Gradnja in obnova > Energijski viri
Daikin LT (2013) nastavitve, izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daikin LT (2013) nastavitve, izkušnje
Nič napak, nič opozoril
Če napravi odvzameš in vrneš napajanje?
Verjetno se bo z "updejtom" težava rešila.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Če izklopim in ponovno vklopim TČ (kar na tem termostatu), se obtočna črpalka takoj zažene.
Kak update je potreben?
Zadeva je delovala brez te napake zadnjih 5 let.
Ker očitno ne gre za napako, bo verjetno posodobitev programske opreme rešila težavo.
Obrni se na svojega monterja, da ti uredi update.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
perza
Citat:Sem šel danes pogledati svojo LT 6kw, l.2013, popolnoma isto kot pri tebi, spodaj par cm ledu. Pomoje se ni za sekirati...

V bližnji okolici in pri sosedu sem spremljal kar nekaj Daikin Altehrm 06/08. Pri nobeni se spodaj ne nabira led ( ca -4°C ).

Sosedova TČ Altherma LT 8KW je konstantno defrostala na ca 25min. Moja ( 6kw ) je šla v defrost na ca 70min. Slednji dolgi časovni intervali med defrosti so po mojem tudi razlog za nabiranje ledu pod določeno temperaturo. Se pa tudi dobro spominjam še takrat nove TČ, ko je tudi moja defrostala na vsakih 25min in sem zaman iskal parametre za dvig intervala med defrosti.

Moteče je, ko vem da TČ ne deluje kot bi morala. Se pa bojim, da bodo tudi serviserji rekli, da je slednje normala. 

Za začetek bi ponastavil vse parametre na tovarniške. Ali ve mogoče kdo, kako se slednje naredi?
Ne v servisnem priročniku, ne v servisnem meniju ni nobenega "factory reset".
Hvala!
Našel to, a slednje ne povrne tovarniških nastavitev / parametrov.

Citat:Sassapo, mogoče ima TČ kakšno skrito napako, ki bi se izbrisala z master resetom.
Probaj naredit master reset:

-izklopi varovalke za zunanjo in notranjo enoto
-hkrati pritisni in drži tipke: hiška (spodaj levo), ok (osrednja tipka), meni (spodaj desno)
-medtem ko držiš te tipke, naj nekdo vklopi varovalki za zunanjo in notranjo enoto
-tipke spusti šele po cca 5 sekundah oz. ko se prižge display

Večina nastavitev ostane kot pred master resetom, le urniki se zbrišejo in jezik gre v nemščino.
Resil, deluje kot mora, brez ledu...

*** 3x NTC tipalo na zunanji enoti ***

Skok na forum:

Zadnje novice