Gradnja in obnova > Napeljave
Cev za odvajanje meteornih voda

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cev za odvajanje meteornih voda
lep pozdrav
zanima me kaksen fi cevi za odvajanje meteornih vod mi priporočate nekako sem v dilemi ali 125 ali 160 in kje bi le te dobil cenovno ugodno semp a iz okolice celja
hvala za vaso pomoc
lp
jaz sem odločal med 110 in 125 pa sem na koncu izbral 125 - zaenkrat sem jih samo nataknil na žlebove in odpeljal v ponikalnico, jaške bom naredil pa ko se bo urejala okolica. Požira super, zato potrebe po 160 ne vidim (vsaj pri sebi). Kupiš pa jo lahko v vsaki trgovini z gradbenim materialom.
Vsekakor je odvisno od površine strehe, števila žlebov (vertikale) in koliko bo povezanih v eno odtočno cev.
Če s stehe pride ena cev premera 100mm in se po eni cevi pelje v ponikovalnico, bi morala 110 zadoščat. Če pa združiš dva jaška, bi od tam do ponikovalnice peljal 160...
Mi o avionu, pilot iz gozda....
vodo bi imel speljano v bliznji potocek sta pa dva zlebova vse skupaj
bo dovolj 125?
Kako pa naj to vemo?
Če imaš prispevne površine 1000 m2 je premalo. Če imaš 10 m2 pa preveč.
cca 300 m2
qpad = A × qp × φ × ψ [l/s]

A = 0,03ha
qp = 254 l/s × ha (na 5 let)
φ = 0,85
ψ = 1 / sqrn(0,03, 4) = 2,4 .= 1

qpad = 0,03 × 254 × 0,85 × 1 = 6,5 l/s
Q = qpad * 1,3 = 8,5 l/s (polnitev 70% - ocena)

Po tabeli rabiš dn=125mm pri padcu 2%.
Izhodišča so Ljubljana, raven teren, mesto.
Si bom izposodim temo.

Trenutno imamo za 50m2 strehe speljano 110 mm cev. Ker bo potrebno kmalu ločiti meteorno in fekalno vodo, bi na to cev priključil še vodo iz strehe s cca. 100m2. Zanima me, če bi obstoječa cev zadoščevala? Če se le da, bi se rad izognil prekopavanju okoli hiše in podiranju dreves.

Torej skupno cca 150m2 strehe, postonska občina.

Hvala!
Dvigujem temo, če kdo zna povedat odgovor Smile
BikeMan Napisal:Si bom izposodim temo.

Trenutno imamo za 50m2 strehe speljano 110 mm cev. Ker bo potrebno kmalu ločiti meteorno in fekalno vodo, bi na to cev priključil še vodo iz strehe s cca. 100m2. Zanima me, če bi obstoječa cev zadoščevala? Če se le da, bi se rad izognil prekopavanju okoli hiše in podiranju dreves.

Torej skupno cca 150m2 strehe, postonska občina.

Hvala!

Uredu bo fi110. Ne razkopavaj po nepotrebnem.
Da si izposodim kar tole temo, ki je najbližja mojemu vprašanju. 

Iz strehe in drenaž okoli hiše bom imelspeljane vode v dva peskolova. Iz teh dveh peskolovom pa v skupni zbirni jašek (cev fi120 2m višina). 

Iz tega jaška bi imel rad speljano vodo v bližnji potok. Uporabil bi cev fi160mm. 

Zanima me ali se lahko uporabi rdeča stigma cev zunaj narebljena znotraj gladka ali se mora uporabiti oranžna kanalizacijska cev recimo sn4? Cev bo šla pod njivo cca 45m do potoka.

Hvala za odgovore
(16.7.2019 ob 07:53)Origin Napisal: Da si izposodim kar tole temo, ki je najbližja mojemu vprašanju. 

Iz strehe in drenaž okoli hiše bom imelspeljane vode v dva peskolova. Iz teh dveh peskolovom pa v skupni zbirni jašek (cev fi120 2m višina). 

Iz tega jaška bi imel rad speljano vodo v bližnji potok. Uporabil bi cev fi160mm. 

Zanima me ali se lahko uporabi rdeča stigma cev zunaj narebljena znotraj gladka ali se mora uporabiti oranžna kanalizacijska cev recimo sn4? Cev bo šla pod njivo cca 45m do potoka.

Hvala za odgovore
(16.7.2019 ob 10:31)Origin Napisal:
(16.7.2019 ob 07:53)Origin Napisal: Da si izposodim kar tole temo, ki je najbližja mojemu vprašanju. 

Hvala za odgovore.
Upam, da mi kdo lahko tukaj poračuna ali razloži kako izračunati naslednje. Namen imam asfaltirati 500m^2 dvorišča. Za to kvadraturo moram vodo ujeti v jašek in jo odvesti. Lokacija je Trebnje. Mi lahko kdo izračuna koliko bi moral bit presek cevi za odvajanje vode ob 1% padcu? Hvala že v naprej!

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »