Opremljanje doma > Pohištvo
Posteljno ležišče, vzmetnica ali modroc - KAKŠNO?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posteljno ležišče, vzmetnica ali modroc - KAKŠNO?
vincent super, sem zelo vesela, da delite vaše izkušnje na tej temi zato"mučo gracjas" Big Grin

cene pri nas so res adijo pamet .. ko gledaš sestavo vzmetnice, pa recimo še celo istega proizvajalca je cena pri nas ali npr. poljakih enaka... samo še majhen kozmetičen popravek pri pretvorbi valute in nastane razmerje 1:4 :evil:

sedaj sem svoj izbor skrčila na dva
7 consko žepkasto vzmetenje 260 žepkov/m2, obloženo po eni strani s T35 visokoelastično peno 3cm in memory peno 3cm, po drugi strani 3cm visokoelastične pene 3cm
na obeh straneh obloga s filcem
oblečen v bombažno pralno prevleko
skupaj višina vzmetnice 21cm, trdota H2, cena 130€
http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,p ... ,63,prod,0

drugi je tudi sedemconski, kombinacija termoelastične tj memory pene in hladne pene. prva plast je debela 5cm in druga 17cm, skupaj torej 22cm. ravno tako obojestranski kot zgornji. snemljiva, pralna prevleka. cena 104€
http://allegro.pl/materac-90x200-memory ... 30200.html

odločitev je težka :lol:
laik Napisal:me moj glihkar prepričuje da bo un za 50 i nekaj evrov iz lidla čist dober za dve leti
ne meči denarja stran in drži se pregovora "nisem tako bogat, da bi poceni kupoval" ....sploh pa stran od kitajske robe...
Svetovat nekaj je težko, ker samo vidva poznata vaše spalne navade, ker piše s kje sta, bi predlagal da se oglasite v prodajalni pohištva recimo Metlika (pred mejnim prehodom levo) ali pa v Črnomlju na Majerju_znajo svetovat...

vsekakor pa 180x200 med 600 in 800€ se dobi "zgornji srednji razred" - proizvajalec niti ni važen...
Dobre zadeve prodaja tudi na Mirni (Optimo) avstrijska zadeva za 2 klase boljša kot rec. Dormeo

PS to, kar si "linkala" pozabi......."Vincentova" je odlična - in to sem zgoraj tudi napisal: kar gre proti 1k€ je tisto tapravo, le od tebe je odvisno katero izbereš oz. se počutiš najbolje...
Če tole pri Poljakih drži.... potem je res neumno kupovati pri nas.
In razlika med 50€ v Lidlu in 130€ na poljskem je smešna... razen, če ti Poljaki ne bodo zaračunali jurja za prevoz?
Jaz sem tudi zadovoljen z vzmetnico z žepkastimi vzmetmi. Za takšno vzmetnico sem se odločil, ker naj bi bile vzmetnice iz pene pretople.
medo9 Napisal:Če tole pri Poljakih drži.... potem je res neumno kupovati pri nas.
In razlika med 50€ v Lidlu in 130€ na poljskem je smešna... razen, če ti Poljaki ne bodo zaračunali jurja za prevoz?

no tudi jaz tako pravim, prevoz me pride skupaj s posteljo nekje od 190 - 230€.
jaki79, koliko imaš pene nad žepki in katera pena je? trdnost, gramaža itd...?
hvala ker deliš svoje izkušnje tukaj Smile
Problem vzmnetnic kupljenih prek neta je v tem ker ne moreš probat...

Nekaj v tem smislu kot na linku sem jih gledal v Yisku...skoči tja pogledat če imajo kaj podobnega da probaš ter da tam vidiš ceno...se mi zdi da upoštevaje še prevoz boš na istem.
vincenc res je malo tricky kupovat prek neta, se strinjam. problem je v tem ker mi tudi preizkušanje po trgovinah ni dalo nekega pravega "signala" v smislu to je to. verjetno bi res treba kakšen teden prespat v trgovini pa recimo na dve tri ure menjati ležišče :lol: en dan smo blili v harveyu, tam imajo res mnogo različnih vzmetnic glede na sestavo. nekaj podobnega kot je na mojem prvem linku pride najnižja cena tam 400€ za eno 90x200. v yisku kakšnega stotaka manj. ... v meblo jogi nekaj čez 350€... še dobro da imam časa dva tedna ad se v miru odločim. 8)
2×4 cm pene, prevleka bambus & volna, uravnavanje trdote juta in sisal, debelina 21 cm, 5 con.
Cool ☺kaksna je trdota? Je "obojestranski"? Pa udobje?
Glede trdote se več ne spomnim, kaj sva takrat kupila - že za podatke, ki sem jih napisal zgoraj, sem kar precej brskal po arhivu - vem le, da sva kupila bolj trdega, v začetku se mi je zdel celo pretrd . Vzmetnica je še vedno čvrsta, jo pa redno vsake 3 mesece obračava, da se ne poleži. Ja, je obojestranska. Na vzmetnico po 5 letih uporabe še vedno nimam nobenih pripomb (žena pa tudi ne).
Mislim, da je bila želja vse te debate zgolj potrditev, da je upravičen nakup na Poljskem, pa naj košta, kar hoče. Naj se torej zgodi!
kadotr Napisal:Mislim, da je bila želja vse te debate zgolj potrditev, da je upravičen nakup na Poljskem, pa naj košta, kar hoče. Naj se torej zgodi!

Halooo?? Pa kaj je s tabo človek?? A je treba s takšnim vehementnim besedičenjem smetit?
Če ne bi samo te tvoje Plame turil bi lahko že na začetku prebral zakaj je bila tema odprta. Glede na to da je denar moj ga pač lahko porabim pri katerem koli proizvajalcu.
Tvoj prvi post v temi je popolnoma sekal mimo saj bi lahko videl da so linki na izdelke oz. ponudbo proizvajalcev. kar ti celo napišeš "kje se kupi vzmetnica (pri proizvajalcu in ne pri trgovcu)". No moja razsvetlitev je bila kaj kmalu po tvojem ZS, ki si mi ga poslal. Plama in samo Plama. Ja proizvajalec, vendar ne katerikoli, kar ti tudi napišeš "modroci se kupujejo v Plami Podgrad v industrijski prodajalni"

Hvaležna sem vsem ki so podali svoje izkušnje z vzmetnicami. Tudi jaz menim da je izbira vedno individualna saj bi v nasprotnem delali (in prodajali) samo dva modela - poceni za reveže in dragega za bogatune. Na kraj pameti mi ne pride da bi "označevala" prispevke v postu glede na posameznikove preference. (in izkušnje).
Upala sem sicer da bodo komentarji v temi bolj deskriptivni v smislu ovrednotenja lastnosti posameznih materialov. Žal je bila večina v smislu "samo fedrov ne".

Upam, da sem se prav odločila saj bo v nasprotnem primeru v mojem žepu 130€ manj. K sreči mi ne manjka (pozitivnih) izkušenj z nakupi v tujini. Še dobro, da Poljaki niso zamenjali valute, saj se jim bi v nasprotnem enako zgodilo kot se je nam - pretvorba valute čez noč za faktor PI.

Pa lepe sanje vsem, na kateremkoli modrocu :lol:
Tudi ti zelo vehementno besedicis o stvareh, ki jih ocitno ne razumes, pa nic zato :twisted:
In kaksen je "izplen" teme, ki si jo odprla?
Kot pravi predhodnik, je bila odlocitev sprejeta ze pred prvo crko, komentarji, ki ti niso vsec so pa zate smetenje in besedicenje :roll:

Ja, lepe sanje tudi tebi ;-)
Zdravo,
zanimajo me izkušnje iz Ikeinimi ležišči, Myrbacka in Morgedal.
Hvala.
Miha

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »