Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Zidar na uro?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zidar na uro?
Citat:Še dobr da tvoji kolegi mal pojejo...
Verjemi, da čisto noben od mene ni šel ne lačen ne žejen. Ajde, najbrž šla še ena gajba piva, bi pa šla tako ali tako, če bi delali al pa ne, ga bi najbrž mal zažarili pri meni, tacajt ko bi gledali delavce kako delajo.

Prvi dan je bil za kosilo golaž, ena malica pred golažom, ena malica po golažu (narezki) ter večerja (pečeno iz žara, zelenjava, domač babičin par kilski hlebec kruha.

Drugi dan pa je bilo za kosilo pečenjarica, ter seveda malica pred kosilo, malica po kosilu za večerjo se pa dejansko ne spomnim kaj je bilo.

Sokov vode itd v neomejenih količinah, pri alkoholu se je pazilo in ga ni bilo veliko, dokler se je bilo na strehi.

Sicer se zavedam, kako zelo provokativno vprašanje je bilo, vendar si zasluži odgovor. Koliko pa misliš da pridejo malice? 2000€ al kaj? V gostilni jo dobiš za par €, pa če boš sam pripravil tudi ne pride miljon.
"Prvi dan je bil za kosilo golaž, ena malica pred golažom, ena malica po golažu (narezki) ter večerja (pečeno iz žara, zelenjava, domač babičin par kilski hlebec kruha.

Drugi dan pa je bilo za kosilo pečenjarica, ter seveda malica pred kosilo, malica po kosilu za večerjo se pa dejansko ne spomnim kaj je bilo.

Sokov vode itd v neomejenih količinah, pri alkoholu se je pazilo in ga ni bilo veliko, dokler se je bilo na strehi."

In vse to je koštalo 50 € za 5 ljudi? Kristus se s tistimi svojimi ribami in vinom lahko nekam zabrska...
Xxx vse to je bilo ze 4x predebatirano... bruto cena zate ni enaka neto zasluzka za obrtnika... in ja, ce delas sam praviloma prihranis. Veliko. Kupis hiso za 300000 ali pa naredis enako za 150000. Kje je tu logika ne? Kje si zaposlen? Razbijemo "logiko" tvojega stroska s stalisca kupca tvojega dela?

Kruh te stane 20 centov kila ce ga sam peces. Zakaj ga vsi kupujemo po1 .5 eura??? To je 7x vec za bozjo voljo!!!

Povprasevanje in ponudba... ce hoc3s majstre in ne dobis ekipe ki bi to naredila za manj kot x potem placas x. Ali pa sam naredis... in velikokrat se najdejo dumping majstri. Ki delajo za mizerne zasluzke zato da lahko kupijo otrokom vsak dan kruh za 1.5 eur...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
zdaj sem pa že mal zmešana... no, če poznate kakega bolj ugodnega zidarja, ki bi zidal na dolenjskem, me lahko obvestite na zs... midva sva imela namen najprej dobit samo glavnega majstra, ostalo domači, pa nama to zaenkrat ni uspelo.
Reci mxxxx za kontakt majstra. Ni problem se 2 uri vozit ce si dobro placan. Ne rabi bit iz dolenske.
Dejansko rabiš za dolenjsko? Sem tudi sam iz dolenjskega konca. Ti pošljem ZS.
Živjo.

Stvar je taka. 6 jurjev je za zidavo od temeljev do plate nad kletjo preveč. Sam sem za takšno delo plačal nekje med 3 in 4 jurje. Bruto velikost hiše 10 x 8. Pasovni temelji.

Ne strinjam se z oceno časa za vezavo železa. Mi tega nismo delali samo 1 dan. Smo pa na potresni Gorenjski in je železa veliko, mogoče zato.

Z zidarji sem zelo zadovoljen, veliko delamo tudi sami. Cene sta določila po fazah, cena zajema material, delo, prevoz in malice. Ker smo po gradnji hiše do tretje faze bili zadovoljni med seboj, smo opravili še en projekt po ceni 12€ na uro. Ta cena je zopet zajemala vse, prevoze, delo, material in še kakšna ura je bila realno manj računana.

Tako za info.

Kar se pa strehe tiče, sem na vaši strani logično. V osnovi pa manjka dvigalo za takšno delo in tudi še kaj drugega. Predračun za 2.500€ je bil pa realen (recimo streha okoli 200 kvadratov). Uradno delo proti delu na črno pač ni primerljivo.
Citat:Ne strinjam se z oceno časa za vezavo železa. Mi tega nismo delali samo 1 dan. Smo pa na potresni Gorenjski in je železa veliko, mogoče zato.
Glede moje ocene? Jaz osebno nisem expert v tem in vsi ti časi so bili res od oka čez palec. Zgolj pokazatelj tega, da tudi če sem kje po 100% falil, kako bizarno predraga je celotna zadeva, nič drugega.

Citat:Kar se pa strehe tiče, sem na vaši strani logično. V osnovi pa manjka dvigalo za takšno delo in tudi še kaj drugega. Predračun za 2.500€ je bil pa realen (recimo streha okoli 200 kvadratov). Uradno delo proti delu na črno pač ni primerljivo.
Kot ste napisali. 2500€ za delo za recimo cca 200 kvadratov, je že bolj realno. Jaz sem take ponudbe (2500€+) za cca 85 kvadratov!!! To pa ni realno.

Soseda je ravno kar (ta teden so zaključili delo) za cca 110m2 (al je pa 130?, ne me za besedo držat), dala za delo cca 4jurje. Dela je bilo manj kot 4 dni, cca 5 ljudi. Prvi dan so končali pred 12to, zadnji dan pokrivali tudi samo nekaj ur. Rečmo da je to 5+10+10+5h (za vmesne dni ne vem koliko je bilo dejansko ur, pa malo pretiravam zelo verjetno). To je 20h, 5 ljudi= 100 delovnih ur. Pa dajmo še malo pretiravat (oziroma zelo) pa dodamo še 50% dodatnih ur! Načrtovanje, priprava, karkoli. 4000/150h= 27€/h v primeru pretiravanja v urah, cca 40€/h najbrž v primeru bolj realnih ur. Jaz takega človeka pošljem iz parcele preden se dobro predstavi....
Zadnji cajt da si odprete s.p.-je pa zacnete strehe delat,bo kesa ko maka....
Citat:Zadnji cajt da si odprete s.p.-je pa zacnete strehe delat,bo kesa ko maka....
Jap se strinjam. Točno to naredil en izmed sosedov. Preko 100k € z enim zaposlenim (njim). Mu gre hudičevo dobro Big Grin
in koliko ti je dal sosed ponudbo?
če je "pošten" po tvojem ima 15€/uro je torej za 100.000€ letnega prometa moral oddelati 6666 ur

torej je delal 18,2 uri vsak dan! in je vsako uro seveda dobil plačano!

v gradbeništvu je toliko nategov sedaj da je joj. zbijanja cen... potem pa naprej nategi z količinami itd... da o materialu ne govorimo.

je pa še en hec ponudb. napišeš ponudbo. od ponudbe lahko odstopaš kolk že? 10% navzgor? potem imaš pa dve skrajnosti:
- realna ponudba ki je visoka in se investiturju zdi "nateg"
-nerealna ponudba kjer se pa nakopičijo ali aneksi ali pa se sredi dela skregaš z izvajalcem

lažje je dat višjo osnovno ponudbo pa potem račun znižati račun...

koliko bi stalo če bi kolega padel s strehe je pa čist drug hec.

v A in DE po sistemu katerih tako zelo hrepenimo se vse dela po vsaj zborničnih cenah ali več... kaj pa v slo?
Pozdravljeni, mogoče ima kdo kakšne izkušnje glede urne postavke v lanskem ali letošnjem letu. Predračun po sistemu ključ do 3 gr. Faze sem pridobil od 4 izvajalcev in vsi dokaj enotni. Vendar vsi zelo visoko po mojem občutku.
To je to...občutek gor ali dol...
Še višji bodo. Na keramičarsko šolo so recimo prijavljeni 4 učenci na 25 razpisanih mest.
Na računalniški smeri pa jih je za dva razreda preveč.
Tisti štirje se bodo čez 10 let vozili z mečkami, 30 iz druge skupine pa bodo na borzi in krivili državo, da ni služb zanje. Jebat ga, tak je. Plačaj, ali pa sam delaj.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »