Gradnja in obnova > Energijski viri
Kateri razvlažilnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri razvlažilnik
Čist slučajno našel še enega ki se mu ugasne ventilator:
https://www.spc.si/adsorpcijski-razvlazilec-wdh-ds3/

Glede stalnega ventilatorja zgleda najmočnejši otipljiv argument varčevanje energije. Marsikaj se verjetno da reševat z omenjeno časovno nastavitvijo samo to je daleč od obljubljene avtomatike. Ugotavljam da je v 10 letih na tem področju napredek cel kup novih gumbov za 100 dodatnih eur in potreben doktorat za upravljanje naprave....
Eno vprašanje: za kaj sploh potrebuješ razvlaževalec?
Razvlažile ki ga še uporabljan (Argo) je 10 let nazaj rešil večino posledic gradbenih napak v družinskem stanovanju. Premalo izolacije, narobe vgrajena okna, neobstoječa izolacija proti deloma ogrevani kleti. Preračunano okrog 10.000 eur investicije brez pravega vidnega učinka. 2 meseca je delal na polno 24 / 7. Hektolitri vode. Po dobrega pol leta uspel izsušit tudi v globino zidov in plošč.

Od takrat odlična bivalna klima, nobenih zarošenih oken in zarad dovolj izsušenih zidov precej manjši stroški ogrevanja. Gradbene napake pa so ostale. Rabim ga za vmesno obdobje spomladi jeseni ko še ni kurilne sezone. Takrat največ dela. Občasno čez poletje (precej vlage potegne) in pozimi če veliko kuhamo.

Imam ga v dnevnem prostoru ki je združen z kuhinjo. Slabih 25 m2. Na omari pri oknu. Priklopljen v elektriko in prepuščen lastni avtonomiji (občasno mikroreguliram zgolj špartanski gumb za približno nastavitev vlage). To merim z sobnim termo hidrometrom za 10 eur Wink
Kako to misliš stalnih ventilator.
Da ventilator deluje 24/7 tudi če je vlaga nižja od nastavljene?
Hoferjevo zalaufa samo ob vlagi ki j evišja od nastavljene in dela dokler ne zniža vlage za 5% (histereza)
Sonce naj sveti vsak dan!
Meni je na hoferjevem razvlaževalcu (140€ takrat?) po parih mesecih odpovedal zaslon za prikaz vlage, tako da zdaj samo še ugibam kaj piše gor. Pa ne da se ga upravljat z zunanjim časovnikom, da bi delal samo pri nizki tarifi, tisti časovnik pomeni samo da se samodejno ugasne po 1 - 24 urah. Tudi nima opcije vzdrževanja nastavljene vlage, vsaj ta model ki ga imam ne.

Tisti z misace-vega linka zgleda za 180€ in vsemi navedenimi funkcijami meni precej boljša izbira.

Edit: Sem gledal ceno brez DDV Undecided
Saj sem rekel, Baubau ima "svoje" razvlažilce, ki imajo digitalno nastavitev RH, da se ga upravljat z zunanjim časovnikom, ugasne vent, ko doseže želeno vlago.
Če crkne elektronika, bom pač prevezal na ON/OFF stikalo in je to to.
Sem ravno gledal izdelke SwitchBot. Kombinacija mini huba (ki je hkrati IR daljinec), merilnika vlage in mehanskega prožilca (vse skupaj tam 75 € preko Amazona) ti lahko krmili  razvlažilec preko merilnika vlage in/ali urnikov. Pa še preko mobilne aplikacije lahko vse nadziraš in upravljaš.
(22.10.2020 ob 11:46)bozgom Napisal: Sem ravno gledal izdelke SwitchBot. Kombinacija mini huba (ki je hkrati IR daljinec), merilnika vlage in mehanskega prožilca (vse skupaj tam 75 € preko Amazona) ti lahko krmili  razvlažilec preko merilnika vlage in/ali urnikov. Pa še preko mobilne aplikacije lahko vse nadziraš in upravljaš.

Glede na to, da je razvlažilec 120€, malček predrago.
Če bo crknila elektronika pred mehaniko, se bom največ stegnil do kakšnega humidistata ali pa naredil kaj z Arduinotom.
Jaz imam tega hoferjevega

Priložene datoteke Predogledne slike

(22.10.2020 ob 13:01)Energetik81 Napisal:
(22.10.2020 ob 11:46)bozgom Napisal: Sem ravno gledal izdelke SwitchBot. Kombinacija mini huba (ki je hkrati IR daljinec), merilnika vlage in mehanskega prožilca (vse skupaj tam 75 € preko Amazona) ti lahko krmili  razvlažilec preko merilnika vlage in/ali urnikov. Pa še preko mobilne aplikacije lahko vse nadziraš in upravljaš.

Glede na to, da je razvlažilec 120€, malček predrago.
Če bo crknila elektronika pred mehaniko, se bom največ stegnil do kakšnega humidistata ali pa naredil kaj z Arduinotom.
Saj je vseeno, koliko je razlažilec, če ga potrebuješ in želiš krmiliti glede na vlago in urnike. Je ceneje a tudi Aurdino ni zastonj- 20 € zanj, 5 € napajalnik, 10 € ohišje, kak € senzorji, žice... Če pa hočeš še kak LCD za prikaz trenutne vlage in temperatura si pa že tam-tam.
(22.10.2020 ob 13:15)Hanzi Napisal: Jaz imam tega hoferjevega

Zelo zadovoljen z njim, zato delata že dva...
Zanimivo... je ravno v novem katalogu.
Napram DeLonghi (s katerim sem bil sicer zadovoljen precej let...) dobiš dva za isti vložek. S tem, da ''hoferček'' veliko bolje črpa vlago(ob ident. karakt.), ima več možnosti natavitev.   Npr. za naše potrebe je tudi izpih  navzgor (namesto pihanje horizontalno) primernejše. Možnost  nastavitve ''sušenja'', da žena večkrat raje uporabi to, kot sam sušilec...
 Ob nakupu torej ni odveč razmislek (poleg drugih možnosti nastavitev delovanja) tudi o smeri izpiha... ,  db; ni odveč niti čas garancije... ! 
 Zna bit ''cenej'', kot vlagat v popravilo, nadgradnje..., ki nazadnje niso ''po''ceni, niti imune na odpoved  Idea oz. ''neposlušnost'' Wink
Kjer jih mi rabimo, nista moteča; oz. ga pač izklopiš/prižgeš , ko te ni v prostoru. Nikakor pa nobenega ne bi dal v spalnico, ker so vendarle ''pre''glasni, pa vendarle največ delata ponoči... Smile  
Sem mel nekoč enega ''cenenega'' z OBI,  bil  je zgolj ''vlaži'' od razvlažilca...  Sad  Hoferček je pravi biser napram... Cool

p.s. Ločim kompresorske od npr. oglaševanih ''zmogljivih poceni razvlažilcev z :  Sodobni termoelektrični element Peltier (brez kompresorja in hladilnega sredstva) , ki ga ne priporočam; oz. bolje, če kupiš Ceresit ipd. tablete...
Lepo, hvala za "pomiritev" da sem imel srečo z izbiro razblazilca. Nisem ravno posvečal veliko pozornosti in raziskovanja pred nakupom.
Zaradi slabih poprodajnih izkušenj pri naših trgovcih pa raje kupujem Lidl/Hofer robo kot pa Merkur....

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »