Opremljanje doma > Bela tehnika
Katero indukcijsko priporočate?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero indukcijsko priporočate?
Pozdravljeni!
Imam problem z indukcijsko kuhalno ploščo.
in sicer ELECTROLUX-ova indukcijska nam je po 3 letih uporabe crknila že drugič in sedaj jo imamo namen zamenjat.
Ampak tukaj se postavi vprašanje katero indukcijsko ploščo kupiti?
Prosil bi vas da mi malo pomagate in delite vaše izkušnje z vsemi ostalimi!

za vaše odgovore se vam lepo zahvaljujem!!!
Kaj konkretno je crknilo? 2x enak model?
Če je vzrok, da se elektronika pregreva, ker pod njo ni prostora ali napetost čudno niha ipd., ti tudi druge ne bodo živele dlje. Človek se mora vprašati o vzrokih, ker dvakrat v treh letih ni naklučje.
Ali imaš kable vredu
viewtopic.php?f=6&t=39019&hilit=PREPERELI
gojkovice Napisal:Pozdravljeni!
Imam problem z indukcijsko kuhalno ploščo.
in sicer ELECTROLUX-ova indukcijska nam je po 3 letih uporabe crknila že drugič in sedaj jo imamo namen zamenjat.
Ampak tukaj se postavi vprašanje katero indukcijsko ploščo kupiti?
Prosil bi vas da mi malo pomagate in delite vaše izkušnje z vsemi ostalimi!

za vaše odgovore se vam lepo zahvaljujem!!!

Predvsem preveri ali se lahko v primeru počenega stekla zamenja samo steklo ali tudi obvezno ostali deli. Že samo steklo je drago. Naša Siemens ima to možnost in je prav prišlo
:oops:
Ker sem pred kratkim kupoval 2+2 plosco (vzel elektrolux) so tudi mene opazarjali na prostor pod plosco( EM polje) na zracenje itd. So ti garancijo obakrat priznali?
BOSCH, brez problema dela že tri leta. Upam, da ne bo ravno danes crknila. Pod njo pa mora biti obvezno prostor za zračenje, predal, v katerem ni veliko stvari. Tako so povedali, ko sem jo kupovala.
Sam ne kupovat gorenjeve.Imam gorenjevo indukcijsko 2+2 in vsakič preklinjam, ker včasih prime posodo, včasih pa je nikakor noče zaznat, pa čeprav imam vso posodo Filser za indukcijo.Še dobr, da sta tud dve navadni zraven, da lahk tam skuham..
lp
@analuka

midva imava Gorenjevo 1 leto - sicer 4xindukcija in ni nobenih težav pri zaznavanju posode,celo manjše džezve od 11cm za kofe zazna (posoda je večina Zepter).
Pri sestavi kuhinja sva tudi pazila da je na spodnjem delu med indukcijo in predalom dovolj zračenja

lp
Jolly
kaj pomeni to dovolj zracenja?
pri boschu v navodilih piše 6,5cm.
No saj jaz mam tud zračenje spodaj pod ploščo, so mi to naštimali že ob nakupu kuhinje.Problem je, ker se tud med kuho zgodi, da začne utrpati , da ne zazna več posode in takrat enostavno ni več druge možnosti, kot postaviti lonec na zadnjo ploščo, ki je navadna steklok.
Sem imela prej navadno steklok.10 let in nobenega problema nikol, tale zdaj pa ni ok.
Mogoče bo zvenelo malo ironično, da ikeina najcenejša indukcija z predalom spodaj (dovolj globokim) dela bp, tudi, ko se na vseh štirih ploščah kuha. Mogoče imam srečo.
analuka Napisal:Sam ne kupovat gorenjeve.Imam gorenjevo indukcijsko 2+2 in vsakič preklinjam, ker včasih prime posodo, včasih pa je nikakor noče zaznat, pa čeprav imam vso posodo Filser za indukcijo.Še dobr, da sta tud dve navadni zraven, da lahk tam skuham..
lp

Ni vse v imenu posode. Sprobaj čist navadne "Emo" posode in ne boš imela problemov.
Sam imam 4x indukcija Gorenje, dela bp, pa še servis je na dosegu roke, pride tudi v istem dnevu!!
Da dodam še glede posode, sem prejšni teden kupil lonec fi 15 cm za kuhanje mleka, z oznako za indukcijo. Sem ga moral vrniti v trgovino. Delal je z občasnimi vklopi in izklopi na najmanjši plošči, ostale ga niso niti zaznale, gretje 2 dl vode je trajalo več kot 5 minut pri polni moči. Sprobam še na Tefalovi prenosni indukciji in lonca ni niti zaznala, vzamem ga k sosedu, ki ima bosch, pa tudi nič.

Edino kar bi svetoval pri nakupu indukcije bi bil kovinski rob. Ne vem ali smo samo pri naši hiši nerodneži, uspelo nam je uničiti že 2 plošči, imam na srečo zavarovno.

Dany
analuka Napisal:Sam ne kupovat gorenjeve...lp
:? le zakaj ne...
4 x indukcija dela bp, kot so ti pa že omenili je fino, da kupiš kvalitetno posodo.
Jah, nič ne bo.Imam Fisler ,Wmf in tud par lončkov Emo.Ma je vedno ista pesem, dela, pa neha, pa spet dela...mogoče je ta serija mimo...ker prejšnja gorenjeva, kot sem rekla 10 let brez napakice.

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »