Opremljanje doma > Pohištvo
Posteljno ležišče, vzmetnica ali modroc - KAKŠNO?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posteljno ležišče, vzmetnica ali modroc - KAKŠNO?
Bullet,
težave s hrbtenico sem se lotila na treh področjih: novo ležišče, kiropraktik (prvič po alterantivni medicini), fizoterapija (na katero se čaka nekaj mesecev). Vsako je po moje prispevalo svoj delež, stanje se izboljšuje...
Postelja je visoka, danes se dobijo postelje pri katerih se lahko naravna višina vzmetnice. Okrog 55 cm, za normalno vstajanje s postelje; ni primerjave s prejšnjo klasično posteljo. Nakup vzmetnice pa- poskusiti v salonih, večkrat (ja, ležati na vzmetnici, vsaj 10 minut), izbira je velika, izločevat tiste, ki ne pašejo in se potem odločiti za nekaj. V višjem cenovnem rangu so verjetno vse kvalitetne, katera pa ustreza, je odvisno od posameznika. Tudi zdravniki za hrbteničarje ne priporočajo trdih ležišč, tako kot so včasih. Sama sem izbrala visoko vzmetnico 35 cm, spodaj je žepkasto vzmetenje, zgoraj pa pena... Zaenkrat ustreza.
Glede hrbta gre na bolje...mal na drogah sedaj akupunktura in gre kr fino....glede postelje pa se kar ne vem...10min mi ne bo dalo pravega odgovora kaj bo ustrezno....ponudbe je prevec....cene so pa adijo pamet....danes npr videl pojstlo od mebla....2x2, cena 3200...adijo pamet....vedno bolj me vlece da bi bil k spartanc...kr na tleh...mogoce bo se najbolj Wink vsaj z financnega vidika...ni mi problem dat vec denarja ampak cene zimnic so pa res nore.....kdo pozna ugodnega tapetnika/izdelovalca lezisc? Se priporocam.
Sam tri leta od nesreče ležim na peni. Na čigavi, sem napisal. Spim, to je važno.
pozdravljeni,
vem da je tema že stara ampak vseeno upam na kakšen pameten nasvet.
prebral sem vseh 6 strani vendar sedaj vem še manj katero vzmetnico nabavit.
sedaj spima na cca 10let starem jogiju iz pene kateri niti malo ne diha kar je pri meni velik problem, sploh poleti, zaradi potenja. Torej pri veliki, veliki ponudbi raznolikih ležišč( vsak pravi da na njihovi se ne potiš in da je super duper) kako izbrat pravo oz takšno da bo res super. Se je pa pena že začela posedati oz se mi zdi da ležim v luknji in to me ubijaSmile lp
spite vsi na senu? nima nihče kakšne pametne informacije?
Oj, da ne boš sameval v temi Smile
Kot si lahko prebral znotraj teh šestih strani smo pri nas nabavili vzmetnice iz poljske.. za normalno ceno - sedaj po skoraj enem letu uporabe lahko rečem, da sem se pravilno odločila. Ravno prav mehko, udobno, zjutraj me več ne boli med lopaticami kot me je pri stari postelji.
Komaj čakam večera haha - ko se bo ta mala navadila v svoji postelji spat bo pa sploh terna Smile
Po selitvi sem ugotovil, da je bolj kot vzmetnica pomembno tisto, kar je spodaj.
Prej sem imel jogija na deski (bedasta dvižna postelja od Novolesa). Disaster.
Potem sta stara jogija pristala na novi postelji z letvenim dnom, kot se šika. 100% bolje.
Pa so še starši nekaj primaknili za nove vzmetnice in sva kupila od Slovenske postelje. To pa je fantazija - še sex je boljši, spanja da ne omenjam
Jaz prisegam na kakovostno ležišče z žepkastim vzmetenjem in letveno dno Smile Zame bi bila najslabša možna izbira ravno ležišče iz pene :wink:
Iščem novo ležišče -z memory peno, min. 24 cm. Ima kdo izkušnje z Ikeo?

Pa še to sem opazila, da prodajajo nadvložke za jogije, okoli 7 cm visoke. A je boljše navadno ležišče iz pene in potem memory nadvložek čez, ali je boljše, da je vse v enem kosu? Kako praktično je sploh to - ležišče+nadvložek+zaščitna prevleka?

Ima mogoče kdo te letvice? http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/20278327/
Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje.

Potreboval bi nadvzmetnico cca120X200 debeline 3do5cm za sedežno, ki se raztegne v ležišče za rezervo parkrat na leto max10X. Bi pa imel zato, ker se ena stranice "prevrne" katera je potem del ležišča in je iz neke pene pa nebi rad vido, da se pozna potem kaj po tej stranici, ki je vidna v normalnem stanju.

Te zadeve sploh niso tako poceni oz. ima kdo spletno stran, kjer so dokaj ugodne te zadeve?

Pa še ena zadeva v merkurju imajo za45e samonapihljivo blazino, ki naj bi bla za kampiranje, nikoli nisem še na tem spal pa me zanima, če bi bila ta blazina primerna za to kar potrebujem.

hvala
Je kje kakšen fedrmodroc, brez spominskih fedrov?
kadotr Napisal:Vrag je, da en slab penasti modroc zaserje vse penaste modroce. Sem srečko, da sem že pri prvem penastem modrocu zadel terno (a sem se pri nabavi potrudil).

Se še kdo spomni spanja na koruznem ličkanju? Lepo prosim za detajlni opis občutkov pri tovrstnem spanju. Meni so tovrstni občutki pri stari mami (v kombinaciji z večerno dozo cvička) nepozabni. Bio, eko, do jutra fantastično.

He, he... jaz imam isto izkušnjo. V mladosti smo kot otroci spali na koruzi, pa nam ni bilo hudega. Pravzaprav smo se imeli super fajn. Samo zdaj si malo težje to predstavljam Smile Leta so tu.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »