Kar naredi dom > Tempo življenja
Gostinski lokal - preglasna glasba - prosim za nasvet

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gostinski lokal - preglasna glasba - prosim za nasvet
Pri tej opisani zgodbi bi težko rekel komu bolj dogaja. Ni čudno za tolk člankov v Slovenskih novicah.
Kot je napisal Energetik81, težko je prenašati VSAK DAN ta hrup, saj je to od 06 do 22, tudi v soboto, nedeljo, praznike.Na tleh se čutijo celo vibracije.Ni mogoče zadpati v dnevni na kavču, ker buta odcspodaj.Smo nad gostilno, v 1 nadstropju.
Hči se težko uči ob tem butanju glasbe.Ni mogoče izboljšati izolacije po tleh- višina, strošek je gromozanski.Lokal so pred leti prodali drugemu in od tedaj so težave, prej je bilo v mejah normale.Je pa res moteče da v mojem stanovanju komot ugotovim katero glasbo vrtijo v lokalu.
Vprašaj lastnika lokala če je varianta da prestavi zvočnike na kakšna druga mesta v lokalu, mogoče bi že sama prestavitev zvočnikov na druga mesta rešila situacijo. Pogovori in ostali zvoki pa ne prehajajo k vam, le glasba?
@pentax, taki in ostali dogovori so ponavadi neučinkoviti. Morda takrat zniža glasnost, čez par dni je pa vse po starem. Večinoma (kakor vidimo iz opisanih zgodb) so lastniki takih lokalov egoistični idioti, ki jih sosedje niti najmanj ne brigajo in jim celo grozijo. Zakonodaja pa je tako obupna, da jim nihče nič ne more.

Prestavitev zvočnikov ne pomaga, basi grejo povsod. In verjemi, da je poslušanje takih zvokov 6-22h vsak dan ubijajoče. Ni to 1h/teden na kavici.
Ja sej težavo razumem, verjamem pa da je vseeno tudi lastniku lokala interes težavo s sosedom rešiti, sploh če ta rešitev ne predstavlja nekih stroškov zanj. Če je lastnik lokala kolikor toliko normalen se ga povabi v stanovanje na predstavitev težave in mogoče je zadeva rešljiva tudi na ta način ko bo slišal na lastna ušesa o kakšni težavi je govora.
Tudi prestavitev zvočnikov lahko zadevo spremeni, seveda je pa odvisno kako imajo zdaj locirane zvočnike in kakšni so prostori spodaj. Verjamem in ponavadi je tako da je tak lokal po tlorisu večji od stanovanja nad njim in s tem več manevrskega prostora za premestitev problematičnih zvočnikov. Verjamem da je težava nizkotonec ki je ločen zvočnik katerega prestavljaš po mili volji kolikor kabel dovoljuje.

Sem še kljub današnjemu čudnemu svetu še vedno za mirno rešitev in doslej s svojim pristopom nisem v življenju naletel na junce ki ne bi bili za rešitve v interesu obeh strani, tudi v poslu kjer je v igri denar in je to še toliko težje doseči...je pa seveda na svetu veliko juncev...in če ti tak zagrozi imaš potem varianto da to pogoltneš ali pa mu na vrata pošlješ malo večje junce od njega...potem pa sledi neverending story in za vsakim vogalom boš gledal kdo te čaka.
No bom tko rekel, enkrat sem spal pr tastu cez vikend, nism spal nic. Prvo je bil kavc zjebanSmile drugo so se okna tresna od ozvocenja. Pa nobeden takrat klical policije. Ampak z časom ti prekipi
Mogoče bo v tej diplomski kaj koristnega: http://www.jm-excellence.si/wp-content/ ... hrupom.pdf
Fery Napisal:Kaj se imamo fajn!?
Vsi samo udrihate po birtih. Po vaše naj vsi zaprejo in gredo ..., hmmm, delati zobotrebce za preživetje?
Je pa fajn slišati, da vi nikdar in nikoli ne posegate v prostor drugih. Samo drugi v vašega.

BTW, ne hodim v oštarije, zaradi mene lahko jutri vse zaprejo. Razumem pa, da morajo ljudje od nečesa živeti. Pa makar od gostilne.
slovenski "birt" je egoist, napol zblaznel od "biznisa" (ker je prodal 6 špricarjev na eno mizo), ki bi rad na hitro obogatel, kot "so tudi drugi". nehaj se delat norca, sploh ker "v gostilne ne hodiš". če te ne tangira, bodi raje tiho. birti v stanovanjska naselja ne spadajo, če ne znajo svoje luknje potihem furat. poberejo naj se. magar zobotrebce delat. jaz bi iz naselij nagnal tud farje in mujezina (eventuelnega), če ne znajo turna/minareta potihem met. gasilska sirena je edini v splošno korist toleriran hrup zame.
in tudi prav imaš, ne posegamo v prostor drugih, ker vemo kaj je moteče. sploh če smo bili primorani nekaj časa take vdore v naše prostore trpeti.
Ok, aleks ima vedno prav.

Ups, tudi tisti, ki je izdal uporabno za lokal, ima. Čeprav še vedno lahko reče, da je mislil da so oštarije in pogrebni zavodi primerljivi po proizvedenem zvoku.

Kaj sedaj? Pobiti birte in birokrate, da bomo ostali mirno spali? Kaj dosti drugega ne vidim.
Ok, mogoče podreti blok in narediti novega, bolj zvočno izolativnega. Tudi to bi šlo.

Mene iskreno moti sosedov pes (vsako noč tuli, poleti smrdi kot v greznici) in taistega soseda dimnik (če sem na vrtu, se mi točno v fris kadi).
Glede na tukajšnje nasvete najbolje da fliknem TNT u raufnk, psa pa z avtomatom skinem. Ker oboje krepko, krepko posega v mojo lastnino. Narediti pa nimaš kaj.

Btw, kam pa bi ti dal bifeje, po tvoje, če niso za med ljudi?
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ko sem kupoval hišo sem imel naslednje pogoje
1. Vsaj 2 km od najbližje večje ceste.
2.vsaj 5km od vlaka
3. Nobenih avionih nad glavo
4. Javni prevoz na 5 minut v oddaljenosti največ 100m.
5. Nobenih gostiln, tovarn, igrišč, stadionov bližje kot 1km.
6. Do šole največ 200m, igrišče mora imeti vsaj še atletsko stezo in mora biti blizu.
7. Na nedeljsko kosilo je tudi fajn če greš lahko peš
8. V radiju 200m morajo biti vsaj tri večje in bolje zalozene trgovine, ki pa morajo biti odprte tudi v nedeljo, vendar njihovi kupci ne smejo motiti mojega nedeljskega počitka.

Kaj sem se pozabil.
Aja glavno merilo za nakup nepremičnine je bila najnižja cena
Hanzi Napisal:Ko sem kupoval hišo sem imel naslednje pogoje
1. Vsaj 2 km od najbližje večje ceste.
2.vsaj 5km od vlaka
3. Nobenih avionih nad glavo
4. Javni prevoz na 5 minut v oddaljenosti največ 100m.
5. Nobenih gostiln, tovarn, igrišč, stadionov bližje kot 1km.
6. Do šole največ 200m, igrišče mora imeti vsaj še atletsko stezo in mora biti blizu.
7. Na nedeljsko kosilo je tudi fajn če greš lahko peš
8. V radiju 200m morajo biti vsaj tri večje in bolje zalozene trgovine, ki pa morajo biti odprte tudi v nedeljo, vendar njihovi kupci ne smejo motiti mojega nedeljskega počitka.

Kaj sem se pozabil.
Aja glavno merilo za nakup nepremičnine je bila najnižja cena

Potem si še vedno v fazi nakupa ?
Oooooj, vsaka cast ce si kupil sploh kajSmile/ce si, koliko casa si iskal.

Ps, tast zivi tam 15let, gostilna se pa odprla cca 6 let ali 7 let nazak
Namenoma sem očitno sarkastično pisal, vi pa.... da najbrž še nisem kupil. Saj ne moreš kupiti po zgornjih pogojih pa.ce si papež Frančišek
Nič bat kdor je prebral tvoj post jin če ima kaj v glavi je videl da nisi resno mislil.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »