Kar naredi dom > Tempo življenja
Nakupi v spletnih trgovinah, naročiš potem pa ni!

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakupi v spletnih trgovinah, naročiš potem pa ni!
Mene najbolj motijo "omejena zaloga", torej za vsako naročilo preverijo pri uvozniku in če ni ti naročilo prekličejo...in to recimo čez dva dneva...Kot npr. naročila na Teva.si, takoj zjutraj ma dan razprodaje naročim 3 sandale, dobim potrdilo o naročilu, naslednji dan pa zavrnjeno, ker so naročeni artikli razprodani...grem na spletno stran, tam so še vsi na zalogi??? Odgovorim kako to da jih več ni, ker dvomim da so zaloge pošle že preden se trgovina odpre...ne dobim niti odgovora nazaj. No potem sem šel osebno v trgovino, vzel druge, ene iz naročila pa so še imeli...Se pa v splošnih pogojih zaščitijo, da lahko naročilo kadarkoli prekličejo...
Zato jaz še zelo malo kaj kupujem v Sloveniji. Sicer imam s spletnimi nakupi dokaj dobre izkušnje, ampak je res, da zadnje čase tudi nakupujem ne toliko.

Sva pa z mojim v eni navadni trgovini naročila hladilnik, ga plačala, so nama zagotovili, da je na zalogi in da pride čez par dni. Dan pred tem kličejo, da ga nimajo in da bo treba čakat vsaj 14 dni. Moj je naredil tak kraval, da so si morali isti hladilnik izposodit iz druge firme, da je bil potem čez dva dni pri naju. :mrgreen: So mu obljubili, da bodo poskusili uredit z izposojo in ker se je mojemu zdelo, da ne bodo, se je kar sam pozanimal in kekako uredil, da sta se firmi zmenili med seboj.

Ma ne bi bilo čisto nič narobe, če bi se šli fair play. Zaradi mene - če bi lepo po pravici povedali, da je treba čakat en mesec. Ker itak je jasno - vse so v totalni krizi in zelo malo prodajo.
žarnca Napisal:Pri stilu "naročiš - potem pa ni", še ni tako hudo kot pri "naročiš, plačaš, potem pa ni".

Veliko naročujem preko spleta (slo. spletne trgovine, amazon, ebay, bookdepository, dealextreme,..) in nikoli nobenih problemov (včasih se kaj na carini ustavi, kar je pa normalen postopek), razen...

Moram napisati, bo mogoče komu prav prišlo. Pri svojih nakupih sem imel probleme le pri enaa.com in pri opremim.si. Ali je natančen naslov dovoljen ali ne - naj presodi admin. Torej naročanje pri opremim se je končalo tako, da sem po neštetih klicih (kjer se lastnik ni več oglašal in sem moral poklicati tudi njegove sorodnike, dostavno službo, ZPS,...) odšel v Mursko Soboto in ga tam čakal par ur. Na koncu stvar prevzel na parkirišču. Pri enaa sem nakupoval 2x. Prvič so bili problemi z izdelkom, ki ga je kar naenkrat zmanjkalo (dobil info par dni po naročilu in plačilu), zato sem moral kupiti dražjega (sicer boljšega) in čakati kar nekaj časa dalj kot je pisalo v njihovem predvidenem roku. Ok recimo nič takega. Jim dam pred kratkim novo možnost, naročim več izdelkov (najdaljši rok dobave posameznega 5 dni) ampak čakam že 2 tedna. Stvari potrebujem hitro, zato mi je žal, da nisem šel direktno kam v trgovino in nabavil.

Verjamem, da je ogromno strank, ki so imele dobro izkušnjo z nakupovanjem v teh trgovinah, vendar sem vseeno napisal. Zanima me kako kupca ščiti zakonodaja pred lažnimi roki dobave. S tega stališča, lahko (hipotetično) spletna trgovina, da predviden rok dobave čez 1-3 dni (glavni razlog, zakaj sem naročil pri njih), nato pa dostavi izdelek šele čez 1 mesec.

Tudi drugič bi pri enaa počakal in se vzdržal tega komentarja, vendar je bila "stvar" kupljena kot darilo za rojstni dan - ki je zdaj že očitno mimo.

Pohvale, do sedaj, letijo na nemške spletne trgovine, kjer so se res vedno izdatno potrudili in mi tudi v angleščini pomagali pri vprašanjih (mein Deutsch ist sehr schlecht Smile) in pri raznih posebnih željah pri naročilu.

Ko slišim ime trgovine Enaa, mi gredo kar kocine pokonci. Pred 3 leti naročil; ker je bilo takrat zadnjič in nikoli več, okrasne pokrove za platišča-ratkape. Dobim v doglednem času, odprem škatlo in vzamem v roke prvi pokrov ter ga odvijem iz folije. Takoj opazim globoko prasko. Še malo pogledam in opazim da je pokrov tudi počen. Z flumastrom obkrožim kritična mesta in pošljem v reklamacijo. Nakar šok. Iz trgovine mi sporočijo, da so dobili od uvoznika sporočilo, da z izdelkom ni nič narobe. Sem bil toliko Confusedhock: :evil: , in jim sporočim, da bom samo zaradi tega iz Gorenjske prišel v Ljubljano in jim pokazal, kar sem sicer tudi obkrožil na izdelku, kje je napaka. Sporočijo mi, da so izdelek že prodali naprej. V redu, jim sporočim da naj nakažejo denar nazaj. Dobim denar; ampak samo za izdelek. Jih vprašam, kje je denar za poštnine? Mi vržejo besedno žogico nazaj, da z izdelkom ni bilo nič narobe in ker sem vrnil izdelek, mi vračilo poštnine ne pripada. Sem jim poslal nekaj krepkih na sprenevedanje in napisal, da pri njih ne kupujem več. Seveda odgovora nisem več dobil. Pa sem izgubil toliko za poštnine, kot je bil sam izdelek vreden-cca.€10.
Ne moti me toliko, da robe ni na zalogi, čeprav v spletni prodajalni piše, da je, če prodajalec v roku 24 ur sporoči, da izdelka ni več na zalogi . Res bi lahko bili upravljalci spletne trgovine bolj ažurni. Recimo, moti me pri Mimovrste-kupoval sem gume, da je najdaljši predvideni rok toliko in toliko dni, robe še kar ni po izteku najdaljšega predvidenega obdobja, nakar sporočijo iz trgovine, da robe uvoznik nima več in da je tudi ne bo več uvozil. Pa je minilo mesec dni, da sem izvedel, da z nakupom ne bo nič.
žarnca Napisal:Pri enaa sem nakupoval 2x. Prvič so bili problemi z izdelkom, ki ga je kar naenkrat zmanjkalo (dobil info par dni po naročilu in plačilu), zato sem moral kupiti dražjega (sicer boljšega) in čakati kar nekaj časa dalj kot je pisalo v njihovem predvidenem roku. Ok recimo nič takega. Jim dam pred kratkim novo možnost, naročim več izdelkov (najdaljši rok dobave posameznega 5 dni) ampak čakam že 2 tedna. Stvari potrebujem hitro (darilo za roj. dan), zato mi je žal, da nisem šel direktno kam v trgovino in nabavil.
Torej stanje: stvari še vedno čakam, v statusu pa se predviden rok izdaje vsak dan poveča za 1 dan. Tudi po telefonu mi vsak dan ponovno zatrdi da danes (če kličem zgodaj) oziroma jutri (če kličem proti koncu službe) pa sigurno bo odpremljeno. To se vleče sedaj že veliiikooooo dni. Torej enaa nikoli več.
Tudi jaz rada kupujem preko spleta, a največ zunaj, ker nima nobenih problemov. Naj izkušnje ima z Anglijo, ker je tvar ko prispe ponavadi ceneje, kot pri nas, četudi sem plačala poštnino...
Pri nas kupim kaj na Neckermanu, a mnogokrat ne dobim naročenega, kupila sem že tudi pri mimovrste, pa je bilo ok...
meni se pravzaprav zdi najudobneje, enostavneje in najceneje, če kupujem kar po internetu
Hehe, sem enkrat nabavljal (ne bom omenil pri kom, je bil tule gor zdaj že večkrat omenjen), pri izdelku lepo napisano rok dobave 2-3 dni. OK, naročim, plačam preko spletne banke in čakam, nakar po parih dneh dobim obvestilo, da izdelek ni več dobavljiv in da lahko izberem kaj drugega ali pa mi vrnejo kupnino. So me tako razpizdili, da sem jim težil tudi za poplačilo provizije pri plačilu preko Klika. So nekaj jamrali, da to je moj problem in stvar banke, bla bla bla... Pol sem jim lepo razložil (po telfonu, mailu) da je plačilo provizije zame sprejemljivo in da jo tudi požrem, če dejansko potem tudi dobim kar sem plačal - pa nisem. V glavnem so vrnili kupnino in še provizijo zraven :twisted:

Edit: po tistem ne plačujem več vnaprej, samo še po povzetju (ponavadi tudi osebno prevzamem, tako ni problema).
Tole bo zihr enaa :twisted: Naročim anteno - dobava 3 dni, 4 dan obvestilo, da je dobavitelj na kolektivcu. Kolega pa brez televizije na dopust ...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Joj, to že res ne morem verjeti. Dve različni trgovini (slovenski). Prva: sprašujem v kolikšnem času bi lahko dobil točno določene armature - odgovor, sicer niso na zalogi vendar so dobavljive v 5-7 dneh - ponovno pošljem email, da naj res preveri, da ne bo potem nejasnosti ali kakšnih zamud. Ponovno zatrjevanje da bodo prišle v max 7-ih dneh. Alternativna trgovina (v Slo) je imela enake stvari ceneje, vendar bi jih dobil šele v 3-4 tednih, zato sem požrl višjo ceno in naročil pri prvi (dostava v 5-7dneh). Po preteku 7-ih dni kontaktiram kje so stvari in pride čez dva dni email, da bodo armature dostavljene komaj naslednji teden, ker 1 armature dobavitelj ni imel na zalogi. Maili so krožili, na koncu sem dobil stvari po 5-ih tednih, pravi račun za njih pa šele po 2 mesecih. Groza

Skratka druga trgovina. Sprašujem, menim se po telefonu - ni problema bo vse prišlo v 3-4-ih tednih, včasih še prej. No danes se izteka 7-i teden o naročenemu še ni ne duha ne sluha. Kaj lahko kupec stori v takih primerih? Kaj ščiti potrošnike? Totalno razočaran.
To je danes čisto normalno oz. realnost. Kriza je naredila svoje. Potem pa imaš tu še plačilno nedisciplino in marsikomu ne dobavijo dokler prej ne plača starih "grehov",.....
Pri proizvajalcih je podobno ali še slabše. Proizvodnja minimalna, zaloge tudi tiščijo na minimum, ker je v njih osnovni material,.... potem pa neko serijo zaženejo enkrat na par kvartov,.... da ne omenjam kvaliteto izdelka. Na videz isti, po nekajmesečni uporabi pa katastrofa.
@žarnica, odstopiš od pogodbe, zahtevaš denar nazaj in naročiš v tujini. Aja, pa objaviš tele velemojstre, da se ne bodo tudi drugi nasrali. Vzrok je pa Čojko povedal...
Evo, tazadnja cvetka, ki je že kar stalnica postala. Od Neckermanna dobimo aktualni katalog. Še isti dan naročim vzmetnico. Nakar po 1 tednu dobim sporočilo, da je artikel nedobavljiv. Jaoooo :roll: , kaj se grejo za ene akcije. Mogoče so dve naročili, dva kupca sta me prihitela pri nakupu in smo tam :lol: .
Nebomgabiksal Napisal:@žarnica, odstopiš od pogodbe, zahtevaš denar nazaj in naročiš v tujini. Aja, pa objaviš tele velemojstre, da se ne bodo tudi drugi nasrali. Vzrok je pa Čojko povedal...
Ja bo potrebno ja. Ogromno stvari sem naročil v tujini in do sedaj nobenih problemov - celo pri celotni komunikaciji so se zelo trudili (čeprav so morali velikokrat komunicirati z menoj v - za njih - tujem jeziku). Šlo se je pa za Opremim.si in KEOR (Sajama).
Sicer ne naročam veliko preko spleta, ker splet pač ne mara moje debetne kartice, vendar sem do sedaj imela kar dobre izkušnje. Nazadnje celo s Si.mobilom - v ponedeljek sem po mailu napisala kateri telefon želim, v torek ob 8.30 pa je že klical iz dostave, da je pred vratiSmile Super, samo, da mene ni bilo doma inje prišel popoldne nazaj. Tudi s tujino imam ok izkušnje, razen nazadnje, ko sem rabila en nadomestni del za avto (pri nas 190, nemčija 85€ s poštnino), naročila, plačala in so me po 2 urah poklicali iz Nemčije, da stvar ni dobavljiva do konca Septembra. Bom morala požreti in pri nas plačati 190 € Sad
Na ebayu in amazonu pustim več denarja, kot v raznih big bangih, mimovrstah in ne vem še kateri naši trgovini. Neprimerno večja izbira in ugodnejša cena ... kaj še hočeš. Glede plačevanja bi pa priporočal Viso Electron. Nakažeš na račun, toliko, kot rabiš in ni strahu pred zlorabami.
Evo spet ena prigoda... zaradi novih prebivalcev sva se z drago odločila za nakup roombe 581 (akcija, pa to). Ker sem bolj lene sorte in navajen klikati odklikam na mimovrste (20.2. zvečer) kjer obljubljajo datum dostave 22.2. Plačam 21.2. in nekako sem si zaradu UNP naloga predtsvaljal zamik za kakšen dan ali dva... se pravi da imam za vikend igračko doma.

Dobim SMS, da je predvidena dobava med 23. in 27.2. - fery bi rekel, da v takšnem časovnem razponu roba že do Estonije in nazaj pride. Jih prosim za malo bolj natančen datum in jim namignem, da če ni robotka do 24.2 pri meni, da lahko zaključimo naročilo...

Epilog, robotek pri njih 25. se pravi pri meni v najboljšem primeru 27.2. Sem storniral naročilo in grem do enega izmed "sosedov" (rdeče-beli ali pa rumeno-zeleni)

Skok na forum:

Zadnje novice