Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Kitanje&beljenje za telebane

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kitanje&beljenje za telebane
Ja, vse sem prekital. Kljub korektno narejenim ometom je bilo potrebno/smiselno. Vseeno gre za hiso in ne garazo/delavnico.
Torej, ker so bili ometi korektno narejeni + tega sem jih pred kitanjem kpl. postrgal, se je dalo lepo na tanko pokitati. Po normativih bi "moral" za svojo kvadraturo porabiti ca. 1000-1200kg kita, sam pa sem ga ca. 300kg.
Postopek je bil pri meni sledec: ometi pol leta odlezani, v startu jih kpl prestrgal, namazal z emulzijo, prekital, brusil z zirafo (priklopljeno na kaercherjev sesalec, ki se je za silo obnesel) in granulacijo 150. Testno sem prebelil kurilnico in pravijo, da je fajn narejeno. AJa, pred beljenjem sem/bom sel se enkrat z emulzijo preko. Tak nasvet je eden od JUBove tehnicne podpore dal pred casom na forumu. Kot sem videl, emulzija dejansko naredi vse, kar imajo opisano, torej veze prasne delce, naredi povrsino bolj "oprijemljivo" itd.

Sem pa okroglino polkroznih stopnic s spodnje strani kital s kemagletom (omete tam niso cisto v nulo zaribali, pa sem malo na debeleje pokital) - tist je pa za razjokat se - obdelava kemagleta. Sem v grobem prestrgal s spahtlom in sel z jubolinom preko, ker meni kemagleta ni uspelo lepo obdelati. Trd ko kamen, brusni papir (granulacija 80) takoj zapacan. Pa je med kitanjem in brusenjem zagotovo minilo cez tri tedne, ker smo vmes delali fasado. Ok, profiji to zagotovo obvladajo, samo za amaterje pa ta hec ni Smile
gt001 narobe si zastopil, v vrečah je jubolin isti kot v verdru, samo zaradi pakunge je cenejši. Sam sem z paleto naredil celo hišo, še garaža mi je ostala. Je pa malo večja, tako, da se je lotim verjetno spomladi. Jaz sem ga jemal v merkurju, z popustom je bil občutno cenejši, saj veš, ko gradiš je zrno na zrno... evro na evro.... pa še vedno fali.
Ko v prah dodaš in zamešaš vodo, se kilaža precej dvigne Wink
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Aja, to je pa drugo - tega nisem uposteval.
No ja, zame še vedno zmaga že zmešan. Čas je tudi denar Wink To da ga zapreš po končanem delu, in drug dan oz. drug teden/mesec nadaljuješ je pa tudi zlata vredno Wink
Se strinjam, koliko časa pa je lahko npr. Kemaglet fx odprt?
ce je na suhem, par mesecev bp.
Mislil sem potem, ko ga že enkrat zmešaš z vodo (ker je firefly naredil primerjavo z P25)
1 uro Smile No, v polno, zaprto vedro ga še nisem poskusil zaprt... Ma dvomim da je kaj razlike...
Torej P25 zmaga na celi črti...
itak Smile
Itak da ne. P25 je za nekaj, FX je za nekaj drugega. Na "zjahane" omete nimaš kaj s P25 čarat. Pa na take in drugačne luknje v ometu tudi ne. Isto pa za finalno obdelavo FX ni (ker se težko brusi).
A, to je pa druga zgodba..

Pričakujem, da bom po stropu, na betonu imel opravka z luknjicami. Vidim, da se jim med delom pojavljajo mehurčki (ravno ometavajo). Strop (beton) in stene (siporeks) - vse je bilo premazano z emulzijo...
Oni bodo sicer mehurčke poravnali-postrgali z gladilko (sedaj, ko so napol suhi in še ne pretrdi) ampak luknjice bodo sigurno ostale.

Torej prva roka Kemaglet FX, da nafilam luknjice in potem P25 ali kako?
O tem razmišljaj ko bo končano delo Wink Ampak ja, v osnovi tako.
@fantocci; http://www.podsvojostreho.net/vsebina/s ... tropa/9805

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »