Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Komarniki

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komarniki
Malo pomoči Fery (lahko tudi kdo drugi) Smile

Imamo komarnike od Rolteka, rolo izvedba.
Na spodnji strani vodila je iz vodila skočila vzmet. Lahko to sam popravim? Sem jo poizkusil samo pomakniti nazaj v vodilo, pa ponovno skoči ven.

Prilagam še slike:

Priložene datoteke
.jpg   DSC_0786m.jpg (Velikost: 209,01 KB / Prenosi: 4472)
.jpg   DSC_0787m.jpg (Velikost: 176,5 KB / Prenosi: 4471)
Prvo si z svinčnikom zabeleži na vodilu kje je sedaj privijačen zaskočnik (tam kjer je krišni vijak). Nato ga odvijači da se lahko skupaj z "vzmetjo" premika, ter nekako potegni celo vodilo komarnika (črni pvc del) toliko ven spodaj da boš lahko vzel ven tudi cel zaskočnik. Nato poizkusi zviti del zravnati in zmontiraj nazaj. Čeprav ti raje predlagam da pošlji sliko rolteku, da ti pošlje nov zaskočnik in ga zmontiraj.
Upam da sem kaj pomagal.

LP
Bom poizkusil, javim kako se je izšlo.

LP
Kaj pa ce na balkonska vrata das top shopov buzz off? Ne poznam tega iz lastnih izkusenj tako da samo predlagam opcijo.
tlozej Napisal:Bom poizkusil, javim kako se je izšlo.

LP

Ni mi uspelo popraviti vzmeti komarnika. Tako da so prišli poservisirat (zamenjat) fantje od Nagode-ta, ki so montirali okna in komarnike...

LP
Zdravo,

naročila sva nova okna z roletami in rolo komarniki, vse pri istem dobavitelju. Po končani montaži sem preizkusil rolete in komarnike. Rolete bp, komarniki pa so se razen enega vsi ustavili cca. 20 - 30 cm pod vrhom, pa tudi samo "premikanje" je bilo bolj po polžje. Ko sem zadevo reklamiral je odgovor, da je to čisto normalno. Naj še enkrat nalahko potisnem komarnik in se bo zložil. Je to res ali me malo vlečejo za nos? Zadeve jim še nisem plačal dokončno, zato bi rad pred plačilom tole razčistil.

Lp, Jaka
Ali je tako prav...ni...je pa to v veliki večini realna slika. Pa ne da bi reklamiral kako podjetje, ampak Roltekovi komarniki edini funkcionirajo kot je treba, vse ostalo ni za nikamor.
Načeloma bi lahko vzmet še malo navil, ampak potem obstaja verjetnost da bi pa komarnik prav "udaril" gor...kljub zavori.
Če ga boš še malo potisnil se bo zložil ja Smile

No bo še kdo drug kaj pokomentiral...

LP
Bom, zakaj pa da ne.

Ne, to ni normalno.
Pokliči naj pridejo uredit.
Še boljše, napiši uradno reklamacijo.
S premikanjem po polžje ni nič narobe, če pride do vrha.
In ne, ne bo udaril, če se še enkrat navije. Niti kaj dosti hitreje ne bo šel.
Mogoče bo edino feder počil prej. Ampak s tem se boš ukvarjal čez 5 ali 10 let.

Aja, tudi ni res, da le Roltekovi funkcionirajo normalno. Kaj pravzaprav je "normalno"?
Točno s tako hitrostjo, kot njihov?
Ker delati morajo vsi enako. Dol ga potegneš, gor gre sam.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
No take izkušnje imam jaz glede komarnikov Fery...pač imava različne Smile

Normalno zame pomeni to, da se enostavno zaskočijo, odskočijo (pri enih patentih je to dokaj nerodna zadeva) in lepo do konca navijejo gor. Kar za kakšne Tehrolove, Dekorjeve in Medletove itd. ne morem reči. Pa vprašaj še kakega monterja naokoli ki je montiral več različnih, kateri "normalno" funkcionirajo Wink

LP
Se mi je kar zdelo. Čudi me, da se edini ki se lepo zloži nič ne zaletava, ampak se zloži kot "namazan". Vsi ostali se ustavijo, štekajo, skratka se ne zložijo.

Bom kar lepo vztrajal, ker pri njih v salonu ni noben komarnik štekal.

Lp,
Točno tako. Kupil si, kar si videl.

Ni mi treba spraševati monterjev. Njihovo mnenje ni pomembno. Komarnik mora funkcionirati. Če ga ne zna usposobiti monter, ga mora proizvajalec. Pa makar zamenja kitajske fedre za kakšne druge.

Pred nedavnim smo zmontirali 32 enakih komarnikov dim. 100 x 220. Kot pravi scottie, eden od njih je prišel do vrha. Naslednji dan so prišli vsi. Brez problema.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
ali obstajajo rolo-komarniki ki obstanejo na sredini oziroma na neki poljubni točki ? Pri sosedu sem videl takšne, ki so ali do konca odprti, ali do konca zaprti, ne moreš pa ga ustaviti nekje na sredini.
kaksen je smisel komarnika, ce je napol odprt?
kot zavesa, senčnik, itd.
aha, ok.

Skok na forum:

Zadnje novice