Kar naredi dom > Tempo življenja
Primerjava mesečnih stroškov blok / hiša

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primerjava mesečnih stroškov blok / hiša
Ni problema dat 2 jurja ali več za strošek bajte na mesec..sam da nimaš na drugi strani zida utrganega soseda :roll:

MIR pa to
berghaus Napisal:
Hanzi Napisal:V ljubljani pa ce imas toplarno bo v bloku zagotovo cenejse kot pa v hisi.

Imamo flet v Štepcu. Ogrevanje in topla voda preko toplarne. Pojma nimate, kaj govorite.

V Trzinu pa preko kurilca. Isti kurac.
Me heca gsm
potem pa jaz živim na drugem planetu ker sem čez ljubljanico na Fužinah, že šesto letom letos zadnjič.
topla voda po 4 evre/m3 se mi zdi, ogrevanje pa cca 6€/m2/leto. Letno me pride cca150 evrov za 25m2, letos še bistveno manj , ker so radiatorji bili zaprti celo zimo(prejšnje zime sem imel priprtega samo v kopalnici, ostalo zaprto). Pa je pol leta star otrok preživel bp. V kopalnici je imel stalno 25+, v sobi okoli 23, midva pa na balkonu spiva pri cca 20C.
Ni veliko hiš s 100m2 ki se grejejo za cca 500 evrov letno. Že amortizacija kao ugodne TČ te pride skoraj več, brez porabe elektrike.
No ko sem pred meseci imel kupce na ogledu se tega marsikdo ni zavedal, niti se mu ni dalo dopovedat prednost lege mojega stanovanja v bloku in okolišu.
Na koncu je zadevo kupil kupec iz sosednjega "enakega" bloka, ki so mu zadeve poznane.
konkretno:

...ker sem ravnokar colal --> me pride odvoz smeti dobrih 10€ na bajti, v bloku pa sem plačeval skoraj 25€!! (pač (pre)velike posodoe očitno, odvoz pa se plačuje po volumnu, skupni stroške pa smo delili na osebe)!

Ločevanje v obeh primerih!
Mirando Napisal:...ker sem ravnokar colal --> me pride odvoz smeti dobrih 10€ na bajti, v bloku pa sem plačeval skoraj 25€!! (pač (pre)velike posodoe očitno, odvoz pa se plačuje po volumnu, skupni stroške pa smo delili na osebe)!
Za mojo hišo je položnica velika 19€, pa imam najmanjši možen volumen smetnjaka...
Poleg tega, da nam grozijo z odvozom na tri (3!) tedne za enak denar. Sedaj je možnost dvakrat tedensko.

Malo sem OT, kriv pa je Mirando Wink Wink
plačujem 22 eur za smeti.isti smetnjak (550l) si delimo tri bajte.odvoz 2x tedensko.lokacija lj.bio 120l kokr zastonj.
zdej nam bodo dal vsaki bajti še smetnjak za embalažo,kasneje verjetn še papir in bio.cena bo baje ista število odvozov pa se bo zmanjšalo.zgleda kokr da bomo dobil več za isto ceno,v resnici pa bi moral ceno spustiti.

voda je 2eur/m3- prekomerna poraba.skurimo jo cca 60m3 na mesec.
ogrevanja in sv je 976eur za 6 mesecev čez zimo.fasade še ni.240m2
elektrike 25eur
nusz 300eur
Kako misliš 'zastonj'
Za 120 l jaz ves čas plačujem.
lial Napisal:
Mirando Napisal:...ker sem ravnokar colal --> me pride odvoz smeti dobrih 10€ na bajti, v bloku pa sem plačeval skoraj 25€!! (pač (pre)velike posodoe očitno, odvoz pa se plačuje po volumnu, skupni stroške pa smo delili na osebe)!
Za mojo hišo je položnica velika 19€, pa imam najmanjši možen volumen smetnjaka...
Poleg tega, da nam grozijo z odvozom na tri (3!) tedne za enak denar. Sedaj je možnost dvakrat tedensko.

Malo sem OT, kriv pa je Mirando Wink Wink

:wink:

kaj čmo, očitno imamo boljšega župana kot vi!
Ja odvoz bio odpadkov je res zastonj- sem ravno naročil še to kanto in sem preveril in se zato odločil. Vse ostalo se seveda plača glede na prostornino. Govorim za LJ Snago, kante pri hiši.
bio ni posebej postavke na računu.verjetno je v ceni navadnih smeti.ker odvažajo pa posebej (1x na teden).naročili smo tudi dodaten koš in bo zastonj kot je predhodnik povedal.sej čez par let bo imel vsak svojo kanto se bo zvagal kolk si nabral enih in drugih in boš plačal po kg.
Cena smeti precej niha od občine do občine. Tu mislim tudi v nekaj 100%.
tako kot nusz. nekdo na prejšni strani ga ima 5 evrov, na tej strani nekdo 300 evrov, jaz ga imam 32 evrov za 25 m2
in pol je še bonus ker zdaj trobijo da bo davek na nepremičnine isti kot nusz.in se je letos nusz že dvignil da ga bodo izenačili s kasneje uvedenim davkom-da bo ustrezal vrednotenju in sf modelom.samo dražje bo nič drugega.sicer je 500m2 zemlje in 240m2 bajte gosto poseljeno območje lj-verjetno 1 klasa takoj za centrom.mamicu jim...
Confusedhock:
saj nusz se za novogradnje ne plačuje! 10 let mensezdi....ali sem imel pir preveč v riti, ko sem to poizvedoval?

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis ... prostitve/

kaj je potrebno tu oddat kako vlogo?

Komu, kam...?
l.1933
?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »