Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Vinil izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vinil izkušnje
Mislm ja, če bi bil lepljen, lahko da bi bil čisto ok. Ker pa ni, pa preveč odmeva.

Druga stvar, ki pa (moti predvsem mojo ženo Smile ), pa je ta občutek, ko hidš po njem bos. Veliko smo bosi, tudi če si v nogavicah, občutek parketa, ki sva ga vzela zdaj (ščetkan hrast) proti vinilu je kot dan in noč. Pa tudi oljen parket res noro lepo izgleda. Vsaj nama.

Se pa zavedam, da bo vzdrževanje, proti vinilu, težavno. Čeprav je tudi vinil zdaj po 6-ih letih precej zdrsan. Vseeno, če kamenček zapelješ po vinulu, naredi enako "štrajfo" kot na parket. Le da se na vinilu mogoče manj vidi, sploh če imaš kako temnejšo varianto ...

In ja, v kopalnico pa bo šel vinil.. Le pod tuš ne. Čeprav, tudi tam me je poskusil naštimat parketar, da bi ga dala. Smile
Pazite se prevarantskega podjetja Efcom d.o.o., ki prodaja vinilne talne obloge.

Več sem napisal že v drugi temi: https://www.podsvojostreho.net/forum/sho...#pid941428

Podobne izkušnje imajo tudi drugi v mnenjih na Google Maps: https://www.google.com/maps/place/Efcom+...05!9m1!1b1

Nikomur ne privoščim da bi se vam zgodilo kaj takega kot se je nam.
Zdravo,

mene pa zanima, če je kdo vinil plošče lepil čez vinas plošče in kakšen je rezultat?

Hvala!
Veliko berem po raznih forumih kako so problemi z lepljenim vinilom, kako je znanost najti mojstra ki ti to naredi ter kako se mnogim po določenem času pojavijo vmes razpoke oz. začne vinil iti narezen? Zdaj pa me zanima a je to res takšna atomska znanost v kolikor se ga lepi na estrih? Ali je možno ravno zaradi teh razpok lepiti vinil na klik?
Pozdravljeni mojstri.
Prebral sem kar nekaj debat o vinilu.
Mojster je v stari hiši polil izravnalno maso in položil vinil na klik.
Na nekaterih delih se zdi, da vinil "plava" oziroma, da je kak milimeter v zraku. Ko stopiš gor pa je prav glasen. Vendar samo na nekaterih mestih.
Mojster pravi, da se bo vinil s časom ulegel in ne bo več ropotal.
Drži to ali me hoče žejnega čez vodo peljati?

Hvala za vaša mnenja in lep pozdrav
B
jest sem polagal sam na nov estrih res lepo narejen v eno sobi.Na začetku je tudi malo plaval.Danes je lepo uležan in ni videt niti čutit nobenega plavanja.Pri vratih sem ga pa celo prilepil na tlak in je vse bp.
Tisti ki imate lepljen vinil - ali se zadeva lahko polaga "na stik"? Kako imate rešeno pri prehodih na keramiko ali pri okenskih okvirjih, itd?
Kot vem , naj bi zadevo lahko položil na stik?
A se lahko polaga lepljen kako drugače kot na stik?
Pri keramiki, parketu ... pridejo letvice vmes.
Okrog pa robni trak ali robne letve. Če so nizki pragovi pri balkonu pa na stik ali silikon.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ok, sem se nerodno izrazil - ravno to me zanima. Čisto na stik ali cca 2mm fuge in silikon noter?
Pozdravljeni,

ima kdo izkusnje s Kemoplastovim vinilom - Decoria 3mm/0.5mm, proizvajalec DAEJIN Koreja? Kako se kaj obnese?

Lp.
(30.6.2020 ob 09:13)Vajenec123 Napisal: Pozdravljeni,

ima kdo izkusnje s Kemoplastovim vinilom - Decoria 3mm/0.5mm, proizvajalec DAEJIN Koreja? Kako se kaj obnese?

Lp.

Zdravo

Mi ga imamo in po 1 letu vse ok. Najde se kje kakšen ris to je pa tudi vse.
Zdravo.

Imel bi samo eno vprašanje glede vinila. Imamo mansardo in talno gretje. Kateri vinil bi izbrali, na klik ali lepljenega? Noben mi ne zna povedat kakšne hude razlike...

Hvala za odgovore.

lp
Pri sebi imam spodnjo etažo 90m2 vinil lepljen (le kopalnica ploščice), zgoraj 80m2 vinil na klik, povsod talno, neke razlike ni, če je vse položeno tako kot mora biti. Razlike v temperaturi dejansko ni nič.
Prednost tega na klik je ta, da ga lahko sam polagaš bp. Lepljenega malce težje. Tega na klik sem tudi polagal direkt na estrih, brez izravnalne mase in je vse kot mora biti. Res pa je, da je bil estrih čisto lepo raven in sem zgolj pošpohtlal kakšne kamenčke in 5x presesal pred polaganjem. Pa vinil na klik je imel 1mm spodaj penico.
(6.10.2020 ob 08:48)pentax Napisal: Pri sebi imam spodnjo etažo 90m2 vinil lepljen (le kopalnica ploščice), zgoraj 80m2 vinil na klik, povsod talno, neke razlike ni, če je vse položeno tako kot mora biti. Razlike v temperaturi dejansko ni nič.
Prednost tega na klik je ta, da ga lahko sam polagaš bp. Lepljenega malce težje. Tega na klik sem tudi polagal direkt na estrih, brez izravnalne mase in je vse kot mora biti. Res pa je, da je bil estrih čisto lepo raven in sem zgolj pošpohtlal kakšne kamenčke in 5x presesal pred polaganjem. Pa vinil na klik je imel 1mm spodaj penico.

Imamo sobe, ki so precej velike, 25 m2. Kaj pa občutek ko hodiš? Kompaktnost, itd?
No ja, pri meni je zgornje nadstropje vseh 80m2 vinila na klik v enem kosu - vse je en prostor, zgolj kopalnica je ločena soba, vse pa se drži v enem kosu. Vse je kot mora biti, bp. Mislim da pri kliku ni težav do 200m2, imam tak podatek v glavi ko sem enkrat uvoznika spraševal.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »