Gradnja in obnova > Energijski viri
Gorilniki na pelete

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gorilniki na pelete
sploh še ni določeno kdo bo to meril, tudi še metodologije niso določili. itak pa brez panike, prehodno obdobje traja še oho. če bomo sploh še v uniji takrat.
Sanchezz lepo si 02 mar 2012 21:22 zadevo opisal.

Imam pa eno vprašanje.
Jaz sem pred 10 dnevi montiral enako zadevo in imam same probleme, žlindro in nezgorele pelete čistim vsak dan. Ko sem kontaktiral serviserja, je rekel, da je problem v peletih (kvaliteta). Ko sem kontaktiral dobavitelja pelet, je rekel da je Ferolli gorilec zelo občutljiv, da on z drugimi strankami nima problema.

Pelete, ki sem kupil so Bosanski delani za Italijanski trg.

Zanima me katere pelete ti uporabljaš.
Kje pa ti ostajajo neizgorjeni peleti? V gorilniku? Ker če ni zgorel pol je nekaj z doziranjem pomoje? Ker če ti jih preveč dozira pol ne zgorijo vsi. Jaz kurim pelete od Cugmajstra. Pa sem zadovoljen. Po 10 dneh je malo žlindre v gorilniku ampak nič bistvenega. Od kje pa si? Da bi mogoče še probal pa vreč od cugmajstra skurit.

Lp
Modrit4 s kod si?
O monter Smile Ti še maš čas za javljanje Smile Ker kolko sem slišal ti ne pustijo dihat Tongue

Modrit4, sem še malo razmišljal o tvojem problemu. Sem se spomnil ene možnosti za tvoje probleme. Kako maš vezan gorilnik? Ti termostat v stanovanju takoj ugasne gorilnik? Ker jaz imam termostat vezan na pumpo. V kolikor imaš termostat vezan na gorilnik pa moraš imeti časovni rele, ki ti izklopi gorilnik z zamikom. Saj če ti ga izklopi takoj ne morejo izgoreti vsi peleti in posledično ostane žlindra in peleti.
A ta gorilnik nima programiranega dogorevanja v primeru izklopa?
Jaz imam tudi Ferollijev gorilec, sem lansko leto kuril Savine pelete in sem imel enake probleme kod Modrit.Čistil peč vsak dan, noro žlindre,pepela,neizgorjenih peletov. Zdaj jih imam od Pivke ki naj bi bili boljši, samo imam še vedno problem z doziranjem, ker se mi vsak dan ali dva zafila peč z neizgorjenimi peleti. A kdo ve kje bi dobil cev od polža do gorilca? Sem bil že v parih trgovinah pa mi pravijo da se tega ne da dobit... to skoraj ne verjamem.
Matjaz, s ferollijem kurim Savine pelete, pa nimam nobenega ustavljanja gorilca... Poklic tvojega pooblascenega serviserja, naj ti pove, katere parametre spremeni...
misko07 sem ga že klical. Imam pa probleme že od začetka. Katero peč imaš?
@ matjaz1
te cevi prodajajo tam kjer se ukvarjajo z izdelavo visokotlačnih cevi recimo za hidravliko, avto industrijo.... no vsaj sam sem jo tam kupil ni pa ravno poceni (Hidra d.o.o.)
Matjaz1 Napisal:Jaz imam tudi Ferollijev gorilec, sem lansko leto kuril Savine pelete in sem imel enake probleme kod Modrit.Čistil peč vsak dan, noro žlindre,pepela,neizgorjenih peletov. Zdaj jih imam od Pivke ki naj bi bili boljši, samo imam še vedno problem z doziranjem, ker se mi vsak dan ali dva zafila peč z neizgorjenimi peleti. A kdo ve kje bi dobil cev od polža do gorilca? Sem bil že v parih trgovinah pa mi pravijo da se tega ne da dobit... to skoraj ne verjamem.
Zadnjič sem bil v Centrometalu ,sem hodil po pelete pa sem kupil tudi spiralno cev fi60 tam pride meter 12€ Smile
Kakšna je zdaj cena pelet (Viševica) v Centrometalu
Pred nekaj dnevi mi je monter priključil Ferrolija. Tudi meni ven meče neizgorene pelete. Sem mu že povedal, da bo toliko časa hodil k hiši, da bo ven metalo le pepel. Pelete imam Gračanica.

Misko07, ali lahko napišeš nastavitve tvojega Ferrolija? Če ne veš, kako priti do njih, ti sporočim.

Lp J.
Pec feroterm, peleti Sava, moc 3, nastavljeno na 60°C. Celoten ciklus traja 20 min...
Nastavitve: 0,001,51,12,5,80,13,43,22,80,32,133,39,153,47,175,52,0,99,50
Trenutno grejem SV in gretje radiatorjev od 17.00 - 7.00
Pozimi povecam moc na 4 in 65°c, povecam doziranje pelet in to je to..
Ni nujn, da bodo ti parametri delali na razlicnih peceh.
To kopiranje nastavitev gorilnika ene stranke drugi stranki nebo nič pomagalo. Vsaki kurilnici so drugi pogoji in nastavitve prav tako tudi peleti. Med tem ko eni jamrate kaj se dogaja z ogorki in žlindro in barvo pepela ste kdaj pomislili tudi na kvaliteto peletov? Po svojih izkušnjah vam povem da včasih pri cugmajstru naletiš na super robo spet drugič ko greš po naslednjo tono pa dobiš živo govno peleti kr smrdijo po smoli. In pol ko se šetam po terenu in vidim kaj se dogaja tudi na boljših pečeh kot naprimer waltisov pellson x3 da se žlindra nabira in jo morajo ročno odstranjevat. Pol mi prosim ne jamrat o gorilcu ampak peletih. Imam stranko iz okolice Žalca na zagonu neki bosanski peleti od košarice (prvič vido) pokurijo par tistih žaklov košarica dobavi pelete za celo sezono v drugem pakiranju in stranki zatrjuje da so isti problem ki se pa je pojavil pa nastanek žlindre in posledično zatikanje peletov. Včasih boljše razmislit pa dat 20-30€ več za tono pa teh problemov nimaš. Je pa res da pri nekom bodo cugmajster peleti delali žlindro pri drugih 50 pa ne. Isto je z drugimi ponudniki pelet. Najslabša izbira pelet je pa trenutno po moji oceni jager.

Skok na forum:

Zadnje novice

Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA - podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
03.06.2022 ob 08:23:40
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA -  podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
1. junij 2022 predstavlja pomemben mejnik za skupino Etex, saj mu pri strategiji rasti poslovanja zagotavlja peto vrsto tehnologije. S... Beri dalje »