Opremljanje doma > Bela tehnika
Katero indukcijsko priporočate?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero indukcijsko priporočate?
Zakaj pa ne uveljavljaš 5 letne garancije?

Dany
Meni gre pa na živce tisti piskajoči zvok pri indukciji. Imamo pa Siemens-ovo.
[quote="pia2001slo"]@analuka

midva imava Gorenjevo 1 leto - sicer 4xindukcija in ni nobenih težav pri zaznavanju posode,celo manjše džezve od 11cm za kofe zazna (posoda je večina Zepter).

Imam Boscevo
http://www.bosch-home.com/si/produkti/k ... 5N24E.html

Sem kupil đezvo premera 5cm, pa mi jo na najmanjši plati zazna, na največji pa ne. V navodilih pa nisem nič zasledil glede omejitev velikosti posode. Sem pa slišal, da nekatere indukcijske plošče manjših posod ne zanzavajo
Nas je prodajalka v Merkurju (kjer sva kupovala đezvo) opozorila na ta problem. Vendar pri nas deluje (mala đezva na majhen rink Wink).

Imava isto 4x indukcijsko.

LP
Jaz imam eno Boschevo ploščo, ki je sicer mal večja, 80 širine. Ima 4 kuhališlča in tisto ta peto je brezveze, sploh se ne kuha gor, ampak samo ohranja toploto. Bila je pa draga, ful... In če bi to vedela, bi raje vzela večjo, ali pa raje manjšo, ker sem ugotovila,da mi še ni uspelo kuhat na več kot dveh ploščah...

Enkrat na začetku ni zaznalo male džezvice, ki je rec tam ene 10 cm premera, pa še to ne vem, če... Pa se mi je zdelo,d a jo je pa enkrat že zaznalo. No in naslednjič je pa delalo brez problema in zdaj dela. V bistvu je fajn, sam mene pa moti, da sem imela novo posodo s keramično oblogo, ni bila najbolj poceni, pa je ne zazna, ker ni iz rpavega materiala.

Zazna pa Emo pododo, res Smile Ki sem jo hotela pred leti že stran zabrisat, ker mi je šla na živce. Pa mislim, da si bom še kako dokupila, ker mi gre ona ta draga težka posoda na živce zaradi teže. Sam ta hudič zdaj niti ni več tako poceni...
Prosim dajte me razsvetlit, kaj pomeni, da kuhališče ne zazna posode. Prvič bom kupovala indukcijsko ploščo( do sedaj sem kuhala na plin) Pa sem postala zaskrbljena ob prebiranju vaših postov. V trgovini so mi samo povedali, da je to najboljše kuhanje na elektriko in to je vse kar vem o indukcijski plošči. Za enkrat znamka še ni pomembna, zanima me karakteristika te plošče in ne obsojajte mojega neznanja.
Hvala
Kuhališče ne zazna posode = kot da posode sploh ni na kuhališču, čeprav je.
Pač preveč kvalitetno jeklo, ali pa aluminij. Kot rečeno, navaden emajliran pleh iz Celja je 100% pravi. Za ostalo je prva preizkušnja magnet-bolj kot se prime dna posode, bolj je posoda primerna za indukcijske plošče. Če se ne prime, pa seveda sigurno ni primerna.
Ko se indukcija vgradi se ne prestrašit če ob vklopu blinka, ker moj je že mislil da je šlo vse k vragu, v bistvu pa samo posoda ni bila prava. In mila ne se prestrašit da moreš imet neko specialno posodo. Tašča je tudi rekla da nebo imela indukcije ker nima posode, potem smo šli pa vso posodo pregledat in je v 90% bla za indukcijo, kar pa ni bla je bla pa itak že za vstran. Tako da se nimaš česa bat. Kar je pomembno pri indukciji in to boš prebrala tudi v prejšnjih postik je to, da ima inox rob okrog in okrog saj se indukcije brez roba hitro okrušijo. Druga stvar ki je receimo meni bila pomembna je ta, da ima vsaka plošča svojo komando in ne ena za vse. To je še posebej fajn ko ti gre recimo mleko prek, da lahko hitro ugasneš. Čeprav tisti z eno komando za vse plate pravijo da se sčasoma tudi navadijo. Ko odmakneš posodo iz indukcije, recimo ko pečeš palačinke in hočeš vržt eno v luft bo indukcija na tisti komandi ki jo imaš vklopljeno začela utripati. To pomeni, da če ne boš v nekaj minutah ( ne vem točno koliko časa) dala posodo nazaj na plato, se bo sama izklopila. Nekateri spet jamrajo da se jim prehitro izklopi, jaz pri moji tega nisem zaznala celo rpedolgo utripa preden se izklopi, oz bi se lahko za moje pojme že prej. To je na kratko to kar moreš za začetek vedet. Če potrebuješ tudi pečico se ti običajno splača da kupiš set teh dveh ker pride ceneje.

Jaz imam Boschevo in sem zadovoljna, se moreš pa navadit na hitro kuhanje Big Grin
Zaspanc in Mojsa, hvala za dragocene nasvete, sta mi v parih stavkih povedala točno tisto kar sem iskala.
Bom pa jaz tudi kupila v setu ploščo in pečico, ker je bolj ugodno. Sem gledala pri Bosch in imajo kar v redu karakteristike. In zelo uporaben nasvet zakaj je rob okoli plošče.
Posodo sem pa jaz tudi z magnetom sprobala in paše.
Hvala vama še enkrat
da preveriš posodo lahko tudi pogledaš ali ima znak za indukcijo (v večini primerih imajo, vsaj novejša posoda) , to pa je takšna spirala kot zavita žica. Pa veliko sreče ob kuhanju Big Grin

Poglej si tule: http://posoda.eu/novosti/posoda-za-indukcijo/
Citat:Kar je pomembno pri indukciji in to boš prebrala tudi v prejšnjih postik je to, da ima inox rob okrog in okrog saj se indukcije brez roba hitro okrušijo. Druga stvar ki je receimo meni bila pomembna je ta, da ima vsaka plošča svojo komando in ne ena za vse. To je še posebej fajn ko ti gre recimo mleko prek, da lahko hitro ugasneš. Čeprav tisti z eno komando za vse plate pravijo da se sčasoma tudi navadijo.
Zaradi obojega navedenega sem se odločil za AEGjevo malce dražjo varianto.
Rob ima veliko lepši kot Bosch (Bosch ima vsega pomečkanega, kot bi ga nekdo prežvečil oziroma pijan špenglar v 3 minutah malce zvil, povsem neprimerno rangu, kamor naj bi Bosch sodil).
Kar pa se gumbov tiče, tudi sam sem najprej gledal take "socialne" variante, 1 komplet gumbov za vsa kuhališča, nakar sem pristal na najboljši, najbolj direktni varianti: "drsnik" za vsako kuhališče. HK654200XB. 15 stopenj + PowerBoost na vseh kuhališčih.

Pa sicer ni v temi, a nekako paše skupaj: pripadajoča pečica pa je pri meni pristala BP5013021M, piroliza, izvlečno vodilo, 4 stekla, največji volumen kar sem jih zasledil, neobčutljiva na prstne odtise. Slednje tudi zelo zamerim Boschu, ali bo pečica vsa poprstkana da bo enakomerna, ali pa boš suženj krpe....
Jaz imam Bosch ploščo z robom - ker sem jo naročila preko interneta, ker jih drugače sploh nimajo nikjer za videt, sem mislila da nima roba. Ko je prišel paket, je pa imela rob in me je bilo strah, da bo grdo - pa sploh ni grdo. V bistvu je zelo estetsko in rob je zelo tanek. Ni tako kot praviš. Sicer sem hotela imet siemens ploščo, ampak za to velikost so bile precej čez 1200 eur.

Pečice pa tudi meni Bosch niso všeč in imam eno drugo, mislim da elektrolux al je aeg - sploh ne vem. Ker sta na zunaj enaka.
Meni je včeč indukcija, ki ima regluacijo urejeno rpek drsnikov - torej za vsako kuhališče imaš 'drsnik' kar je boljše kot tipkati po + in -.
Mila123 Napisal:Zaspanc in Mojsa, hvala za dragocene nasvete, sta mi v parih stavkih povedala točno tisto kar sem iskala.
Bom pa jaz tudi kupila v setu ploščo in pečico, ker je bolj ugodno. Sem gledala pri Bosch in imajo kar v redu karakteristike. In zelo uporaben nasvet zakaj je rob okoli plošče.
Posodo sem pa jaz tudi z magnetom sprobala in paše.
Hvala vama še enkrat
Jaz sem tole iz te trgovine naročil in je zelo lepa, rob pa tudi odlično izgleda, lepšo kot sem pri drugih videl.
http://www.mybauer.de/3324200.html;jses ... GW8FjSnBOt
Pri nas je cena skoraj 1000€ več za isti produkt (v Merkurju 1400€).
Sicer ne dostavljajo v SLO, se preko maila zmeniš da boš osebno prevzel. Da je roba nared traja cca. 2 dni in takrat naročiš paketno dostavo za prevzem v Nemčiji in dostavo v SLO pri kakem poceni DPD, GLS,...(mene je ta prevoz stal 35€ z vsemi davki).
Lahko tudi za kak komplet pogledaš če imajo, sicer pa iskalnik: idealo.de

PS: ugotovil sem da se cene v tej trgovini redno spreminjajo iz dneva v dan...
brunoland...đizs kak razlika v ceni!?

Koliko te je potem prišla dostavljena na dom?

(pa si jo šele naročil ali jo imaš že doma v funkciji?....ker bi rposil za kako bolj podorbno fotko oz. kakos e obneso ono veliko kuhališče)

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »