Kar naredi dom > Tempo življenja
Ljubiteljsko o dvokolesnikih in ATV, UTV

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ljubiteljsko o dvokolesnikih in ATV, UTV
Emocije so mi čisto jasne. Brez njih ni nič. Če bi bil samo racionalen, ne bi bil padalec Smile

Ni veliko potrebno, da si srečen. Je pa potrebno malo pameti, da si lahko dolgo srečen.
Aaa, ste nas preselili sem, lepo, da ne smetimo drugih tem :wink: .
A sem spadajo tudi "utility" vozila? :-)
tilen2009 Napisal:@papež:
Že res, da smo prvotno temo rahlo iztirili, ampak vseeno pa nama z medom ne rabiš kvarit zabave. Big Grin Veš malo je vroče, pa domišlija dela. :twisted:

Pa ne se razburjat :lol: :lol: saj je meni tudi vroče ........
Domišlija že lahko dela ..... :mrgreen: ......., ampak z realnostjo ma malo zveze. Vsaj kar se kombinezonov tiče. Lani v ta velki vročini in ko smo se prifurali do morja, smo se 4 ( štirje ) desci "ornk" namatral, da smo eno "damo" ven iz ledra spravili. :oops:
Pa da ne bo spet domišlija "špricala" ........ leder se napopa na kožo, da ga dol ne spraviš ......... :wink:
Karmen..sicer me vestno ignoriraš :lol: :lol: :lol: ali iz svoje izkušnje ti svetujem, da predno se zapičiš v nakup cestnega voza, se prej usedi še na kak malček močnejši skuter...ker če prav seštevam tvojo dobo ko imaš izpit, in kdaj ga je možno naredit + dejstvo, da bi se rada vozila v službo...vse kar kliče po skuterju.

Tudi jaz sem imel cestnega, sem si ga želel, a to ni to (vsaj ne zame in moje potrebe!) - je, če delaš veliko km, si vzameš časa za to...se odpraviš na dolge ture (kratka pomeni 100 km, dolga pa od 200 km naprej do nekaj tisoč), za 'daily use', šiht, opravki je skuter idealen.
GRADiM Napisal:Motokultivatorji? :twisted: :lol:

Če so na dveh kolesih - tudi lahko, sam moj potem ne paše v kategorijo.

Priložene datoteke
.jpg   1326491.jpg (Velikost: 23,21 KB / Prenosi: 914)
Zdej je .....takole .........po neki definiciji "skuter" ni motor! :wink:

Se definitivno strinjam, da za mestne in primestne skoke je "maxi skuter" 300 ali 400ccm idealka. Po drugi strani, pa ker je malo večji - že ni več tako okreten. Tisti malčki so itak nevarni, saj mora takle skuter - če sta dva gor vsaj 120 potegnit - da se lahko varno fijakaš tudi po obvoznicah. Potem pa si že pri vinjeti ....... in tako naprej.

Mislim da eno ali dvo valjni "motorji" tam okoli 500ccm ali 650ccm niso bistveno manj okretni od skuterjev, so pa "motorji".

In bistvo zadeve - motor moraš "jahat", ga met "med nogami"............
Na skuterju sediš kot na pručki in ni to tisto.............
temp Napisal:Sam sem fural zadji dve leti 42 km v LJ. Treking z 700x28c gumami. Štart okrog 6h v službi ob 7:30 (neto vožnja cca 1:15min). V sluzbi sem imel za preoblečt. Če delaš po pameti se zadnjih 2-3 km vozis bolj na izi in če si v kolesarskem dresu se v tem casu osušiš in vonjave niso problem.

Nazaj sem si uredil prevoz z avtom - pomanjkanje časa.

Če bi imel službo cca 25 max 30km proc bi verjetno bil na kolesu.. se trudim, da bi imeli le en avto.

In neverjetno kako se spremenis, dejansko se ti zaloge topijo Smile

Ni blema, tut za nas bajkerje so naredili nosilce za kolesa.................. Smile

Priložene datoteke
.jpg   rack4.jpg (Velikost: 62,87 KB / Prenosi: 892)
Ne motokultivatorji, ampak UTV/ATV vozila (4 kolesniki).
Z motorjem imaš opravka precej več..prestavljanje, kakor je 600-ka in več je moči v izobilju in je že tam dodatna 'akcija'..tako z vidika 'cukanja - beri živahnosti' med prestavljanjem, kakor 'vedeti kaj početi z gasom'.
skuter po drugi strani pa...dodaš gas in je to to. Naredil vse.

Je pa res..pozdravljat pa ni treba Smile...se spomnim, da ko sem s horneto prišel s kake daljše vožnje in se usedel v avto, sem podzavestno še iz avta pozdravil par motoristov :lol:
papez46 Napisal:
tilen2009 Napisal:@papež:
Že res, da smo prvotno temo rahlo iztirili, ampak vseeno pa nama z medom ne rabiš kvarit zabave. Big Grin Veš malo je vroče, pa domišlija dela. :twisted:

Pa ne se razburjat :lol: :lol: saj je meni tudi vroče ........
Domišlija že lahko dela ..... :mrgreen: ......., ampak z realnostjo ma malo zveze. Vsaj kar se kombinezonov tiče. Lani v ta velki vročini in ko smo se prifurali do morja, smo se 4 ( štirje ) desci "ornk" namatral, da smo eno "damo" ven iz ledra spravili. :oops:
Pa da ne bo spet domišlija "špricala" ........ leder se napopa na kožo, da ga dol ne spraviš ......... :wink:

Leder na koži je to, kar si opisal. Takšne zagate se rešuje z žabicami (da, tudi poleti in tudi dedci).
GRADiM Napisal:Moja Muta je po novem black edition in z 13 KS motorjem.

si ga zložil po tleh in prefarbal, da se ni bi videlo, a?

Zdaj pa samo še km oz. delovne ure nazaj prevrti pa je za na avto.net Smile
Nobenega ne ignoriram, vse vas berem in kot na vsakem forumu, ima vsak svoje mnenje o isti stvari. Eden bi me dal na kolo, pa da se stegnem iz službe domov, drugi na frezo, tretji na monstra, v t4 kombinezonu ( na tem ženske lepo izgledajo), četrti na 500 z blokado, peti na skuterja, ker itak več ne rabim, kakšne pa so moje želje, ga ne briga, šesti, ki se še ni oglasil, pa verjetno za štedilnik :lol: . Vsekakor vse preberem, izbrala pa bom sama :wink: .
bog ne daj, da tema nanese na kakšni fazni zamik kombinezona ipd :lol:
ja in ko fršlus naredi kurcšlus :lol:

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »