Gradnja in obnova > Energijski viri
Kako sušit

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako sušit
Oj!

Imam velik problem in verjamem,da mi boste tukaj prav svetovali. Doma imamo talno ogrevanje na toplotno črpalko(zrak-voda)in 2 električna radiatorja(v kopalnicah). Problem pa je,kje sušit čevlje,bunde....sem že gledala za marmorne plošče. Ali se jih lahko položi na tla?Priporočate kaj drugega?

Že v naprej najlepša hvala

Mateja
Ali nihče nima tega problema?
Postaviš na stojalo in je. Malo traja, pa prezračit je fajn, ampak gre.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
A govorimo o hiši ali stanovanju...ker v hiši se mi zdi čudno da bi sušil čevlje v kopalnici...prav tako bunde.

Mi damo zadeve na stojala, obešanke....važno da uporabiš obešalnik. Čevelj samo da je nad talnim pa ga posuši..a na vsak način je dobro imeti dvoje čevlje...eni se sušijo drugi so v uporabi. Za doma pa škornje.

Seveda pa obstoja opcija uporabe razvlaževalca.
ce je potrebno kaj na brzino oz. za roke pogret ko pridete s sankanja, potem kaksen klasicen cevnio elektro radiator.
Sem rešila tako,da bunde,kombinezone,kape,....dam kar v sušilca. Škornje bom dala pa na tla.
Bom pa povprašala kako je s temi marmornimi grelnimi ploščami.

Hvala lepa za nasvete
zato pa jaz pravim,radiatorji so zakon... :wink:
Zakon? Zaradi sušenja rokavic, kap in bund?

No, to pa je nekaj novega

:-)
pa gate si pozabo... :wink:
Oblačila daš v sušilni stroj, čevlje pa posušiš s fenom! Smile
Saj je vse samo mokro in ne umazano. Če pa je umazano, pa je tako treba oprat!
Poleg že naštetega , čevlji se znotraj najprej posušijo in najceneje s kosi nabasanega navadnega cajtg papira - ne reklam.
Drugače obstajajo tudi namenski grelci- sušilci čevljev... npr. http://www.kolektiva.si/ljubljana/55-pop...hrani.html ipd...https://www.google.si/#q=%C5%A1u%C5%A1il...C4%8Devlje Tud kak navaden kalorifer namesto fena ...
Vendar je ''bolj zdravo in ceneje'' kupit še en par obuval... (ter jih menjavati...medtem se drugi osušijo), ali pa tudi pri prvem paru ne šparat za vsako ceno...ker tudi ''cena govori o nepremočjivosti'' obuvala...al pa gumi škornje :wink:
Lp
Ob talnem ogrevanju, se bodo obuvala (na tleh + kak prepražnik) čez noč zagotovo posušila.
Če pa moraš na hitro sušiti, potem upoštevaj nasvet bohinca.
Na talnem ogrevanju se ne bo nič posušilo. Če hočeš posušiti oblačila ali čevlje, rabiš radiator, vsaj 50 C.
Obujam temo, ker bo zadeva kmalu aktualna.

Ali kdo uporablja električni sušilec/grelec za čevlje? Se obnese?
Odlična zadeva, premočeni motoristični škornji so suhi v cca 3h
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si

Skok na forum:

Zadnje novice

Izgradite hišo, kakršno si želite
22.05.2024 ob 06:49:08
Izgradite hišo, kakršno si želite
Inovativne rešitve, ki ne samo skrajšajo da skrajšajo čas gradnje in znižajo stroške, temveč... Beri dalje »
iQwood v Berlinu prejel zlato nagrado German Innovation Award
16.05.2024 ob 10:12:44
iQwood v Berlinu prejel zlato nagrado German Innovation Award
Najvišjo zlato nagrado je prejelo 15 izmed 520 prijavljenih inovacij iz 23 držav Maribor, Mengeš, 15. maj 2024 –... Beri dalje »
Strešna okna in senčila Tondach za popolno harmonijo doma
07.05.2024 ob 11:28:26
Strešna okna in senčila Tondach za popolno harmonijo doma
Eleganca in funkcionalnost na vaši strehi! V današnjem času, ko mnogi izmed nas velik del dneva preživimo v notranjih... Beri dalje »
Sanacija hiš po poplavah
13.09.2023 ob 12:58:03
Sanacija hiš po poplavah
Poplave avgusta 2023 so prizadele veliko območij v Sloveniji, poškodovanih je bilo tudi veliko hiš. Lumarjevi strokovnjaki... Beri dalje »