Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Vinil izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vinil izkušnje
@ophidian
vzorec dobiš v Efcom grup.

Me pa nekaj druga zanima, kako lahko DINCH, kateri se nahaja pod PUR, gre v prašne delce skozi PUR zaščito, če se ta nahaja pod tem kar daje vinilu zaščito?
Bom pa še malo pregledal tisto tabelo, pa morda še kaj vprašam.
L.p.
Bom tu vprašal:
se mora dati kaka ločitvena letev oz. pripironga čeprav bom lepil vil v skupni velikosti 50 m2
Diletacija tlaka bo narejena.
Govorimo o tankem par milimetrskem vinilu? Jaz nimam nobenih težav pa imam ravno toliko, če ne več površine. V obeh stukih. Moraš pa diletacije zasiti!
Sam imam 70m2 položenega v enem kosu skozi 3 prostore brez letev. Po enem letu stanje identično prvemu dnevu.
Jaz v to šivanje dilatacij ne verjamem preveč, je tudi Terakota enkrat rekel, da je potem zraven počilo. Pa še problematično zarezovanje je, če so notri cevi talnega. Poleg tega je bilo pri nas kakšnih 15-20 dilatacij v estrihu obeh nadstropij kar bi bil čisti finančni overkill, če bi šli vse šivat.
Mislim, da je vinil za razliko od keramike dovolj elastičen, da prenese ta eventualna gibanja ob dilatacijah. V keramiki se pa na istem mestu da silikonska fuga.
Ja govora je o 4 mm vinilu.
Da ponovim zaporedje, tlaki nato diletacija, nato vse čez izravnalna masa in nato vse čez lepljenje.
Ja saj tudi jaz bom imel če prištejem še zraven dve sobi kar precej vinila v enem kosu(skupaj cca.80m2) saj je vse ista višina.
V glavnem me zanima to da ne utrga vinila ko se krči tlak.
Preveč žilav je, da bi ga utrgalo.

Kje pa si dobil 4mm bi bil za lepljenje?
Pri talnem gretju realno gledano v enem letu odkar bivam v hiši mislim da se temperatura tlaka pri meni sploh ni spremenila za več kot 4 stopinje skozi celo obdobje v letu...skozi zimo je temperatura tal ~25C...poleti je temperatura tal nekje 21-22C...pomlad pa tam nekje vmes...pri takih pogojih ne vem kaj bi trgalo...verjetno so možne težave če ni talnega gretja.
@ophidian
Kolega ima kupljen v merkurju. Upam da je tak ali pa se je zmotil??
Pa cena je bila nekje 18€ m2
TripleT Napisal:Pri talnem gretju realno gledano v enem letu odkar bivam v hiši mislim da se temperatura tlaka pri meni sploh ni spremenila za več kot 4 stopinje skozi celo obdobje v letu...skozi zimo je temperatura tal ~25C...poleti je temperatura tal nekje 21-22C...pomlad pa tam nekje vmes...pri takih pogojih ne vem kaj bi trgalo...verjetno so možne težave če ni talnega gretja.

Zanima me čigav vinil imaš položen? Kakšna pa je poraba in na kaj kuriš?
Skoraj sem že bil odločen kateri vinil bom vzel in kje sedaj pa, ko sem začel brskati po forumu sem pa zmeden!
Katerega predlagate?
Namen sem imel kupiti Expona Domestic, ki pa sedaj vidim, da je tudi narejen na Kitajskem. Kaj pa Decoria od Daejin Co. pri Kemoplastu!? Predvidevam, da je Korejski.
Sicer pa naj bi imela Expona 0,4mm, Decoria pa 0,5mm zgornjega zaščitnega sloja.
Potreboval bi pa nekje 135m2 lepljenega vinila.
karkoli kupiš bo OK od teh firm, ki imajo sedež v EU.
Decoria je korejski in je baje odličen. Samo vzorca nismo uspeli najti pravega.
Kaj pa kakšni EU proizvajalci, ki bi bili mogoče zanimivi!?
Vse baje delajo Kitajci.

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »