Kar naredi dom > Sobne rastline in dekoracija
Domača vzgoja ananasa :)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domača vzgoja ananasa :)
predolgo imaš v vodi, poizkusi imeti v vodi kakšne 5 dni, stem da vodo vsak dan zamenjaš. Potem pa samo posadi vzemljo. In to je to.
slocop - kaj pa tvoje banane?
Rastejo, zdej jih je kakšnih 10 ali kakšna več.
Nekaj malih bom dal čez zimo v zimski vrt če se mi ideja ponesreči, vsaj tri ki so večje pa bom pustil zunaj in jih upam da primerno zaščitil da prezimijo.

Bom kasneje naredil nekaj fotk pa jih prilimam.

Datljeve palme pa rastejo počasi ampak imata dve vseeno po tri koničaste listke. Bomo videli kaj bo čez kakšno leto.
Živjo,

glede na veliko zanimanje za tele moje rastlinice, sem ustvaril kar spletno stran, kjer bom v kratkem napisal najprej vse o ananasih.
Smile
tukaj piše nekaj od banan iz Dobrovnika
http://www.oceanorchids.si/si/index.php ... za_javnost
http://www.radiomurskival.si/aktualno/p ... li-banane/
da ne boš pozabil prilepit linka do tvoje spletne strani tudi tukaj :-)
sem ga že pa so mi zbrisali Smile

mam že skoraj narejeno bom nekako sporočil kje in kako Smile
potem pa meni pošlji na zasebca ;-)

(ne razumem sicer zakaj je bil link zbrisan, prodajaš itak teh banan in ananasa ne... :-S)
SloCop,

Najprej čestitke ob uspešni vzgoji Ananasa. Morem priznati, da je lepo videti sadež. Ker sem tudi sam letos začel z vzgojo ananasa in pri tem naletel na težave sem se odločil, da se obrnem nate. Sam vem za tri metode vzgoje ananasa.
1. Rastlinje postaviti v kozarec z vodo,
2. Rastlinje postaviti v lonček za rože (teglc),
3. Vzgoja ananasa iz pečk

Poizkušal sem že vsemi tremi metodami. Prva metoda mi je všeč, ker vidiš napredek (poganjanje korenin). Priznam da sem pri tem naredil očitno poglavitno napako (nisem menjaval vode vsaj dan oziroma drugi dan). Pri tem mi je zelenje zgnilo. Včeraj sem še enkrat prebral tvoj postopek in ga ob naslednji priliki prakticiram.
Trenutno pa imam dva ananasa v lončku za rože. Ena od rastlin mi očitno gnije. odstranil sem liste, ki so se odstranili brez večjega truda. Ali je še kaj upanja s tem sadežem ?
Drugo zelenje sem posadil šele pred kratkim. Zelenje sem zalil. Mi lahko sporočiš kako zalivam sedaj to zelenje ?

Prav tako bom zelo vesel, če mi boš lahko javil naslov strani, ki si jo naredil.

Hvala in lep pozdrav, Peter
Meni lepo raste kot roza ze kaksno leto in pol.
Listi so dolgi -kaj pa vem- 30, 35cm.
Tudi v visino gre, je iz zemlje kaksnih 20cm....ni pa videti, da bi kaj zacelo "meso" nastajati...
Evo obujam temo... par tednov nazaj sem ugotovil da mi bosta rodila še dva ananasa.... Smile

Priložene datoteke
.jpg   ananas.jpg (Velikost: 39,36 KB / Prenosi: 2866)
No da še odgovorim glede vzgoje same rastline....

Iz prakse ---- no nekaj vzgojenih je za mano in kmalu bodo skupno štirje plodovi Smile.

Ananas poješ, perjanico pa pač zapičiš v zemljo in sem in tja zaliješ.
Če ne gre z veseljem pojem ananas in komurkoli v lonček posadim perjanico in jo imam toliko časa da se ''prime''. Če to kdo hoče naj prinese lonček in ananas pa mu uredim Smile

Glede časa je pa tako... lahko traja eno, dve, tri leta. Če ima vpliv število rastlin nimam pojma, jaz jih imam več in vse tudi še niso rodile. Recimo iz ene rastline ki je rodila in sem jo pustil v loncu so pognale dve nove rastline in ena izmed teh bo imela sadež. Grem pofotkat...
Opisi pod slikami...

Priložene datoteke
.jpg   ananasvnastajanju.jpg (Velikost: 46,28 KB / Prenosi: 2858)
.jpg   granatnojabolko.jpg (Velikost: 63,79 KB / Prenosi: 2858)
.jpg   kava.jpg (Velikost: 53,12 KB / Prenosi: 2858)
In še nekaj fotk

Priložene datoteke
.jpg   matična rastlina je rodila avgusta2013, sedaj ima dve nove rastline in v eni se razvoja plod.jpg (Velikost: 74,71 KB / Prenosi: 2858)
.jpg   rastlina vzgojena iz doma vzgojenega ananasa.....jpg (Velikost: 69,77 KB / Prenosi: 2858)
medo9 Napisal:Meni lepo raste kot roza ze kaksno leto in pol.
Listi so dolgi -kaj pa vem- 30, 35cm.
Tudi v visino gre, je iz zemlje kaksnih 20cm....ni pa videti, da bi kaj zacelo "meso" nastajati...

Medo... mogoče premajhen lonec? Kar se časa tiče pa kar potrpežljivo, lahko da si šele na polovici ali pa še tam ne. Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »