Gradnja in obnova > Energijski viri
Fujitsu Waterstage - izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fujitsu Waterstage - izkušnje
Trofazni števec, ker ga dobiš ceneje in imaš res točne podatke od namenskega števca in ne od TČ. Sam sem dobil 30 let starega analognega od Iskre, in meri do 0,7 EUR na mesec drugače od glavnega digitalnega Smile TČ pa seveda pravi čist druge cifre…po njeno smo v pasivni hiši Smile

Pa srečno, upam da te ne obsede tako kot mene Smile
Če hočeš čimbolj točne podatke, potem vsekakor namenski števec poraba.

V mojem primeru se poraba po namenskem števcu in neka izračunana poraba, ki jo prikazuje TČ pod parametrom 3113 močno razlikujeta.
 Od začetka delovanja TČ, pa do danes je nameski števec porabe nameril 12529kWh, prikaz na TČ pa prikazuje 7042kWh.
Mi zna kdo povedat, kaj naredi Eco pod nastavitvami za sanitarno vodo, kjer izbiraš med: On, Off in Eco?
Tudi jaz imam trofazni dvotarifni analogni števec, ki meri porabo samo TČ. Po nekajletnem navdušenju in beleženju porabe vsak dan, sedaj tu pa tam kakšno leto ga sploh ne pogledam niti enkrat ne.
bolje ena toplotna črpalka pred hišo kot pa eno poleno v glavo
Pusti jim veselje. Saj jih bo s časom minlo.
Ja, tudi jaz sem prve 2 leti dnevno zapisoval stanje števca, zdaj se moram prisiliti, da grem odčitat vsaj 1. v mesecu, pa mogoče kdaj ob večji spremembi vremena.
Imam pač rad statistiko, tudi za avto si vsako tankanje še vedno beležim na spritmonitor.de...

Skok na forum:

Zadnje novice