Gradnja in obnova > Energijski viri
Hitachi Yutaki S

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hitachi Yutaki S
Nastavljeno imaš pravilno. Tistih 70% se nanaša samo na gretje sanitarne vode.
Kot že rečeno, uravnaj sistem z spodnjimi ventili na radiatorjih. Črpalka je v TČ dovolj zmogljiva za napajanje vseh radiatorjev srednje velike hiše.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Hvala, bom poizkusil uravnat sistem na spodnjih ventilih na radiatorjih.
Jaz sem obtočno fiksiral na 65%, ker jo tu najmanj slišim. Fujitsu ima trapasto logiko. Ko zmanjša moč, zmanjša obrate črpalke in so radiatorji samo napol izkoriščeni. Ne vem zakaj sem potem nabavil nove, večje Smile?
to pa ni res: Fujitsu ima konstsnten pretok in ne uravnava ne po dt ne po obratih....Meni je tudi boljši konstanten pretok zaradi mansarde....
Pozdravljeni,

Sicer je bilo veliko debate o porabi, malo pa debate (v iskalniku nisem našel nič na to temo) o porabi energije pri dvoconskem ogrevanju.

Prenavljamo hišo, ki ima radiatorsko ogrevanje. Po renovaciji bomo ogrevali cca 200m2 neto površine. 70m z radiatorji 130 pa s talnim. Seveda bomo uredili tudi izolacijo (trenutno 5cm potem min 15cm,večina oken je PVC dvoslojni, nekaj pa je novih troslojnih ). Trenutno imam v ponudbi Hitachi tč 11kw combi s, ki je nizkotemparaturna črpalka. Za radiatorsko ogrevanje so tudi te črpalke ok, vendar morajo biti radiatorji predemenzionirani. Zanima me kako to vpliva na porabo energije. Je res mogoče pričakovati zaradi tega tudi 30% višjo položnico(seveda je odvisno tudi od navad in potreb.. Ocenjujem da bo temp.cca 21,5C)... Najbolj bi bil vesel, če pove kdo ki ima dvoconski sistem.

Hvala
čisto uredu bo.....ob taki izolaciji pa tud če niso radiatorji predimenzionirani(nek standard je za rec. prostor 20m2 višina 2,5m typ22 600x1400 in tukaj pri 0c zunanje ne boš rabil več kot 37c vtoka....Tako je pri meni, -15 zahteva 41,5vtoka.....recimo prostor 55m2(kuhna dnevna skupaj)mam 600x1800 in 600x1600 in 600x1200....typ22 še stari Jugoterm
bvs ... Vem, da si mislil Hitachi. Logika je prekleto dobra, če bi imel v sistemu kalorimeter in števec bi videl, kako hudičevo varčna zna biti ta TČ.
Hitachi je edini v segmentu klima TČ, ki ima v notranji enoti dodaten ETEX, posledično zna lepo izkoriščat polzečo kondenzacijo, kar pomeni kakšnih 15% varčnejše delovanje v srednje temperaturnem območju (40 - 50°C DV.) od neposredne konkurence.
Je ta Etex lahko nadgradnja za katero koli črpalko klima segmenta, ki tega nima, oz. če je, bi to pomenilo prihranek?
Ne bo šlo, prvič potrebuješ krmilje, ki bo znalo to peljati, drugič je Hitachi to patentiral in do leta 2026 tega ne sme nihče uporabljat.
Sassapo katera pa je boljša tč na radiatorjih, tale hitachi ali ES?
ES je sicer tiha naprava, kvalitetne izdelave za ta razred, ni pa najboljša izbira za višje temperature vtoka. Hitachi zmaga.
Hvala.
Torej Hitachi na radiatorje ES na talno.
@saso65, @sassapo, ja, mislil sem Hitachi. Evo sedaj sem ga dal na dt. Ne vem, če bom dolgo zdržal to frekvenco. pri 65% moči je čisto tiha, sedaj na dt pa ima visoke frekvence. Raje dobro spim, kot prišparam 10%.
bvs Srečno pa zdravo v letu 2021.Daj napiši kakšna ti je bila razlika v ogrevanju po spremembi oč oziroma njene hitrosti?
Sem jo fiksiral nazaj. Sem jo preveč slišal pri določenih frekvencah. Se ne grem hecat za tistih 5€, ki bi jih mogoče prišparal.

Skok na forum:

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »