi na notranji del (zadaj) pokrivne rozete nalepil nek kos plastike/gume da mi kondenz steče naprej, ne proti fasad....
Sem sel prov pogledat na mojem lunosu nc ne kaplja zaenkrat...
Mi itak sploh ni jasno kje in kako priteče... Ker je vse narejeno kot je treba.
Ima še kdo problem, da ima okoli rozete rekuperatorja vse črno. Prav grdo zgleda na novi fasadi. Imam Lossnay VL-100EU5-E, filtre čistim redno. Tudi kondenz mi teče po fasadi, čeprav je vse narejeno kot je treba.
Tista črna pena, ki je na notranjem delu rozete (ki se privije na cev) je verjetno zato da vpije ta kondenz, ali...?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »