Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Komarniki

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komarniki
Moja žena je zbrskala firmo Zunti in so namestili komarnike med okno in žaluzije. Dali so nove distančnike za žaluzije, da je bilo med oknom in žaluzijo malo več prostora vmes pa vtaknili komarnike. Debeli so dober cm in se kar lepo zložijo sami vase. odpirajo se pa levo decno, kot ene vrste harmonika vrata. Zaenkrat vse ok (1.5 leta)
Premalo podatkov! Napiši globino škatle, pa ti bom povedal, če gre.

Kaj pa je to, integrirano, pri žaluzijah?
Najbližje "integriranemu" je rolo komarnik, ki je pri žaluzijah popolnoma identičen roloju, kot je samostoječi.
Rolo na balkoncih je tako ali tako zelo nepraktična zadeva.

Sicer pa, stvar je treba videti, potem se lahko komentira.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Globina škatle znotraj - če meter porinem notri je 25cm. "svetla dolžina" žaluzij je 213cm (vsa okna do tal). Se pravi, če žaluzije popolnoma spustim - od vrha zgornje vidne lamele, do tal spodnje lamele. Govorim za čas, ko bodo zunaj že tlakovci - plošče, ki pa jih trenutno še ni, tako da je kakršnakoli rešitev, ki bi rabila vodila spodaj vprašljiva... Tip žaluzij c80.

Kot rečeno, komarnike rabim samo za hlajenje ponoči. Prezračevanje imam urejeno z rekuperacijo, podnevi grem lahko enako kamot na teraso čez 3 ostala okna. Komarnike bi imela na tistih oknih ki jih odpiram v zgoraj omenjeni namen, niti ne rabim na vseh. V nadstropju itak ni izhoda ven (ni balkonov) in je povsem vseeno, če je rolo. Všeč mi je pri tem, da se povsem pospravi in ni potrebno nikakršnega vpetja/vodil spodaj. Ne maram rešitev, ko se kaj lepi po oknih, ker nikdar dol ne gre, ko sonce zapeče.
Ej, globina, ne višina!
aja,
11,5-12cm, tam nekje

[Slika: 2015-06-17-065854.jpg]
Kakor sama vidiš, ne bo šlo!
Zato jih tudi ni blizu.
Če bi že stlačili kaj vmes, bi imeli kasneje probleme pri dvigovanju, vetru..
Mislim, vse se da. Ampak kasneje imeti opravka s stranko, ker...

Rolo itak ne pride v poštev, ker ni prostora v škatli. Naslednji problem so nosilci vodil, ki so praktično na robu okenskega okvirja, ker ste tako zoožali špalete. Lahko bi jih sicer zamenjali.
Pliseji so predebeli, drsni so le za na drsna vrata in še to v primeru, da nimaš pregrajene žaluzije. Ker so sicer nosilci vodil tudi tam.

Ostane fiksni komarnik ali pa montaža pred žaluzijami, kar bo grdo.
Ali pa kvazi pliseji, kot je opisal zgoraj. Z malo čaranja in izgubo garancije.
Hvala! Roltek naj gre pa nekam kamor sonce ne posije. Je res tako težko to povedati, ne pa da se jaz s tem ukvarjam že polni drugi teden in se prebijam čez možne variante komarnikov glede na neke bolj ali manj posrečene skice in izgubljam čas in dobro voljo. Enostavno dajo na "ignore" (običajna praksa sicer pri nas, ne razumem, zakaj) in čakajo da se naveličam spraševati.

Še nekaj bi vprašala.
Fiksni komarniki - na roltekovi strani piše, da se dajo/pritrdijo na ona in se lahko snamejo. Domnevam in zame bi to bilo OK, da gre za sezonsko zadevo. Daš komarnik gor takle čas in snameš jeseni, ko mrčes ni več problem. zanima me, kako se to pritrdi. Gre za kaki lim? Ali je to problem na ALU maskah oken - se gor zapeče kako lepilo, ki se ne da več odstraniti? Je to potrebno vrtati in zatorej moram pri proizvajalcu okna vprašati, kaj in kako lahko vrtam notri? Mislim, če gre to za en okvir z mrežo napeto vmes, poleti pa imam žaluzije vedno dol in samo nagib lamel spreminjam, načeloma samo naslonim lahko gor na okno ali ne?
Ne fiksni komarnik je pritrjen z zatiči- v okvir okna se privijejo zatiči- najmanj 4, namesti komarnik in zatiče obrne za 90 stopinj. Komarnik tako snameš in namestiš nazaj v pol minute..... Pa še zgleda kar v redu- no mi imamo Medletove pa so o.k. in skoraj nevidni.....
Nič se ne vrta ali vijači!
Ima lepo zaponke, ki se "zahaklajo" za okvir in popolnoma nič ne poškodujejo okna.
Snameš jih kadarkoli in pospraviš.

Lahko pa tudi vrtaš okno, če ti tako bolj paše. Ni problema.

Zadnja možnost.
http://www.medle.si/fiksni-komarniki
Zaponka je samo zahaklana ? Jst sm mislu da je privita v okvir..... saj videt je tako...... No mi mamo takšne zaponke.... Wink
Saj sem napisal, da imaš lahko tudi take. Ampak meni nekako ne sede, da bi nekaj vrtal in šraufal v okno. Rajši brez tega.
Roltek ima fiksne samo take (vsaj na strani) da se zahakljajo od znotraj. vse lepo in prav, ampak v tem primeru pa ne moreš zapreti okna, brez da jih snameš. Medle ima pa nekaj več variant pritrjevanj. Raje bi od zunaj, da se okno vseeno lahko zapre in me zanima kako je s prvo varianto s feryjevega linka. to se najbrž zarotira za 90 stopinj? Iz kakega material je ta zaponka? ali lahko poškoduje - popraska ALU masko?
Ne, zaponke so tako tanke, da okno vseeno normalno fukcionira.
Glej zadnjo varianto, sem ti že rekel. Komarnik daš gor in okno normalno funkcionira.
Pojdi si kam pogledat, kako izgleda.

Tudi Roltek ima enako varianto. Le da se zaponke ne vrtijo, ampak se jih potisne navzgor oz. v stran. Odvisno, kam jih obrneš.

http://www.roltek.si/prodajni-program/k ... -komarniki

Prosim, klikni na Odpri/Zapri, pa ti bo jasno.

Prva varianta pomeni vijačenje v okno!!!
Imam okna z vgrajenimi predokenskimi roletami...vodila rolet so na robu okenskega okvirja, tako da ni prostora za montažo komarnika na okvir.

Gledam možnost montaže fiksnega komarnika z vzmetnimi zatiči, ki se lahko montira v svetlo odprtino okvirja...je to izvedljivo (ali se mora okvir komarnika vseeno nasloniti na čelno stran okvirja)? Ima kdo tako?

Hvala za odgovore in LP.

M
Je, z lahkoto.
Ampak če pogledaš zadnjo varianto pri Medletu z zaponkami, lahko vidiš, da je komarnik minimalno sega čez okno. 3,5 mm. Toliko pa imaš odmaknjene lamele od okna. Že zaradi tesnil pri roleti.

Priložene datoteke
.png   fiksni.png (Velikost: 45,57 KB / Prenosi: 3095)

Skok na forum:

Zadnje novice