Gradnja in obnova > Energijski viri
Hitachi Yutaki S

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hitachi Yutaki S
vut1993,kaj pa kaj defrost party ali si brez?

pa defrost nam ne dela nekih težav, pozicija toplotne je na JZ robu hiše tak da sonce nardi svoje. Ko pa ni sonca cez dan mamo pa z sosedi party “ko je jači” Big Grin
Pozdravljeni,
Ker je tema za Hitachi bom vprašal kar tu.
Zanima me vaše mnenje glede izbire TČ zrak voda. Odločam se med Hitachi Yutaki S, Daikin Altherma 3 in Mitsubishi Ecodan-Orca (vse 8kW). Gre za 140 talnega, 16 cm izolacije, 30 na rapid plošči, novogradnja, podravska regija.
Zanimajo me izkušnje glede teh treh, če lahko kdo izrazi mišjenje oz. izkušnje ?
Hvala!

Zdravo, imam hitachi yutaki 6kw in sem zacel ogrevati se nevseljeno novogradnjo(brez fasade) ogrevam trenutno 70m2 na talno, nastavljeno je na 40°c. Zanima me kako hitro naj bi to ogrelo vodo v talnem? Trenutno dela 2dni in je cev na izhodu iz toplotne se vedno mrzla. Lp
Poglej na ZS .
40 stopinj? A to imaš protokol sušenja estrihov, ali zakaj 40, sploh pri teh zunanjih temperaturah?
@pl4zo: mrzla, si lahko bolj konkreten, verjetno imaš kak termometer vsaj na DV, mogoče tudi na PV.
V meniju imaš malce več podatkov kot zgolj nastavljeno temperaturo. Imaš podatke o temperaturi dvižnega in povratnega voda, frekvenci delovanja, pretok...
Kako imate kaj nastavljeno TC sedaj v prehodnem obdobju? Meni se je temperatura v stanovanju dvignila na skoraj 25 stopinj. A je smiselno TC ugasnit? Razmišljam tudi o tem, da nastavim urnik in sicer da npr. od 10 do 17 ne deluje TC? Imam pa nastavljen minimalno temperaturo vtoka 26 stopinj, sem znižal iz 30.
Sam imam v nastavitvah parameter, pri kateri zunanji temperaturi se črpalka več ne vklopi, t.i. letni način ogrevanja, pri meni pri 19 C. Se pravi, če mi temp. prostorov pade pod 22, 5C kar zahteva sobni korektor in je zunaj recimo 17 c črpalka normalno vzdržuje temperaturo.
jaz sem pustil tovarniških 16...
Drgače pa itak da urniki....5:30 do 10 in 17 do 22:30.....notranji korektor na 22c
Pozdravljeni uporabniki Hitachi Yutaki toplotni črpalk.
Imam vprašanje:
Kot sem že na prejšni strani opisal problem z mojo TČ 8kw,da mi javlja napako 02.
Mojstri so najprej na plinski povezavi menjali eno bakreno cev na manjši fi, baje R32 plin treba met to tako.
Ker pa je še vedno javljala to napako so mi naredili na nočni režim nonstop in omejili moč na 65% sedaj sicer ne javlja več napake tudi ogreje normalno, samo ne vem če je to dobro za naslednjo zimo? Saj sedaj niso tak nizke temperature kot pozimi.
Za napako pa nisem dobil konkretne obrazložitve vzroka.
Mislim da ne vejo točnega vzroka.
Mogoče kakšen predlog ali vaše mišljenje?
LP Tona

Skok na forum:

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »