Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Prezračevanje z rekuperacijo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezračevanje z rekuperacijo
Pozdrav,

Vidim, da je bila tole že debata

"Včeraj sem na rekuperatorju Zehnder Q350 entalphy opazil, da na display-u poleg ostalih "normalnih" obvestil piše še "noise guard"."

Se je še kdo srečal s tem in uspešno odpravil?  Vsak nasvet, izkusnja bo dobrodosla.

Hvala.

klemen
Meni se je omenjeno prikazovalo samo s "kompatibilnimi" (neoriginal) filtri...

Odkar imam (spet) original Zehnder, ni več težav in deluje ves normalno.
Je kdo že vgradil ALDES InspirairTOP 450 Premium ERV? Je cca 1000€ cenejši kot zhender. Na papirju pa celo boljši... Kako je s hrupom, regulacijo, "pametjo"...

Mogoče še kakšne izkušnje s podjetjem Diem?
No pa je tudi pri nas vceraj na vrsto prisel rekuperator.

Naj služi! Kakšne preboje ste pustili v steni za dovod in odvod?
Sam sem trenutno v fazi polaganja cevi in ventilov, imeli pa bomo zehnder q350 entalphy.
Kako pa to da ni dušilcev med rekuperatorjem in razdelilnimi škatlami?
Upam da bo deloval kot mora...

Preboje sem naredil iz ALU pločevine notranje dimenzije FI 200 mm. 

gradnja_menges že razdelilna škatla ima  v sebi dušilec.

Tole je pa odlicna resitev, nisem se videl tega. namrec imam tezavo ker nekako mi narobe hodi ker moram dati dušilec med razdelilno škatlo in rekuperator.
Sem gledal zdaj tele razdelilne škatle z integriranimi dušilci ampak jaz imam 28 cevi, razdelilna škatla pa max za 12 cevi. Kako bi lahko to rešil da bi lahko uporabil te razdelilne škatle, razen da bi 4 cevi eliminiral?
Kolikor vem obstaja razširitveni modul za dodatne veje (po 2 veji naenkrat).
Samo za informacijo, ce bo kdo narocal filtre, dodajam povezavo do spletne strani, na kateri je mozno dobit originalne filtre za vse mogoce rekuperatorje po konkurencnih cenah. Za komplet F7 in G4 sem placal 26€, postnina iz Litve do Slovenije je pa 8€ z DPD, zato se splaca narocit vec kompletov in imate nekaj casa mir. Na voljo so tud stozcasti filtri za sesalne ventile, cena za 5kom fi 125mm je cena cca 7€. Od potrditve oziroma od placila do dostave je minilo 6 dni. Do zdaj sem jih naroceval pri nas, pri podjetju ecotip. Cena je bila glede na ostalo konkurenco OK, cca 28€ za par ampak so letos podrazili za vec kot 10%. Ok, to se ni nevem kaj, je se vedno ceneje od konkurence. Pa berem dalje in pisejo, da imajo en pogoj in to je, minimalno narocilo 10 komadov Smile no pol sem pa nasel to podjetje iz Vilne
https://cleanfilter.eu/en/cleanfilter-2/?v=c562607189d7
Zanimiv ta link..
Samo vseeno to niso original filtri očitno..?

Ta "Efficient set" (F7,G5 komplet) je samo 15€ za Zehnder-ja.
Vprašanje pa je, če bi se mi zopet pojavljala tista napak "noise guard".. hm..

https://cleanfilter.eu/en/product/zehnde...62607189d7
@Jaco P. za moj rekuperator sta prisla tocno taksna, kot sta bila zraven v originalu oziroma ob nakupu rekuperatorja. Se pa ocitno cene spreminjajo dnevno, ko sem jaz narocal 10 dni nazaj je bila cena znizana za 6€, danes je za 2€.

https://cleanfilter.eu/en/product/vents-...62607189d7
Včeraj sem prejel filtre od cleanfilter.eu. Vzel se 2 kompleta "Efficient set" (F7,G5; s poštnino cca 48€), dostava je trajala cca 14 dni.

Zgledajo dobro, samo to niso original, so pa na oko zelo podobni (razen, da manjka Zehnder print gor..). 
Sem jih testiral in v tistem kratkem času, ko sem jih imel noter (trenutni še niso zreli za menjavo), se ni pojavila tista "noise guard" napaka, ki se mi je kazala pri prejšnjih kompatibilnih filtrih, upam da tako ostane (še posebej je bila težava v kakšnih meglenih jutrih).
Živjo, tisti, ki imate rekuperacijo- a se vam zdi, da se vam manj prah nabira po hiši ali je isto? 
Hvala za odgovoreSmile
Meni se zdi, da ga je ogromno..  Dodgy

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na dan odprtih vrat - DRENovo
29.09.2022 ob 13:16:41
Vabljeni na dan odprtih vrat - DRENovo
Najnovejše smernice bivanja in energetske učinkovitosti skoraj nič-energijskih hiš. Naselje DRENovo: naravni... Beri dalje »
Jesenski Zero Emission® dnevi Lumar
26.09.2022 ob 12:19:36
Jesenski Zero Emission® dnevi Lumar
Trajnostna gradnja prihodnosti  - V ŽIVO na prvi slovenski certificirani aktivni hiši V podjetju Lumar, pionirju in... Beri dalje »
Posedujte lastno počitniško hiško, ki se tudi izplača!
21.09.2022 ob 07:43:24
Posedujte lastno počitniško hiško, ki se tudi izplača!
Brez stresa, brez dela. Samo sprostite se in uživajte z družino in prijatelji. Vljudno vas vabimo na dan odprtih vrat v Krmelj, v... Beri dalje »
Gradite na novo ali prenavljate stanovanje, hišo ali poslovne prostore? Nič lažjega!
16.09.2022 ob 14:27:50
Gradite na novo ali prenavljate stanovanje, hišo ali poslovne prostore? Nič lažjega!
Smo vaš zanesljiv partner na področju gradnje in obnove, s ciljem uresničiti vaše projekte in nadgraditi vaše... Beri dalje »
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
05.09.2022 ob 12:41:43
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
Stanovanjski kredit Sam pojem »kredit« izhaja iz latinske besede Credere in pomeni varovati, zaupati. Pri kreditnem razmerju... Beri dalje »