Gradnja in obnova > Energijski viri
Hitachi Yutaki S

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hitachi Yutaki S
(23.7.2020 ob 19:28)-GoRkY_ Napisal: Pozdravljeni vsi strokovni komentatorji,

tudi sam se zanimam za Hitachi toplotno črpalko, ki bi zamenjala peč na olje. Trenutno imamo hišo (D razred), 10 cm izolacije in troslojna okna. Ogrevanje je na radiatorje (razen klet ne). Ogrevalne površine cca 150 m2 (s kletjo 220m2 ). Ali razmišljam narobe, da če dam v hišo nizkotemperaturno invertersko toplotno črpalko močnejšo - 14kw, bo manj obremenjena in bo lažje vzdrževala cca 22,5 -23 stopinj kot pa da dam visokotemperaturno Hitachi npr 12 kw za radiatorje ? Sanitarno vodo bom tudi grel s črpalko. Najbolj me je strah, da ne bi ogrel hiše in ali bo nizkotemperaturna črpalka dovolj za ogrevanje (brez da bi jo gnal na maksimumu). Se opravičujem, če sem "pihnil" mimo, vendar sem nov na forumu in bi prosil za razumevanje. Hvala.

GoRkY,tem strokovnjakom si podal premalo podatkov,pa TČ si izbral iz nepravega sortimana malo preglej forum boš našel taprave TČ ki jih strokovnjaki rivajo na vrh boš imel takoj več odgovorov kot sedaj.
Pa mikro lokacijo hiše do cm natančno,ker pri sosedu je že drugačna klima,število radiatorjev višina in širina pa absolutno opis tvojih življenskih navad to je zelo važno za delovanje TČ.
LP Tona. Vnaprej se opravičujem če bom katerega užalil.
Maš prav tona. Naj vzame nekaj s police, pa gas.
(26.7.2020 ob 15:07)tona gas Napisal:

tudi sam se zanimam za Hitachi toplotno črpalko, ki bi zamenjala peč na olje. Trenutno imamo hišo (D razred), 10 cm izolacije in troslojna okna. Ogrevanje je na radiatorje (razen klet ne). Ogrevalne površine cca 150 m2 (s kletjo 220m2 ). Ali razmišljam narobe, da če dam v hišo nizkotemperaturno invertersko toplotno črpalko močnejšo - 14kw, bo manj obremenjena in bo lažje vzdrževala cca 22,5 -23 stopinj kot pa da dam visokotemperaturno Hitachi npr 12 kw za radiatorje ? Sanitarno vodo bom tudi grel s črpalko. Najbolj me je strah, da ne bi ogrel hiše in ali bo nizkotemperaturna črpalka dovolj za ogrevanje (brez da bi jo gnal na maksimumu). Se opravičujem, če sem "pihnil" mimo, vendar sem nov na forumu in bi prosil za razumevanje. Hvala.

GoRkY,tem strokovnjakom si podal premalo podatkov,pa TČ si izbral iz nepravega sortimana malo preglej forum boš našel taprave TČ ki jih strokovnjaki rivajo na vrh boš imel takoj več odgovorov kot sedaj.
Pa mikro lokacijo hiše do cm natančno,ker pri sosedu je že drugačna klima,število radiatorjev višina in širina pa absolutno opis tvojih življenskih navad to je zelo važno za delovanje TČ.

Če tebe to moti, lahko tudi nehaš kometirat te forume, ter odpeketaš drugam Smile
(31.7.2020 ob 22:44)kuhii Napisal:
(26.7.2020 ob 15:07)tona gas Napisal:

Če tebe to moti, lahko tudi nehaš kometirat te forume, ter odpeketaš drugam Smile

Si ti mogoče podal kakšen pameten odgovor na njegovo vprašanje?
Ti bi zahteval še sliko njegove žene.Lp Tona
Ko ne veste natančnega odgovora zabluzite 100na uro,ni res?
Več kot je vhodnih podatkov, bolj uporaben in koristen je lahko odgovor. Brez dovolj vhodnih podatkov je tudi odgovor navadno precej napačen.
Neoptimalno izbranih in nameščenih naprav je namreč precej več kot bi si morda mislili. Dvomim, pa da je vsem tem vseeno za izkoristek in življenjsko dobo.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Tona, je že prav, da člani foruma izvedo čimveč podatkov. Le tako se bo dalo vsaj oceniti, kakšna TČ je potrebna. Kdor je že kupoval TČ in jo že uporablja, tudi nekaj malega ve. Na tem forumu prisotni strokovnjaki lahko zgolj na temelju podatkov dajo vsaj približen odgovor. Forum je koristen zato, da se bodoči kupec zna s ponudniki vsaj malo pogovarjati, sicer lahko postane žrtev kakega mojstra, ki je strokovno malo podkovan, korajžno pa montira toplotne črpalke, pa še marsikaj drugega.

V bodoče bodi raje tiho in se ukvarjaj s svojo ženo.
(2.8.2020 ob 20:35)kadotr Napisal: Tona, je že prav, da člani foruma izvedo čimveč podatkov. Le tako se bo dalo vsaj oceniti, kakšna TČ je potrebna. Kdor je že kupoval TČ in jo že uporablja, tudi nekaj malega ve. Na tem forumu prisotni strokovnjaki lahko zgolj na temelju podatkov dajo vsaj približen odgovor. Forum je koristen zato, da se bodoči kupec zna s ponudniki vsaj malo  pogovarjati, sicer lahko postane žrtev kakega mojstra, ki je strokovno malo podkovan, korajžno pa montira toplotne črpalke, pa še marsikaj drugega.

V bodoče bodi raje tiho in se ukvarjaj s svojo ženo.

kadotr ti si pa pek po poklicu,pa točno veš po keri cevi teče kvas po keri pa moka.
Rečete TČ 11 premočna absolutno,TČ 9 joj zelo nesigurno,zelo prešvoh.
Pa zakaj vam je nelogično imet temperaturo prostorov 23,pa ste junaki na 20 ali max na 21 stopinj,pa samo da je manj kilovatov.Zdaj se pa ti začni z svojo ženo ukvarjat,je pozimi dosti pri sosedu ma bolj toplo kopalnico!
Trdonji še tako logični odgovori ne zaležejo. Tumbajo po svoje do onemoglosti.

Bi končno nehal?
(3.8.2020 ob 08:06)kadotr Napisal: Trdonji še tako logični odgovori ne zaležejo. Tumbajo po svoje do onemoglosti.

Bi končno nehal?

Ja bom ,ker vidim da nekatere resnica preveč boli.Bom počakal da se kaj več naučite in sprakticirate.
Tona, ne vem iz kakšnih izkušenj ti izhajaš s tem pisanjem in negativizmom, meni so forumaši z opisi in odgovori močno pripomogli do tega, da sem se lažje odločil kaj kupiti od ponudbe tč na trgu.
Seveda ima lahko vsak svoje mnenje, dokler pa bodo vsaj meni brezplačno svetovale osebe na forumu, ki imajo 20-30 let izkušenj, jih bom poskušal jemati resno, ker verjamem, da 30 let življenja niso prodajali megle na trgu.
Lahko pa seveda napišeš kaj je tvoja stroka in kakšne imaš izkušnje iz tega foha, da te bodo forumaši bolj razumeli zakaj takšno mnenje.
Pozdravljeni vsi,

hvala vsem za prispevke takšne, ali drugačne, na moje vprašanje. Sem bil na dopustu, zato se ni sem mogel odzvati. Sem pa med dopustom razmišljal, da bom v hišo dal raje 11kw visokemperaturno črpalko S80. Vem da me boste napadli, da je za hišo dovolj nizkotemperaturna itd.. in da je ekonomsko neučinkovita zadeva, vendar  ne želim, da bi na objektu imel tveganje, s prihodnjimi menjavanji radiatorjev in drugimi posegi (kakšna ponovna menjava za močnejšo TČ). Tudi če pride do hujših zim (letni časi vedno bolj nepredvidljivi itd... ) imam z visokotemperaturno črpalko rezervo v izhodni pripravi vode za radiatorje.
[Slika: icon_eek.gif]
(6.8.2020 ob 09:06)-GoRkY_ Napisal: Pozdravljeni vsi,

hvala vsem za prispevke takšne, ali drugačne, na moje vprašanje. Sem bil na dopustu, zato se ni sem mogel odzvati. Sem pa med dopustom razmišljal, da bom v hišo dal raje 11kw visokemperaturno črpalko S80. Vem da me boste napadli, da je za hišo dovolj nizkotemperaturna itd.. in da je ekonomsko neučinkovita zadeva, vendar  ne želim, da bi na objektu imel tveganje, s prihodnjimi menjavanji radiatorjev in drugimi posegi (kakšna ponovna menjava za močnejšo TČ). Tudi če pride do hujših zim (letni časi vedno bolj nepredvidljivi itd... ) imam z visokotemperaturno črpalko rezervo v izhodni pripravi vode za radiatorje.
Če sem prav pogledal je S80 TČ z dvema kompresorjema. Takšno TČ zares ne potrebuješ, ker se verjetno tudi sedaj nisi ogreval z 80°C. Dva kompresorja pomenita manjši SCOP, večji hrup, večjo možnost okvar...
Imaš pa sodobne TČ, katere ti že z enim kompresorjem lahko dajo vodo s 65°C in več tudi pri -20°C zunaj. Raje še enkrat premisli in poglej za takšno.
Se strinjam....
Razen v delu dveh komp.
Kolkor je meni znano Hitachi, napram "edini"(nekoč...), zna delat zgolj z enim, kar bo večji del og. sezon-e . Drug pa zgolj po potrebi, če do te (sploh) pride. Zato del o Scop...ne drži nujno...!
Odvisno od cen, zaupanja v proizvod, servis naprav-e, ziheraške "narave"... mogoč tud S80....?!

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »