Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Drsna vrata

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drsna vrata
Če hočeš ustaviti zvok, seveda morajo biti. Skozi špranje bo šel normalno.
Bo pa jasno, za odtenek boljše kot luknja. Karkoli boš obesil nanjo, bo delno ustavilo zvok.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
@sam kupis kaseto za vgradna vrata in je. Opcija montazno ali pa vzidano z ometom.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Fery Napisal:Narediš, zakaj pa da ne? Vse smo že naredili.
Kupiš zgornje vodilo in je.
Zakaj bi pa dal OSB? Da se bo zvilo ali je še kakšen drugi razlog?

Ravno zaradi tega sem mislil OSB plato da sploh kaj drži. Tam ni profilov vertikalnih in namesto njih sta dve OSB plati+ knauf skupaj zašraufani.
Problem je, da so vrata na 10 cm in meni zmanjka cca 2 cm za večjo dimenzijo, ki je prva 'sprejemljiva', zato 'improviziram' in edina ideja k sem jo dobil je osb in knauf skupaj.
Kaseta (OSB) bo cca 30 cm v poštemanem žepu stene, tako da bo ven gledala cca 40 cm. In na teh 30 cm (od 70) bo pritjena na steno, naprej pa bo še oplaščena z knaufom.

A to ne bo zadosti stabilno (se ne bo krivilo...)?
Zdravo

Sem pred montažo drsnih vrat (kaseta) za WC ta vikend. Okrog drsnih vrat bo keramika. Vrata predstavljajo celotno steno, ki še manjka med dvema že postavljenima stenama. 

Zanima me, ali je bolje dati drsna vrata (kaseto) pred keramiko, ali je vseeno če jih dam kasneje. 

Razlika je v tem, da mi ni treba rezat vrat, ker je celotna zadeva narejena tako, da pride na končni tlak glede višin.

V enem primeru moram krajšat vrata, v drugem primeru pa imam knauf steno, ki nalega na keramiko, pa jo malo težje zaključiti, ni ravno po PS... 

Tretja varianta je, da jih vgradim pred keramiko in podložim za višino keramike z lesom (med UW profil in kaseto les)?

Meni je ta varianta najbolj simpatična, ima kdo kakšno mnenje? Kako se običajno dela pri 'profesionalcih', če je kdo tu gor? 

hvala za mnenja
Itak. Kaseto postavis na visino koncnega tlaka(obloge).

Al pred al po keramiki na tleh se pa sam odloci.
Iščemo varianto za steklena drsna vrata v knauf steno. A je kakšna varianta, da se vrata zmontirajo brez kasete? Ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Seveda. Sam... zakaj?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »