Kar naredi dom > Dom in male živali
Kakci in lulanje sosedovega psa

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kakci in lulanje sosedovega psa
Pozdravljeni

Imam tezave z sosedovim psom hkrati z sosedom. Sosedov pes nam scije na sedezno garanturo ki je zunaj na terasi, ter poscije vse kar je novega premkjenega itd, vglavnem, smo 1 leto na tej prceli in mi ze pocasi dopizduje, ker vni ko sonce se vpre smrdi ko sam vrag. Kakci me zaekrat ne motijo toliko,ker vzamem lopato in ga hitim v breg, ce se pa polula morem sedezno takoj prati. Problem nastane tu, ker lastik gre na siht in ga "cuvajo" starsi , ampak je pes cel dan zunaj, al je dez al je sneg al je sonce, in mi VSAKO jutro poscije sedezno na istem mestu. Ker sem to ze omenil starsem in lastniku ta problem, so reki da naj ga odteram stran, in ce se pokaka naj ga poklicem da bo on pospravil. Ko mu omeni da mi lula vsak dan mi rece kaj ces. Dvorisce je tako da ce ga zagradim , se oboji sosedi nemorrjo nikri obrnit(obracajo na mojem) i to me jezi zadnji pogon ,malo klanec i skus koplje(druga zgodba),in ce zagradim sosedski odnosi padejo v vodo. Drugace se z sosedi dobro zastopimo,ampak glede psa niso razumljivi. Rekli so da bodo ogradili za psa ,ampak to poslusam ze 1 leto in pravijo da je prevec denarja da bi sli v to.sem ponudil zastojn 25m mreze je reku da mu je grda,grrrr. Ter ce bom zahteval da ga zagradijo bodo oni zahtevali da moja psica nesme na njihovo, kar je nemogoce(razlozeno nizje)

Vglavnem sam imam tudi psico ,ampak z njo ni problemov ki lula parkrat na dan vedno v travi, ampak kot izgovor vlecejo da moja psica kaka v njihovim trtju in da je to 1:1 on lula ona kaka, ampak , je nisem videl kakati na njihovem, i se to da kaka vedno zjutraj ko jo peljem pred sihtom, in mogoce se 1krat ko pridem pol duma.

Ja osebno nemorem naredit ograje ker imam lovskega psa in rabi tek in veliko svobodo (kar jo ima) probali smo jo zagradit,ampak po 2 mescih le lezi pred vhodom in se gleda kot da si otroku ukradel liziko, in pac pogrunta da je zagrajena in se nepremika po notranjosti ograje+ da rabim orgajo 1,8 ali vec, ker ko sem imel zagrajeno na prejsni parceli je preskocila 1,6 m kot bi ja rekel keks.

V glavnem gremo k problemu, kmalim bomo imeli otroka ,to pomeni igrala igrace, vozicek, peskovnik , ki bo vni , in se bojim da bo z veliko vrjetnostjo poscano. Pa se po vrhu ta pes kaka povsot, torej direkt pred vhodnimi vrati pred avtom itd...,

Dns smo vsi sosedi(3 hise na kupu) bli na juzni pri sosedih ki nimajo psov in imsjo ograjo okoli hise, in smo iz sosedove terase vsi vidli kako lula, in ko sm mu omenu je reku da in ni nic vidu, a slisal sm ga kako ga je probal sterat da ne lula.

vglavnem kako bi vi resli to zadevo, ali zagradim in pokvarim vse odnose, ker ce ze avto pustim tko da nemorejo obrnit, mi jokajo da se nemorajo obracat
postavite ograjo.

no po prebiranju cele zgodbe, vidim da si en nergač. moti te vse drugo, za to kar druge moti te pa boli k.
nočeš postavit ograje zaradi svojega psa, da lahko teče po sosedovi zemlji, moti te pa ker sosedov pes ščije na tvoji parceli?
da sosedov pes ščije po njegovi parceli ga ne mot, mot ga da mu po sedežni ...
Oprosti, ampak ni temu tako, ce si prebral pravilno moja psica lula v travi torej, nobene skode nobenmu in lula mogo ce 4krat na dan. Sosedov pes lula po moji lastnini ki na temu ja sedim in probam uzivat, hkrati njegov pes oznacuje do 20krat na dan, po veliko kolicino ker je velik pes, ak zate tu ni razlike, pol pa ..,,Ter moja psica kaka vsako jutro na moji parceli ker jo zjutaj peljem na tako rekoc wc, in popoldne mogoce kaka se 1krat in kaka na nase v 90%. Njegov pes kaka 5krat na dan po male kakce in skor vedno na nase. Pa tud sem dal tehten razlog zakaj nemorem zagraditi psa, ker ce dam 2m visoko mrezo jo preskoci, ni ovir. ja mislim da so tehtni razlogi in razlike(lulanje po lastnini/lulanje na travi, kakanje pred vhodnimi vrati/morda 1 krat tedensko kakanje v trtju)
kaj pa ce si zagradis samo okol terase? ker drugace kot da bos ogradil mislim da ne bo slo ...
Tudi jaz sem pomislila na to, da bi si lahko postavil ograjo okrog terase pa še malo zelenice zraven, da boš ti užival na nepolulani sedežni, otrok pa puzal po neoporečni travici ... ostalo pa ostane odprto, da si bosta psa dala duška. Ograja ne rabi bit visoka ... pač ravno toliko, da sosedov pes ne bo šel čez.
Več glav, več ve ...
Vi imate samico, sosedi pa samca. Če vaša psička ni sterilizirana, je lahko to vzrok markiranja.
Glede na to, da o ograjah ni govora in želite vsi imeti svoj prav (čeprav ga nimate niti vi, niti sosedi),
lahko poskusite z raznimi spreji za odganjanje samcev, ki jih poškropite po robovih sedežne garniture. Če vam material to dopušča, lahko tudi potresete poper, tabasco ali pa morda alkohol i kis. To bo odgnalo samčka.
Glede na to, da imate lovsko psičko in mislite, da si zaradi tega lahko jemljete vso svobodo tega sveta, iskreno upam, da ne boste nekega dne na forumu jamrali, da imate težave z lovci.
tomazekk Napisal:vglavnem kako bi vi resli to zadevo...
tomazek, lepo prosim pisi malo lepse. ko berem tale tvoj masaker iz slovenskega jezika dobim kar migreno.

hvala.
"Vi imate samico, sosedi pa samca. Če vaša psička ni sterilizirana"
naše psica je sterilizrana pred prvim gonjenu in njemu neda niti povohati. Morda se igrajo občaso 1 krat ali 2 krat mesecno.

"vso svobodo tega sveta" tega nisem reku, ja za svojga psa skrbim, ko sem zunaj je in ona zunaj, ko grem v hiso pride sama kmalim za menoj, ali če ne pa jo pokličem. Naša parcela je pod hišo velika , in zdraven te parcele je sosedova (ki nimajo psa in imajo ograjeno hiso) ona je večino časa pred hiso ,če ni je pa na moji parceli ali pa na tej sosedovi,(kar njih nemoti), in je vedno oddaljena v klicu 3 minut ali pa mogoče malenkost več če ja že voha. Če je sonce pa leži pred hišo celi dan, če je dež ni zunaj, če ima kdo obiske ni zunaj, ali pa je pa jih nemoti, če jih moti jo vedno pokličem. Ko me ni duma je vedno zaprta. Vglavnem skrbim za psa. Če mi jo lovec vstreli je na mojem,ali pa sosedovem ...kar če se spoznam nima pravice, KO imajo lovci love je zaprta in jo na povodcu peljem na sprehod. NI spuscena zjutraj ko so zivali niti zvecer in to pravim nikoli. Če je nebi mogu kontrolirat je nebi imel "svobodno"....

glede teme, sem razlišlau da bi na terasi naredil ograjo, ampak bo pač po ograji lulal in mi tudi smrdi...in neprijetno posebej po soncu, edino če naredi 2 metra stran ograjo..kar spt nezgleda
gt001 Napisal:
tomazek, lepo prosim pisi malo lepse. ko berem tale tvoj masaker iz slovenskega jezika dobim kar migreno.

hvala.

Se opravičujem ,ampak nebom pisal pravopisno slovensko. Piše belokransko. LE zate bom nasljedno objavo pisal v čisti slovenščini , če bom uspel. Upam da brez zamere
gt001 Napisal:

hvala.

Podpis!
Živim na vasi, imam soseda, sosed ima psa. Moje mnenje je da mora biti pes ali v pesjaku ali pa v ograjenem vrtu. To da vaša bolj na tenko sere in manjkrat kot oni drugi, pa vedno lula v travo je larifari. Imej kar imaš na svojem če jo pelješ na sprehod jo imej na povodcu in maš da vedno v vrečki domov prineseš drek ko se poserje.

Kar se soseda tiče pokličeš veterinarsko inšpekcijo, psi se ne smejo sami sprehajati naokoli. Pred tem pa pospravi pred svojim pragom.

p.s.
Imam tudi sosedo in še drugega soseda ki imata psa, oba sta v pesjaku, če ponoči lajata greta v hišo, na sprehod hodijo s povodcem in vrečko v žepu. Oni od prej pa je na ketni, sprehod pa zgleda tako da ga odpnejo in se gre posrat in poscat kamor mu paše.

p.s.
Psa sta v pesjaku in lajata in ne sosed in soseda Wink
hvala.[/quote]

Se opravičujem ,ampak nebom pisal pravopisno slovensko. Piše belokransko. LE zate bom nasljedno objavo pisal v čisti slovenščini , če bom uspel. Upam da brez zamere[/quote]

No nisi uspel, belokranjščina je narečje in se ne uporablja v takšnih zadevah.
SloCop, bos pa spoznal belokranjsko narečje Smile
Sej ga razumem, samo potem pa pride še eden ki tolče po štajersko pa prekmursko in primorsko in potem uleti še kakšna žaba pa smo tam Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
17.05.2022 ob 12:41:47
Premierno na ogled pritlična hiša Lumar Terra-V 158
V Lumarju v okviru Lumar Zero Emission Tour pripravljajo premierno predstavitev naše izjemno priljubljene in sodobno zasnovane... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »