Kar naredi dom > Vrt in okolica
Vgradni pokrov - tlakovci

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vgradni pokrov - tlakovci
v drugih gradbenih trgovinah je cena 70 oz.90 euro
Hvala za nasvet dom in okolje.
Se pravi mora biti betonski jašek s pokrovom za višino oljnega jaška nižji od končne višine. Bom kar v star pokrov vrezal luknjo in vse skupaj odrezal na pravo višino.
Zdravo,

jaz imam pa na sredini dovozne poti do garaže revizijski jašek za kanalizacijo, betonski fi 60cm, ki je zaenkrat še brez pravega pokrova (pokrit zasilno, ker kanalizacija še ne obratuje). Kako naj izvedem pripravo za kasnejše polaganje tlakovcev? Imam sicer na razpolago nek stari LTŽ pokrov, ampak sem si premislil in bi zdaj rad ta jašek skril pod tlakovce z možnostjo kasnejše revizije (čiščenja, če se kaj zamaši).
Vidim, da Gorec ne dela betonskih pokrovov s čistilno odprtino, ki bi jo lahko položil na cev fi 60cm (kot je dominokolje to svetoval...)
Prosim za nasvet.

P.S. Sem iz MB...
Inox oljni jašek 60#60#12 za tlakovce
Tudi sam imam nekaj dilem okrog montaže teh inox pokrovov.

Moj je višine 6 cm, ima polno inox dno...ni mreže...

Če so tlakovci tudi višine 6 cm ga moram pač spustit toliko nižje da tudi beton pod okvirjem oz. okoli njega ne bo motil pri vgradnji tlakovcev okoli okvirja.
Ampak na ta način, bo recimo samo pol tlakovca (oz. še manj) v inox pokrovu...ko bom to fugiral...bom zapolnil tudi režo med okvirjem in pokrovom in potem ni hudič da pokrova ne bom več dobil ven...oz. bom dvignil vse skupaj z okvirjem vred.
Kje sem zgrešil oz. česa ne razumem?
Pokrov za tlakovce mora biti 12cm visok, mrežo v pokrovu je potrebno pokriti z tekočim betonov močnejše marke. Okvir pa ima 8peresc ki jih je potrebno ukrivit tako da Beton prime okvir. Tako da ko boš dvigoval pokrov ne boš dvignil zraven okvirja.
Teoretično lahko uporabiš pokrov višine 6 cm ampak bo težje izvedljivo, nasploh če boš vozil z avtom preko se ti bo ukrivljen, ker ga ne moreš betonirati
Ti nimaš ravno povoznega pokrova.

Če ti to ne predstavlja problema, imaš tudi varianto da tlakovce stanjšaš za cca 2 cm z rezalko, tolk da maš vsaj nekaj betona in ti tlakovci ne plešejo.

Sicer pa kot je znano - višji pokrov bi odpravil vse težave.
Dominokolje v eni temi si pisal
Citat:olni pokrovi iz inoxa ali pocinkani so v merkurju na odelku vodovoda, cena je odvisna od velikosti in materijala cena za 300x300 je mislim da nekje okoli 50€. obstaja globina pokrova 110mm in 60mm, jaz uporabljam 60 ker je dovolj

....za kaj se pa taki potem uporabljajo, ki jih imam jaz?
Vsak si nabira izkušnje z leti, 6cm pokrovi niso dovolj za vgradnjo tlakovcev, ker ne moreš betonirati dna, tako da je potrebno imeti za pravilno izvedbo visoki pokrom
Prvigraditelj Napisal:Dominokolje v eni temi si pisal
Citat:olni pokrovi iz inoxa ali pocinkani so v merkurju na odelku vodovoda, cena je odvisna od velikosti in materijala cena za 300x300 je mislim da nekje okoli 50€. obstaja globina pokrova 110mm in 60mm, jaz uporabljam 60 ker je dovolj

....za kaj se pa taki potem uporabljajo, ki jih imam jaz?

Recimo v garaži/kleti. Če imaš po tleh keramiko, epoksi ali karkoli tanjšega od 3 cm so ravno tapravi in za to tudi namenjeni. Za tlakovce pa prenizki.
Še eno podvprašanje...jašek za tlakovce (z mrežo)....v jašek se da suhi beton, na to tlakovce...

Kam gre voda, glede na to, da zaradi betona nastane bazen?
mreža se pokrije z TEKOČIM betonom močnejše marke, ki zagotovi trdnost povoznost, naredi se posteljica iz peska ali druge fine podlage in položi tlakovce , zafugira, koliko vode bo pa šlo noter je pa zanemarljivo, in ni omembe vredno
Čisto by de usput; pred podobno dilemo sem bil sam. Lahko bi delal anketo, pa se mi ne da, zato zgolj vprašanje - kdo je v roku 10 let odpiral katerikoli jašek okoli hiše?
Ne glede na vprašanje sem se iz izkušenj doma, pri tastu itd. odločil, da ne gledam niti enega pokrova na dvorišču. Vsi jaški so pokriti z betonskim povoznim pokrovom, čez je filc, nato pesek in nato tlakovci. Za vse vem kje so iz slik in zato, ker sem nad jaški tlakovce zložil v pravokotnik. Enega sem že odprl, ampak iz posrednega vzroka. Je malce več dela, če je pa to enkrat na 5 do 10 let se pa sploh ne sekiram. Skratka, podajam dodatno možnost; slike mojega dvorišča so nekje v spletniku iz leta cca 2011; pod tlakovci je bilo šest jaškov, vsi pa so prekriti z tlakovci; nekateri v obliki kvadrata ker je težje določiti pozicijio, tisti ki pa so nedvoumni pa niso niti nakazani.
LP,
Samojed
Sam imam podono kot Samojed. Po 14 letih sem prvič odpiral jašek za meteorne vode. Malo sem imel sicer težav z iskanjem, ker ob tlakovanju dvorišča nisem bil prisoten, vendar sem hitro našel. Pokrov je povozen, na njemu pa je mogoče kakšen cm peska in preko tlakovci. V tlakovec, ki pride na sredino pokrova sem zvrtal luknjo in noter dal 6 mm dibl, v katerega v primeru odpiranja privijačim vijak v obliki vprašaja in tlakovec z lahkoto dvignem. Istočasno imam označeno, kje se nahaja jašek, dibl (zidni plastični vložek)pa se praktično nič ne vidi.
tole malo obujam...pred vhodom polagam tlakovce in bi pustil revizijski jašek če bo kdaj potrebno tu zamenjati/dodati novi kabel (optika,ipd)..ker ne bi rad tistih plastičnih pohodnih/povoznih pokrovov bi uporabil oljni jašek in vanj položil tlakovce. Pokrov bo pohoden,povozen ne rabi biti,ker avto toliko zraven škarpe verjetno ne bo nikoli prišel.
Zanima me ali ima kdo kakšno ugodno varijanto za pokrov 30x30 (ali lahko naredim tudi z 7cm visokim - bi tlakovce 6cm "stanjšal" na 4 ali 3 cm recimo in spodaj dodal mrežo če je ni in pa nekaj tekočega betona) ?

hvala za predloge

Skok na forum:

Zadnje novice