Kar naredi dom > Tempo življenja
Gostinski lokal - preglasna glasba - prosim za nasvet

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gostinski lokal - preglasna glasba - prosim za nasvet
Kaj pa če vsak večer pokličeš policijo, da se ti zdi da nekoga "koljejo", ker je tak kraval pri sosedih?! Nabaviš malo svinjske krvi, pa pošpricaš po steni in vratih sosedovega gostišča?!

Poročaj!

Wink
@bojanhojnik

Nabavi malo amoniaka (vonj gnilih jajc) v mali steklenički. Vzameš v žep in gas v gostilno. "Kao " se malo prepogneš, da bi si zavezal vezalko in poliješ po tleh, se premakneš na drugi del šanka ali pa za drugo mizo in kar naenkrat bo gostilna prazna.
Zdravo,

zanima me, kako ste resili zadevo? Imamo namrec isti problem...
še vedno ga nismo - naša zakonodaja je tako urejena, da nismo dosegli nič-
na odprti terasi lahko navijajo muziko do določene glasnosti, ki je za nas zelo visoka in moteča.
Se pravi se greš samo lahko kdo bo močnejši. Pa čim bolj drugačen stil glasbe.
pravzaprav ne drži. stvarnopravni zakonik. raba nepremičnine je pravica obeh, s tem da s svojo dejavnostjo ne smeš ovirati drugih pri uživanju svojih neprmeičnin. sem sosed ene od lovskih družin. ker je bila hiša tri leta pred nakupom neneseljena, soi se navadili oddajati kočo za nočne zabave. potrpel nisem niti enkrat, že prvič sem jim na vrata poslal policijo, in drugič. tretjič inšpekcijo, in se je končalo. to zgoraj je imisija, večja od lokalnih (imisije stanovajskega naselja).

V skladu z določili Stvarnopravnega zakonika mora lastnik nepremičnine pri uporabi nepremičnine opuščati dejanja in odpravljati vzroke, ki izvirajo iz njegove nepremičnine in otežujejo uporabo drugih nepremičnin čez mero, ki je glede na naravo in namen nepremičnine ter glede na krajevne razmere običajna ali povzročajo znatnejšo škodo. Za prepovedano imisijo gre torej takrat, kadar je ta vpliv tako velik, da lahko rečemo, da je prekomeren glede na naravo in namen teh nepremičnin ter, da glede na krajevne razmere ni več običajen.

Lastninska pravica je absolutna, vendar ni neomejena, konča se torej tam, kjer se začne lastninska pravica drugega, na kar opozarja Stvarnopravni zakonik v svojih določilih. Zaradi sosedstva ali prostorske povezanosti nepremičnin morajo lastniki teh nepremičnin svojo lastninsko pravico izvrševati tako, da se medsebojno ne vznemirjajo in da si ne povzročajo škode.

Pravice, ki omejujejo lastninsko pravico lastnika sosednje ali prostorsko povezane nepremičnine (sosednje nepremičnine), se morajo izvrševati pošteno, v skladu s krajevnimi običaji in na način, ki najmanj obremenjuje lastnika nepremičnine. Iz navedenega določila torej izhaja, da v vsakem posameznem primeru sodišče posebej presoja, kaj točno je krajevno običajno in/ali je dejanje prepovedano ali ne (npr. hrup kmetijskih strojev je na podeželju krajevno običajen, medtem ko ta isti hrup ni običajen za mestno okolje).

če opozorilo upravniku lokala ne zaleže, reskiraj 50€ za dopis odvetnika. če to ne zadošča, lahko tožiš, tožbo lahko z nekaj pričami in strokovnim mnenjem tudi dobiš. sodni stroški so škoda, ki ti je bila povzročena in imaš pravico da ti to povrnejo (sodni stroški, stroški meritve hrupa).
Po Uredbi o mejnih vrednostih .....
je dnevna meja 55 dba za II.območje, kar je če tam živiš in vsak dan poslušaš od 6.00 do 22.00, od pon do vključno nedelje, MOTEČE.Imajo točno do te meje nastavljene zvočnike.Meritev opravljena.Na tej glasnosti se NOTRI v stanovanju sliši muzika precej glasno, predvsem pa MOTEČE, ker je to VSAK dan, CEL dan.Zamenjali smo že okna.
55db pri zamenjanih oknih pa ne more biti ravno hudo moteče. Ajd mogoče če moraš spati po nočnem.sihtu ampak..... Vsaka kosilnica, vsak traktor, najbrž še ptički katere poslušam sedajle zunaj so glasnejši. Da o vlakih, avionih in podobno ne pišem.

Hrup se površno da izmeriti tudi s pametnim telefonom.
Očitno je pri nas zelo slaba izolacija med etažo, da dobivamo tak zvok od spodaj- jasno slišimo vsako pesem.Morali bi mogoče meriti notri v stanovanju na to pa nisem mislila.
Hanzi Napisal:55db pri zamenjanih oknih pa ne more biti ravno hudo moteče. Ajd mogoče če moraš spati po nočnem.sihtu ampak..... Vsaka kosilnica, vsak traktor, najbrž še ptički katere poslušam sedajle zunaj so glasnejši. Da o vlakih, avionih in podobno ne pišem.
Očitno nimaš takih izkušenj, ampak glasba JE moteča. Ker praktično vedno vsebuje base, ki jih je izredno težko izolirati. In to kravžlja živce. Preizkušeno, v starem stanovanju so basi prehajali iz lokala v pritličju čez tla. Enostavno pije živce.
Ni to vlak, kosilnice ptiči. Basi so povsem druga liga, sploh v takem časovnem obsegu neprestano. Jaz Lenkalenka povsem razumem.
mah sem si prav suond meter naložil na telefon

preverite kje ste s 55db.
Pralni stroji so glasnejši. Je pa res da nimajo basa.
To je nekje med pralnimi stroji in hladilniki.

Če to pač moteče, potem bo se bo treba vprašati kako je lokal prišel v vašo bližino. ( ali pa vi v njegovo) . Oziroma sprejeti ukrepe za odhod iz njegove okolice.

Sosed na podeželju je imel v moji mladosti precej naglas radio več ur dnevno. Poročila si lahko poslušal z lahkoto 50m dalec. Pa me nekako ni motilo, pa me tudi danes najbrž ne bi. Je pa res da sedaj nimam nobenega takega soseda.
ddas Napisal:@bojanhojnik

Nabavi malo amoniaka (vonj gnilih jajc) v mali steklenički. Vzameš v žep in gas v gostilno. "Kao " se malo prepogneš, da bi si zavezal vezalko in poliješ po tleh, se premakneš na drugi del šanka ali pa za drugo mizo in kar naenkrat bo gostilna prazna.
Dober predlog,
dokler ne bodo ugotovil kdo te flaške nosi v lokal.. Bi moral na kakšen drug način dozirati amonijak v lokal /teraso.
Potem pa pride Jerman s svojo oddajo.
namig: amonijak ne smrdi po gnilih jajcih. vonj po gnilih jajcih imajo žveplove spojine, predvsem plin divodikov sulfid in morda malo tudi ogljikov disulfid. oba sta strupena, s tem se ne bi igral, pa tudi z amonijakom ne ... ki, če nič drugega, je dražeč in vnetljiv plin. z obojim v gostilni praktično spadaš med teroriste s strupi. zelo podobno, kot če bi šel v gostilno s šibrovko, ki je nabasana s soljo in ščetinami. prav dolgo s špricarjem ne bi sedel za šankom.
Moj bodoči tast ima iste težave, ampak on politično rešuje, ko je bila cela kafana polna in bilo dretja in avtov, hitrega izpeljevanja,piskanja, je poklical policijo, da je iz nocne in ga zelo moti.

Dobili so opozorilo, nasljednič kazen, z tem da mu je sef gosilne zagrozil , češ kaj mi pa lahko narediš, in če bo še enkrat mu policijo poklical da bo vsega.

No tast mu je žlebe zamašil z listjem in ko je bil prvi naliv, mu je gostilno skoraj zalilo, na dvorišču bilo 10cm vode.plus da vsakič ko imajo festo poklice policijo, in biznis gre pocasi dol. Zdj tudi poklical inspektorja glede glasnosti. Vse zaradi tega ker je sef gostilne rekel kaj mi pa lahko naredis!

Gostilna sredi vasi, on pa revez ima hiso nasprot gostilne.

Sef gostilne ni v 7 letih niti enkrat rekel fant pridi na pijaco pa se bomo pogovorili, le muzika,feste itd...aaa kad pukne pukne
Kaj se imamo fajn!?
Vsi samo udrihate po birtih. Po vaše naj vsi zaprejo in gredo ..., hmmm, delati zobotrebce za preživetje?
Je pa fajn slišati, da vi nikdar in nikoli ne posegate v prostor drugih. Samo drugi v vašega.

BTW, ne hodim v oštarije, zaradi mene lahko jutri vse zaprejo. Razumem pa, da morajo ljudje od nečesa živeti. Pa makar od gostilne.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »