Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Kitanje&beljenje za telebane

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kitanje&beljenje za telebane
Fantocci Napisal:A, to je pa druga zgodba..

Pričakujem, da bom po stropu, na betonu imel opravka z luknjicami. Vidim, da se jim med delom pojavljajo mehurčki (ravno ometavajo). Strop (beton) in stene (siporeks) - vse je bilo premazano z emulzijo...
Oni bodo sicer mehurčke poravnali-postrgali z gladilko (sedaj, ko so napol suhi in še ne pretrdi) ampak luknjice bodo sigurno ostale.

Torej prva roka Kemaglet FX, da nafilam luknjice in potem P25 ali kako?

bos sam delal malarijo?
Ja, belim pa rad Smile Bolj kot brusim kit...
Jubolin 25 se brusi z lahkoto...sploh, če si sposodiš/imaš žirafo.
@fantocci: verjamem ja Smile
@faros: pa dober sesalec je se fino imeti poleg zirafe, sicer se nazres praha.
Moj Karcher WD 3.300 (cca. 80€ v baubavu) je bil zadnjih nekaj tednov priklopljen na žirafo. Posesal je - brez problema - cca. 200m2 stropa obdelanega z Jubolinom in vse stene pod tem stropom (kvadrature se mi ne da računat, je pa sedem sob, stopnišče in dva hodnika) obdelane z strojnim ometom. Porabil cca. dva paketa vrečk (en paket, 5 vrečk = €10), vmes enkrat spihal filter.
Sam brusim z Timbertechovo zirafo (kitajska cungalunga), ki je priklopljena na malo mocnejsi Kärcherjev hobi sesalec WD 5.600MP, pa ne morem reci, da je sklop neki presezek.
Opazam, da se del "sesalne moci" zgubi nekje v zirafi, ker na sami cevi se vlece kot pri norcih, na disku pa precej manj.

Ocenjujem, da gre ca 20-30% prahu mimo (ocena tega, kolikor ga gre v vrecko neposredno pri brusenju oz. koliko ga gre na smetisnico/vrecko na roke). Generalno je ok, kljub temu pa je praha se vedno kot v mlinu. Se posebej se prasi, ce disk ne nalega 100% na povrsini - brusenje okroglin, spalet itd.

Da si vmes samo enkrat spihal filter je super, jaz ga dnevno, sicer se zabija.
Kanale kjer poteka elektrika sem "zaflikal" z MPI25. Nato sem kital z Kemaglet FX (pred kitanjem nisem premazal z emulzijo). Zanima me, če naj pred nadaljevanjem kitanja ostalih kanalov premažem z emulzijo ?
Po ps-u bi se naj emulzija nanesla na vse povrsine pred kitanjem. Pa pred beljenjem tudi.
Emulzija ti poveča "oprijem" med sloji. Če drži dovolj brez emulzije... To pa izveš itak šele čez 5 let če kaj odpade Smile
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Rad imam presenečenja, tako da bom počakal 5 let ( ali pa še manj) Smile
Hecam se....Odstranil bom kit, kjer je kitano brez emulzije. Hvala Gt in Fire
ah daj daj. Moj če je bil mišljen kot "big IF" Smile Pusti kar si naredil pri miru. Če ni bilo prahu, je precej verjetno OK prijelo.

Po ps-u bi moral emulzijo uporabit med vsako plastjo. pred ometi, med ometi, po ometih, med 2 slojema kitanja, pred beljenjem, pred ponovnem beljenjem po 5 letih itd...
firefly Napisal:Emulzija ti poveča "oprijem" med sloji. Če drži dovolj brez emulzije... To pa izveš itak šele čez 5 let če kaj odpade Smile
Ni res pokaže pri prvi vlažni stvari recimo jupol.Videl v živo.
Starmix sesalnik, ne rabiš vrečk, filtre ti samodejno otresa.... vleče faj dobr... flex žirafa požira kvadrate....jaz pa naf...m. To pisanje spominja na po...č.
Skratka imel sem sposojeno, dela super, popito kar nekaj kartonov piva in rezultat, za hobi majstra upam, da v redu.

Edini problem se mi je pojavil, ko se napetosti v hiši umirjajo. Imam majhne razpoke dolžine nekaj 10cm v dveh sobah in me zanima kako jih trajno sanirati.
Knauf fugirna mrežica, postrgati okoli razpok in gas z P25?
"Knauf fugirna mrežica, postrgati okoli razpok in gas z P25?"

Ne. Mrežica in gips fugirna masa (Uniflott recimo). Nato pa čez z Jubolinom. Če je na ravnem delu razpoka. Če je v kotu, akrilni kit.
Bom pisal kar naprej v svoji "telebansko-malarski" temi.
V finisu razmisljamo, da bi "delovni" del stene v kurilnici (par m2) pobarvali z neko pralno barvo. Stene so sicer skitane in pobeljene.

Kaksna obdelava (ce sploh) ze pobeljenih sten je potrebna/priporocljiva.
Orodje: se lahko uporabi kar valjcek s katerim je bilo opravljeno klasicno beljenje, ali je za nanos pralne barve potreben specialni valjcek/orodje?
Barva: prosim za nasvet, katera barva (domoflok, jupol lateks itd) je najbolj trotlziher - tako za izvedbo, kot tudi za obstojnost in vzdrzevanje.

hvala

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »