Gradnja in obnova > Energijski viri
sončni kolektorji za toplo vodo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sončni kolektorji za toplo vodo
Ekspanzije pa mi niso dali na solar,tudi v predračunu je ni,tako,da bom moral kar v lastni režiji dokupit,tudi jaz imam cevne kolektorje,75 kom
Buče.
Brez ekspanzije ne more delat noben sistem.
Ako pa si kupil kako raketo, ki ima ekspanzijo že lepo zamaskirano v bojlerju poleg vseh ostalih pritiklin, potrebnih za delovanje (regulacija, črpalka, ...) pa spet nisi dobil neka jajca.
DeDietrichov Trio sistem je eden takih in je hkrati daleč od cenenega.
Kaj pa imaš ti montirano pa ve itak samo tisti, ki ti je zadevo montiral. Kristalne krogle so namreč na servisu, ti pa žal tudi ne veš....
Jaz imam pa pasivni hladilnik moči 3,5 kW nad kolektorji. Ko zmanjka elektrike ali ni ponora toplote na bojler se prične odpirati termostatski ventil in začne spuščati toploto na pasivni hladilnik. Voda pa začne termosifonsko krožit skozi kolektorje in pasivni hladilnik. Ventil se začne odpirat pri 90°C.

Izmerjena temperatura na kolektorjih je poleti dosegla max 113°C, ko je bila črpalka ves dan ugasnjena, mi pa na dopustu.
113 kljub tistemu pasivnemu hladilniku? Kako belezis to T?
Zapomni si jo solarni regulator. Drugače gredo pa temperature lahko tudi proti 200°C.

V sistemu je pa Tyfocor L s temperaturo vretja preko 150°C.

Traba je vedeti, da kapaciteta pasivnega hladilnika tudi raste s temperaturo medija v njem. Pri meni se je pač prejeta energija v kolektorje in oddana preko pasivnega hladilnika uravnovesila pri 113°C
žarnca Napisal:Sem pa prišel v kontakt s telmosom in poročam kako bo naprej.

Evo, že nekaj časa nazaj imamo zmontirano. 300l bojler in 2 kolektorja. Delal nam je Telmos in z njim so bili doma zelo zadovoljni. Tako svetovanje, izvedba, hitrost,... Torej zaenkrat le pohvale. Drugo sezono pa zares. Poleg vsega je plačilo sledilo šele nekaj dni po dokončani izvedbi - malo takih. Smile
Spet so salabajzeri v mesti

Brez ekspanzije so eksplozije

Sevprav lepo rima
sej bodo stare sablje pametne...a vseeno dodajam svoje mennje, ki je zelo poceni in za prave mojstre, ki naredijo stvari s svojimi rokami.

A je kdo izvedel sistem termosifonsko. Ce bi imel alkaten kolektor nizje od bojlerja!
Ali je enostavno premalo pretoka, tudi ce bi uporabil vecji alkaten (1")
Sonce naj sveti vsak dan!
Po mediteranskih državah imaš ogromno takšnih sistemov. Jasno deluje čisto ok.
Kako pa je komu gledati bojler na strehi, je pa že druga zgodba.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Jaz bojler postavim v kopalnico, pa ga imam visje od kolektorjev.
Sonce naj sveti vsak dan!
Povratni vod Bojlerja naj bo vsaj pol metra višje od zgornje točke kolektorja.
Cevi naj bodo za stopnjo večje in s čim manj krivinami položene, poleg tega naj imajo vse cevi pozitivni nagib vsaj 2 cm/m ter avtomatski odzračevalni lonček (za visoke temperature). In termosifonsko deluje kot urca.  Smile
Velog ima sistem za 2k€ in 1,5kW moči za ogrevanje vode. Za subvencijo ne vem.
zamot1, 2k evrov je zelo veliki denar za samo ogrevanje vode pa še bojler moraš kupit.
Da pa se pri njih kupit da lahko elektriko uporabiš še za kaj drugega ne samo za ogrevanje vode.Pa za majnši denar.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na dan odprtih vrat - DRENovo
29.09.2022 ob 13:16:41
Vabljeni na dan odprtih vrat - DRENovo
Najnovejše smernice bivanja in energetske učinkovitosti skoraj nič-energijskih hiš. Naselje DRENovo: naravni... Beri dalje »
Jesenski Zero Emission® dnevi Lumar
26.09.2022 ob 12:19:36
Jesenski Zero Emission® dnevi Lumar
Trajnostna gradnja prihodnosti  - V ŽIVO na prvi slovenski certificirani aktivni hiši V podjetju Lumar, pionirju in... Beri dalje »
Posedujte lastno počitniško hiško, ki se tudi izplača!
21.09.2022 ob 07:43:24
Posedujte lastno počitniško hiško, ki se tudi izplača!
Brez stresa, brez dela. Samo sprostite se in uživajte z družino in prijatelji. Vljudno vas vabimo na dan odprtih vrat v Krmelj, v... Beri dalje »
Gradite na novo ali prenavljate stanovanje, hišo ali poslovne prostore? Nič lažjega!
16.09.2022 ob 14:27:50
Gradite na novo ali prenavljate stanovanje, hišo ali poslovne prostore? Nič lažjega!
Smo vaš zanesljiv partner na področju gradnje in obnove, s ciljem uresničiti vaše projekte in nadgraditi vaše... Beri dalje »
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
05.09.2022 ob 12:41:43
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
Stanovanjski kredit Sam pojem »kredit« izhaja iz latinske besede Credere in pomeni varovati, zaupati. Pri kreditnem razmerju... Beri dalje »