Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Kitanje&beljenje za telebane

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kitanje&beljenje za telebane
Don Corleone Napisal:Poznam x primerov ko so bili problemi če ni bilo emulzije tako da......
Če je finta v prahu, ki ga emulzija "zalepi" in zaduši, potem vzameš vlažno brisačo in obrišeš. Jaz sem naredil tako, pa ni težav; prej sem pa stene tudi posesal. Cca. 600m2.
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Če bi pravilno prebral,ne samo moj,ampak tudi ostale poste,bi videl da je tudi finta v oprijemu,sedaj pa mi nekaj razloži kaj je hitreje tvoj način ali enostavno emulzijo potegnit?
Na stare frajhe obvezno emulzija, da "zategne", nato špohtlanje vsega kar vsaj malo zgleda na odstopanje (mojemu malarju je vse odstopalo, pa strop dol padal - cela štala, ker so premalo špohtljali). Tapravo orodje je na sliki Farosovega spletnika.

Nato pa (se strinjam z Donom) ponovno emulzija, nato jubolin in tako dalje. Teh navodil, ki sem jih dobil od starega profesionalca se jaz držim.
Koliko sem lahko bral (strokovno) literaturo je emulzija obvezna in na tleh in na stenah.papež bi za tla rekel predpremaz.
ok, glede emulzije smo resili.
zdaj pa se ena logisticna glede beljenja: ce se beli 2x, se drugo (zakljucno) beljenje najbrz izvede po vgradnji talnih oblog (keramika, parket etc.)?

hvala
Definitivno,da se popravi kar ostali majstori vmes posvinjajo:
Evo nadaljevanje moje malarske odisejade Smile
Ok, nisem zdaj od septembra samo kital in brusil - vmes smo naredili se fasado, pa rezervoar za dezevnico in posledicno kpl. vsa zunanja zemeljska dela do finisa, pa robnike in tampon za tlakovce, tako da je za zimo pripravljeno - kital in brusil sem pac vmes - kolikor je bilo pac casa poleg zgoraj navedenaga, sluzbe in familije.
- vmes pa se mi je zmuznil en odgovor don corleonetu: ja, delam zase.

V glavnem, stene so skitane in zbrusene. Z jubolin P25 se je super delalo (generalno kital le enkrat, bruusil pa z zirafo in granulacijo 150), kemaglet fx pa zaj**** ko pr****a. Se dobro, da sem z njim delal le nekaj malega.
No, zdaj sem na brzino moral pobeliti eno steno v kurilnici, da se je zmontirala kotlovnica, da sem lahko startal protokol za estrihe in se mi je pojavilo par vprasanj glede samega pleskanja:

- kaksen valjceka nabaviti - enega imam doma od vekomaj, ki se je uporabljal ze za vse zivo, nazadnje za emulzijo, pa ni primeren (vec) za pleskanje, torej kaksna velikost/material/itd. je najbolj primeren za pleskanje? Gledam po internetu, pa so iz velurja/ovcjega krzna in razlicnih velikosti pa ne vem, kaj je najbolj primerno - ali je vseeno in vzamem prvo, kar je pri roki?
- kako postopati na robovih/v kotih? Sam copic namrec naredi drugacno strukturo, kot valjcek, z valjckom (vsaj tem, ki ga imam) pa ni mozno popleskati kota.

- terminsko se mi bo pleskanje poklapalo s protokolom za pregrevanje estriha, kar pomeni visje temperature in obcasen prepih zaradi zracenja. Je to za pleskanje nepomembno, ali naj raje pleskanje zamaknem v cas "normalne" klime v hisi?
Ni treba da je krzno..takega kot na sliki....(sicer pri meni ni) a v štacuni poglej da ima zelen roč, dela naša firma, pa ni med najcenejšimi.

Vogale se ne sekiraj..najprej potegneš s čopičem, nato delaš z valjčkom...videti ne bo nič. Važno je da je odtenek enak (ker najdeš kapseljne, ki vogalov sploh ne potegnejo s čopičem).

Protokol, prepih..vseeno je. Na vsak način se ti splača po pleskanju malo bolj zračiti, da uide ven vlaga...(ni mus da prehladiš hiško, a večkrat dnevno na prepih).

[Slika: SDC12952.JPG]
ok, se pravi nobene velike znanosti.
dobro potem do novega leta na izi pregrejem estrihe in naredim malarijo, da lahko po treh kraljih zacnemo s keramiko.
khm...od Žime je :wink:

Priložene datoteke
.jpg   SDC14911r.jpg (Velikost: 146,47 KB / Prenosi: 1733)
Jubolin P25 je samo v kantah.
Tak material je po kili najdražji, ne? Ali obstaja kak material, ki bi ga sam zmešal, pa da ne bil preveč trd in bi se dal lepo brusit?

P.s. sem šel nazaj brat pa večina pravi, da se ne splača zajebavat s čim drugim...
Ja, jubolin je le v kantah. V vrecah ima kema in npr. cinkarna. Vendar vsaj za kemo vem, da je za brusenje neugodna - trda, paca brusni papir itd. Sem potem samo na grobo prespahtlal in pobrusil in dal preko J-P25. Preostanek vrece sem vrgel v smeti.

Razlika v ceni med kemaglet in JP25 niti ne vem, kaksna je bila, vendar ce upostevam, da je jubolin takoj pripravljen za delo, tudi ko koncas za tisti dan, zapres kanto in delas naprej cez dan ali teden, je super.

Za celo hiso (ca. 600m2) sem porabil 12 ali 13 hobokov, tako da razlika v ceni niti ni igrale neke hude vloge.
gt001 jubolin p25 obstaja tudi v vrečah gotovo pripravljen, tako da ga smo stisneš v hobuk, premešaš in delaš.
Je pa občutno cenejši, kot ista zadeva v hobukih.
dr.otkar hvala za info. Tole z vrecami se mi je izmuznilo - sem povrsno bral tehnicni list.
Sem pa zdajle pogledal jubov cenik: Jubolin 25kg v vedru pride 13.75€, v vreci pa 12€ - cene brez ddv.
Za 2€ na vedro se sam kot amater ne grem ukvarjati z mesanjem in s tem povezanimi aktivnostmi itd.

ps. tudi kemaglet fx ni poceni - preracunano na kg pride celo drazji od jubolina.
gt001 si se potem odločil za kitanje vseh površin?

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »