Kar naredi dom > Tempo življenja
Vse o žaru in na njem

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vse o žaru in na njem
Yp, to je ta iz slike, extra varianta. Je že pred hišo, še sestavljati mi ga ni bilo treba, le orenk zakuriti, ker ni bil še nikoli. Je bil pa tako prašen, da sem ga moral skrtačiti in spihat s kompresorjem.

Vidim pa, da ima eno lesenost, ki je že omenjena v tej temi, če piha, kar ta trenutek kar pošteno, ne pride preko 200 stopinj. Pa treba bo dokupiti malce lava kamna.

Glede na to, da bomo do predvidenega zidanega kamina prišli verjetno šele čez par let, sem kar navdušen. Končno približno spodoben žar pri hiši.

Drugače pa že leti moja proti domu, s čevapi in perutničkami v vrečki. najbolj pa me seveda zanima pečenje ribe. Ta vikend sem napekel cca 5 kg postrvi in pri njih si vedno preližem vse prste. Da o škarpeni niti ne govorim......

Zanimivo, kak zegen.....hvala, komurkoli že tam zgoraj.....
Nope, tudi ko ni vetra ne pride preko 200 stopinj.

Kakšna ideja?
Ja, moj spletnik poglej! Če malo poenostaviš, je za 200 evrov to kar vidiš na slikah testa - skoraj 100 evrov je pa bilo ogrodje in mreža - seveda RF, ker z kromiranim železom se pač ne mislim šlepat - zdrži do prveega kurjenja in peke, potem pa zarjavi. Torej nabereš 2 karjoli peska okol bajte, ostanke železja, 2 žakla cementa in en prtljažnik siporeksa pa se pečeee Smile
LP,
Samojed
Samojed, svaka čast. Tale tvoja beštija bo pa lahko napekla kubike mesa.
Pri nas na žalost kaj takega ne bo vidno še mnogo časa. Bi poslikal okolico hiše, a raje ne. Zgolj za okus, spominja na gradbišče podzemne železnice........in bo urejena nazadnje. Manjko miljončkov :lol:

Drugače pa sem včeraj poskusno spekel večerjo. Ali je tisti termometer tam za okras, ali pa meni zadeve niso ravno jasne......

Namreč, cagar za temperaturo ne mrdne preko 200 stopinj. Sklepal sem, da bo v direktni peki zaradi tega potreben malce daljši čas zakrknjenja skorjice (pekel čevape in mesni sir).

Klinac, prvo rundo sem skoraj zažgal.......

Sumljivo mi je to, da burnerji gorijo super, enakomerno, lava kamni postanejo sivi, žar je vsaj na videz segret ko hudič. Če čevapi po spodnji strani "zabelijo" v parih sekundah bi sklepal, da je dovolj segret?

Nekaj ne štima.........
Samojed, daj prosim direkten link.
Jaz se ne znajdem s temi spletniki. :oops:
Na koncu vsakega posta, spodaj, so pri vsakem uporabniku trije-štirje gumbi:

PROFIL SPLETNIK ZS EMAIL

Če boš kliknil pri Samojedovem postu na gumb SPLETNIK, te bo vrglo med vse njegove. Probaj.
Thx.
Našel.
:oops:
Bravo Samojed, jaz si nekako ne upam sam narest.
Nazadnje sem zidal gradove iz mivke pred več kot 40 leti :lol:
Ko pa gledam narejene kamine so pa cene ohoho visoke, pa še noben ni točno tak, kot bi ga rad imel.
Faros Napisal:Obvezno žar na oglje. Mrežo sem naredil sam iz rostfreja. Dimenzije 75cmx40cm, polne šipke fi 10mm, razmak med njimi samo 5mm. 1/3 rešetke pa je iz rostfrei plošče debele 1cm - tu pečem perutničke ipd. stvari, ki se rade zapalijo. Zelo pomembno je, da je razmak med šipkami majhen (okoli 5mm), da je meso čimmanj v stiku z direktnim ognjem oz. žerjavico. Trgovinski žari imajo vsi preveč narazen šipke, pa tudi pretanke so. Pečem pa vse živo, od rib, lignjev, zelenjave, gob do klasike; čevapčiči, pleskavice, vratovina, rebrca... Zraven obvezen prebranac, urnebes solata, pečena paprika, slana gibanica ipd. dobrote.
Še recept za čevapčiče;obvezno brez svinjine - pravi čevapčiči so brez svinjine.
Sestavine:
Drobno mleto meso - najboljši je goveji vrat, lahko dodate jagnetino ali ovčetino (super zadeva je, če dodate jagenčkovo mrežico),
sol, poper in česnova voda.
Vse to potem večkrat pregnetem (naredim že dan prej) in na žar.

lahko prosim malo bolj razložiš koliko daš npr: mesa, začimb in česnove vode?
Česnove vode cca. en deci na kg. mesa, soli pa 2 dkg.
Berghaus Napisal:Nope, tudi ko ni vetra ne pride preko 200 stopinj.

Kakšna ideja?

Ideje nimam. Sem imel istega, po par pekah je bilo tisto kamenje skozi mastno, da se je žgalo kar naprej. Edina prednost je bila, da je skoraj takoj nared -postaviš in pečeš, za večjo skupino ( kar je pri nas pogosto ) pa je prepočasen, ali pa sem pač samo jaz neroden.
Ko je lani nastala zasnova kamina zunaj, je romal v kosovne.
glejte datum teme! Smile
Emšo dela svoje ... :oops:
Tole gre v Ihanu sedaj "na toplo". Ce vas zanima kaj bo notri, pridite pogledat. Seveda je tudi odojek in čevapčiči.....

Priložene datoteke
.jpg   rps20150711_172157.jpg (Velikost: 84,45 KB / Prenosi: 8116)
Kaj pa bi bilo lahko notri v Ihanu!?
Riba?
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Vseh vrst in podvrst žarov sem definitivno sit. Samo še župca v vseh podvariantah: obare, golaž, pasulj, jota, zelenjavne čorbe...

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »