Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Vinil izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vinil izkušnje
Takole je videti http://www.okras-sm.si/talneletve/doellken/DSL60_5.jpg

Midva nameravava vzeti kake lesene bele. Samo tale argument o pohištvu pa tudi ni švoh.
ja, tole sem videl v živo v Alpodu, in zgleda OK, prav tako obstaja tak čelni profil za stopnice...tudi zanimivo (vkolikor se odločiš za stopnice iz vinila).
Aha, za to sem pa vedela, samo mi je iz glave ušlo. Jaz sem hotela dati tudi bele, pa me je parketar na koncu prepričal, da ne. Problem je, ker se vsaka spranja vidi se toliko bolj - med neravnimi tlemi ali steno in letvico, ko se kdaj tudi neoptimalno prilegajo v kotih ali med sabo - ja tukaj gre za rezanje in natančnost le tega, ampak da se vsaka napaka vidi toliko bolj. Medtem, ko pri masivnih lesenih, ko gre itak nebroj crt v vzorcu, se te manj vidijo... Izgled je lepši. Pa pri belih, ko jih butnes, se tudi vidi temna pika, pac mediapan. Sem ga pa malo sprehajala, da mi je našel barvo, ki se je ujemala z vinilom. Do dveh je moral iti, namesanih je bilo 10 lakov in na koncu res samo v določenem delu dneva ko sonce prav posveti se en del se vidi malo drugače. Mu je kar uspelo.

Sem bila pa pri kolegu na obisku in se mu zdi da ima kar pobeljene, da je kot preostanek stene. Vem da se dobi take luči, morebiti tudi letvice?
nekdo je na prejšnji strani omenjal Expona vinile...tudi narejeni na kitajskem.
Ali se lahko vinil na klik tudi lepi? Debelina je 4.5mm
LAhko se, men so rekli, da ni problema.
Samo če imaš spodaj pluto ti ne dajo garancije. Vsaj pri nas je bilo tako.
kako ste rešili na robu estriha.....če je robni trak 1cm, potem se tam vinil verjetno kaj upogne....predpostavljam da dol, in potem nastane špranja med vinilom in zaključno letvijo...sploh če je le-ta tudi iz vinila...torej več kot pol tanjša od robnega traku?
Mi imamo vinilne plošče na klik debeline 1 cm (vinil-pluta-HDF-pluta). So dovolj masivne, da ni bilo nobenega upogibanja. Pa tudi lepili jih nismo.

http://www.floor-experts.si/vinil-pvc/wicanders
aha, pozabil sem napisal, da bom imel lepljen vinil, to je 3mm debel.
Mi smo se odločili za vinil loose lay, takole to zgleda http://www.efcom.si/vinilna-talna-obloga-projectfloors
Ne, takole ne izgleda. Tako zgleda reklama. Zanimivo da imas ze od februarja LANI polozeno. Kao. In nobene slikce. In reklame vsake par mesecev... goodjob!
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
@firefly
lani smo položili in sem povedal kaj smo položili.
Povedal sem zato, ker sem se dobro odločil in zelo enostavno rešil problem in prosim razloži, zakaj bi naj reklamiral?
Glede nato da so predhodnjiki polepli polno enih linkov nekih trgovcev, ker želijo razložiti primere, ti jih jaz narišem morda?
Kaj je tvoj problem?

Aja sem zdaj videl napačni link, tole sem mislil http://www.efcom.si/vinilna-talna-oblog ... -loose-lay

Bo zdaj v redu? Confusedhock:
firefly +1

Slikaj svoje prostore pa prilepi sliko, takrat lahko rečeš takole zgleda..ne pa link na web..

Res deluje kot reklama.
[Slika: 3jt-WP-201.jpg]

[Slika: nd-WP-201.jpg]

Bo dobro, tukaj sem dal 2 slike, kjer še niso letve pr steni in se vidi, je to plošča ki je položena čez laminat, položeno so pa križno čez laminat, kakor je tudi pravilno, je pa vzorec L3 2002.

Sem zadovoljil radovednost svetih krav? :mrgreen:

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »