Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Izravnalna masa

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izravnalna masa
No, zanimivo.
Jaz sem pa uporabljal Uzin, ki se najbrž razlikuje od tvoje Unzin.
Pa je bila tudi "samorazlivna", pa njihova ustrezna emulzija, pa vse po njihovih navodilih.
Pa tudi stane.

Lahko pa ti povem kje je "keč":
ti si delal par centimetrsko poravnavo in tu je lažje delat.
Probaj enkrat NC130, 0÷7mm, pa potem razlagaj, kako si "u nulo" milimetrov naredil samorazlivno.
Poleg tega 2mm neravnine za polaganje keramike ne predstavljajo absolutno nič, za laminat pa ogromno.
Zaspanec pusti umetnike naj delajo z železnimi grabljami in naj prej nalepijo eno ali dve vrsti ploščic, ker to je po vseh pravilih v gradbeništvu. :lol: Johan_R ne zameri, samo kakšne tlakarje si pa imel? :lol: :lol:
Jah, glede "zahtevnosti" del mi ni treba razlagat.
Praktično vse si delam sam, če kaj delam prvič si pač še kje kaj dodatno preberem.
Tako da raje ne bi o "prodajanju buč po ceni zlata".
Če znaš/si sposoben sam narediti, si naredi.
Če ne znaš pa plačaj, jebiga.
Eni si še žarnice ne znajo zamenjat. Dobesedno. A bi jim moral zato električar to narediti zastonj? Ker ni nobena kunšt?
Zaspanc, ne pametuj! UNZIN 130 spada med osnovne samorazlivne mase, kar se vidi tudi po ceni in je zgolj za manjše izravnave. Jaz sem izravnaval v kleti (stari tlaki, delani na roke l. 1972). Nove tlake mi je Oto naredil "v nulo", da parketar ni imel niti kaj brusiti. Kar se pa laminatov tiče, če bi tvoje stranke imele tako ravne tlake, kot so jih naredili pri nas, ti ne bi imel kaj izravnalne polivat. Ali jo pa polivaš zato, da je "bolj fensi, bolj zahtevno in nekaj več stane na m2" :twisted:

Jobizer, ti bi verjetno v mojem primeru za izravnavo (ker tla so visela navzven proti zunanjim stenam) uporabil drage mase (ker samorazlivne mase so drage kot material) ali kaj. No meni pa je keramičar svetoval, naj porabim navadno lepilo in stare talne ploščice, ki sem jih odstranil v pritličju, tako pridobil cca 1,8 cm in prišparal par vreč Unzina 195. Tega sem nato porabil za izravnave do 3 mm na (starih) podestih.

Tudi jaz na začetku nisem znal nič narediti sam. Na koncu sem marsikaj naredil sam, katero stvar tudi po 2-krat. Ravno zato napišem, da vsak lahko kakšno stvar naredi sam. Za mešanje, razlivanje in glajenje samorazlivke hočejo nekateri "tu mač" glede na zahtevnost in umski napor.
Nc 130 če se šenka bi premislil če bi jo vzel,nc 190 huda stvar samo košta,vendar če je treba nekaj kvalitetno naresti potem.......O tem da pa lahko vsak sam nekaj naredi to je res,ampak če zna,kar je pa velik problem, na koncu pa izdelki bog pomagaj,ampak dobro je ker sem delal sam,
@Johan kdo ti je delal tlake?
Faros Napisal:@Johan kdo ti je delal tlake?

Oto iz Šiške / Dravelj!

To in št. njegovega mobitela vem. Dobil sem ga po osebnih povezavah in izjavljam, da če bi vsi delali tako kot oni, bi ne bilo recesije.

Pregled objekta, ustna ponudba, materijal si je pripeljal dan preden sva bila dogovorjena, da začne. Končal dan prej, preden je obljubil. Nič avansa, cena kakor sva se dogovorila in po pregledu (s 3m Alu "vaservago" - lajšto), sem samo še odcolal z nasmehom na ustih.

Ko je prišel mojster za parket, sva še enkrat alu lato "metala", rekel: "Dobro!" in pričel z delom!

Big Grin LP, Ivo
Johan_R Napisal:... Kar se pa laminatov tiče, če bi tvoje stranke imele tako ravne tlake, kot so jih naredili pri nas, ti ne bi imel kaj izravnalne polivat. Ali jo pa polivaš zato, da je "bolj fensi, bolj zahtevno in nekaj več stane na m2" :twisted:
...
Ljubček, jaz nimam strank.
Oziroma imam samo eno: sebe.
Tlaki pa so dediščina, delani pred 20+ leti, prav tako na roke, ampak brez možnosti dvigovanja za 4cm kot si imel ti, tako da lahko nehaš pametovat.

Priznam, daljšega imaš, zato se umikam. Srečen?

Don Corleone Napisal:Nc 130 če se šenka bi premislil če bi jo vzel,nc 190 huda stvar samo košta,vendar če je treba nekaj kvalitetno naresti potem.......,
Tole praviš?
http://www.uzin.si/uploads/tx_dddownloa ... I_LIST.pdf
To je hitrovezni cement. Kako naj s tem poravnam tlake v sloju 2÷5mm?
Ali je morda samorazlivni cement, ki ne rabi polnila, pa tega nikjer ne piše?
Se oproščam,nikoli nisem bil dober z ciframi nc 160
Johan_R Jaz bi za izravnavo nad 1cm uporabil mešanico pesek , od 0-4mm in cement, tla pa bi sproti mazal z lepilom ali praimerjem.Kar je pa manj kot 1 cm pa izravnalna masa ali lepilo.Tudi jaz gledam ,da stranka pride ceneje skozi.Je pa pri starih tlakih vprašanje, kaj je bolje izravnat ali rušit in naredit nove.lp
Zaspanc Napisal:Ljubček, jaz nimam strank.
Oziroma imam samo eno: sebe.
Tlaki pa so dediščina, delani pred 20+ leti, prav tako na roke, ampak brez možnosti dvigovanja za 4cm kot si imel ti, tako da lahko nehaš pametovat.

Priznam, daljšega imaš, zato se umikam. Srečen?

Ne.
Se pa opravičujem, da imam dolg jezik. Nisem te smel tako napasti, nisem imel namena žaliti. Uporabil si besede, na podlagi katerih sem napačno sklepal. Kar se pa daljšega tiče, vsak cm prav pride :roll:

Želel sem povedati, da sem bil opozorjen (preden je moj parketar prišel na objekt), da nekateri radi pred polaganjem razlivajo samorazlivne izravnalne mase (ne trdim, da jih nekje ni potrebno) zaradi večjega obsega dela in seveda poleg materiala, zaračunavanja več urnih postavk. Tudi moj predračun Alpoda je vseboval to postavko, ki pa je nismo realizirali (ni bilo potrebe).

Kakor sem se pri proizvajalcu Unzina dal podučiti, je 130-ka za manjše niveliranje kot 195-ka. Formula, ki da masi moč (195-ka je močnejša) je posledično dražja. Mi pa je keramičar zatrdil, da so vsi Unzini dobri, vendar jih moraš uporablajti za niveliranja debelin, ki so jim namenjene.

Saj nisem tako pameten, da bi vedel za "finto" kako prišparat na izravnalni masi, mi pa je bila všeč, ker so se mi pod nogami valjale stare ploščice in "navadno" lepilo.

LP, Ivo

PS, fugirala jih pa nisva, samo zalila :mrgreen:
jobizer Napisal:Johan_R Jaz bi za izravnavo nad 1cm uporabil mešanico pesek , od 0-4mm in cement, tla pa bi sproti mazal z lepilom ali praimerjem.Kar je pa manj kot 1 cm pa izravnalna masa ali lepilo.Tudi jaz gledam ,da stranka pride ceneje skozi.Je pa pri starih tlakih vprašanje, kaj je bolje izravnat ali rušit in naredit nove.lp

To je sigurno OK (nisem strokovnjak) in vsekakor ceneje kakor izravnalna. Če pa bi rabil kaj starih ploščic, javi. Jih imam v Pirničah še kak kvadrat. 8)

LP, Ivo
Ivo hvala ne rabim.Sem pa letos delal ene par km od tebe pa so bli tlaki skoraj preveč ravni in nisem rabil starih ploščic za podlaganje.lp Big Grin Big Grin
Bom kr tukaj nadaljevala z vprašanjem. ker mojstrom več nič ne zaupam se vedno raje pozanimam še tukaj. Situacija je taka:

Prišel je parketar in rekel, da je estrih na enem koncu prenizek in da bi bilo potrebno na tem koncu vsaj 1cm izravnalne mase polit. To naj bi bilo kar dosti za navadno izravnalno maso, zato je potrebno kupit baje neko z polnilom. Je to res? koliko se sploh da največ z izravnalno maso pokrit, da ni potem straha da bo začela pokat????
Dobiš izravnalno maso,ki ustreza za debelejše nanose ,do 3cm.Zdaj pa res ne vem ali si ti tolk pedantna ali pa izbereš res same slabe mojstre. Confusedhock:

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »