Kar naredi dom > Sobne rastline in dekoracija
Drevo denarja...kaj izkušenj?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drevo denarja...kaj izkušenj?
Sem našla lepo sukulento, ki tudi izredno lepo cveti...kdo ve kaj več o njej...pravijo ji baje drevo denarja in naj bi bila blagodejna za prostore
Požene iz podtaknjenega listka, raste izredno počasi, ni zahtevna rastlina, lahko je notri ali zunaj (no, ne pozimi). Kljub temi, da jih imava, o blagodejnosti ne vem nič :wink:
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
off topic:

angelca Napisal:...pravijo ji baje drevo denarja
ali obrodi € ali $, mogoče £
načeloma mi je vseeno :lol:
Ja, hvala. Tudi jaz nisem prepričana, da bo kaj blagodejnega, a zagotovo ne bo škodljivo Big Grin
Mislim pa, da je vredno poskusiti...in vsaj jaz se pustim presenetiti, ne zanikam in opazujem.
Seveda pa sem našla podatek, da roža težko cvete...no, pa imam nov izziv...baje je lahko precej pokriješ celo za dva meseca, pa bo ostala z minimum vode in ko jo odkriješ, baje kmalu nastavi cvete, ker misli, da je konec zime Big Grin bomo videli
Ja pa jade ;-)
[attachment=o4377]
Tole drevo denarja imam že sigurno 10 let pa še nisem imela cvetkov,kako naj spodbudim cvetenje?
Jaz jih imam ene par pa nisem vidla še nobenega cveta :/, denarja pa tudi ne, tak da dvomim o učinkovitosti Big Grin
Še nikada ni cvetelo :roll: Zdaj mi je jasno zakaj smo brez šoldow :lol:
lele Napisal:Še nikada ni cvetelo :roll: Zdaj mi je jasno zakaj smo brez šoldow :lol:

hitro po substral! Smile drugače sem pa zdaj, ko je bilo govora o tej "roži" tudi jaz opazil, da jo imamo na polici, se moram pozanimat, če je pri nas kdaj cvetela, čeprav malo dvomim Big Grin
Praviloma seveda vse cveti, ko je sadika stara najmanj 3 do 4 let...a jaz bom eno konec oktobra
pokrila za dva meseca, medtem dajala vodo samo za preživetje, po kapljicah. V decembru bo dobila svetlobo, vodo, toploto in pravijo, dajo tako spraviš k cvetenju.
To moram poizkusiti, saj sem nekoč videla takšno početje na youtubu, morda uspe!!!
V bistvu je to dokaj nezahteven drevešček... dovolj velik lonec, s kakovostno zemljo, pa v kakšni osojni legi in to je to. Pri nas je pod kozolcem, zdaj se bo počasi preselil v vetrolov.

Cveti brez pokrivanja ali substrala ;-)
lele Napisal:Še nikada ni cvetelo :roll: Zdaj mi je jasno zakaj smo brez šoldow :lol:
Ja, prav res...če ni cvetja, ni denarja Big Grin

Meni se zdi, da bi včasih ne bilo dovolj cela vrsta cvetočih rastlin, da bi lahko kupila vse, kar bi imela Sad
Nebomgabiksal Napisal:V bistvu je to dokaj nezahteven drevešček... dovolj velik lonec, s kakovostno zemljo, pa v kakšni osojni legi in to je to. Pri nas je pod kozolcem, zdaj se bo počasi preselil v vetrolov.

Cveti brez pokrivanja ali substrala ;-)
Tako, pa smo na koncu izvedeli vse...hvala Big Grin

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »