Nepremičnine > Finančna plat
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit
Sparkasse v bistvu v primeru "moratorija" nakaže celoten znesek kredita na Bonus račun, kjer vsoto zamrznejo (njihov varčevalni račun) in ti potem s tega računa nakazujejo na TRR. Je res, pošlješ sliko izpolnis obrazec za črpanje in dobiš nakazano. 1,90 ponudba, na 1,80 se da brez težav spravit. 105k na 20 let.
Je kdo kdaj gradil z minimalnimi prihranki? Je možno, da banka krije kompletno gradnjo oz je tvoja soudeležba npr 15%?
@disc Za nakup stanovanja.
@disc

Slo je za vrednost cca 280.000€ kredita na 20let, kjer bi bilo po fix 1,60% cca 160.000€ (obrok 755€) in spremenljive po 1.20% cca 120 000€ (obrok 563€), kombinacija obeh.

Kar me je pri vseh bankah motilo so te “novi”paket za vodenje TRR...prides min od cca 5€/mesecno na racun, in ce sta dva je to 10€/mesecno... osebno zame prevec. Pri Sparkasse imas lahko vodenje brezplacno, samo moras potem imet min 1000€ vrednosti gor non stop.
Danes sem obiskal NLB banko in sem bil prov prijetno presenečen nad odnosom, ki sva ga bila deležna. Ok, mogoče je to vse odvisno od zaposlene, ampak kapo dol Smile

Mi je pa zračunala fiksno obrestno mero 1.85%, kar je bistveno manj od intesinih 2.5%.

Sej bom šel še po ostalih bankah, pa da vidim, kako je kaj pri drugih.
Živjo,

Ali je samo na Unicredit banki možno imeti kredit s fiksno obrestno mero do 30 let? Potreboval bi za 25 let.

Drugo vprašanje pa je glede višine kredita, ki ga lahko vzamem. Načeloma je tako, da lahko vzamem 80 % vrednosti. Ali je to mišljeno za nepremičnino, ki jo kupujem ali nepremičnine, ki bi jo zastavil (hipoteka)? Problem imam ker bi vzel 150000 € ampak to pomeni, da mora biti nepremičnina, če to velja, vredna okoli 190000€ kar pa po mojem ni oz. je ravno tam nekje....

Hvala za pomoč,
C
SKB tudi na 25 let, Intesa na 30.

Zelo dobra izkušnja na Intesi. Obrestna mera pri prvi ponudbi 1.85, po pogajanjih 1.60. 20 let 105.000 €.

Gleda se 80% glede na vrednost nepremičnine, ki jo kupuješ.
Kako je pa pri novogradnji? Je kdo hodil okoli kreditov za novogradnjo? Najbrž je najboljš, da si uzameš kredit z rastočo hipoteko?
Saj je zadnjih 10 postov vezanih za novogradnjo z rastočo hipoteko? Kaj pa bi želel še več vedeti?
Prilagam sliko excel tabele. Moja izkušnja.

Kredit z rastočo hipoteko, novogradnja, do 3. gradbene faze samogradnja, naprej izvajalci, FOM 105.000 €.

Priložene datoteke Predogledne slike

Super, hvala za lično izdelano tabelico.

Nama so tudi na NLB ponudili za polno gradnjo. Oz ponudili so dva kredita, najprej za nakup in ureditev parcele, nato pa izgradnja hiše. Je pa res, da se nisem nič pogovarjal, kako je z bančnim računom, moraš vzeti drugi paket, al kako... Bom šel še na sparkasse pogledat.
Koliko plačilnih listov in kako daleč nazaj želijo izpis prometa? Delavska naj bi le 3 mesece, slišim pa, da nekatere želijo tudi za celo leto? Kaj pa če si na sveže zaposlen za nedoločen čas po obdobju brezposelnosti, koliko "plač" moraš počakati, da si kandidat za stanovanjski kredit?..
David1, to je odvisno od banke do banke, se boš moral kar pozanimati.
Lahko napišem še svojo izkušnjo s Sparkasse.
Kredit z rastočo hipoteko. So zelo prijazni, odzivni in hitri. Ne komplicirajo.
Nudijo do 2 leti moratorija za čas gradnje. To pomeni, da v tem času kredit črpaš v poljubnih zneskih, napredek gradnje izkazuješ samo s slikami napredka, kar je super, če npr gradiš v samogradnji. Izplačujejo direktno na trr. V času moratorija plačuješ interkalarne obresti na že črpan znesek. Ko počrpaš kredit in končaš z gradnjo, greš v odplačevanje.
Kaj novega na tem področju?
Je kdo hodil te dni okoli bank?
Vceraj sem bil na NLB in sem zgolj informativno vprasal za stanovanjski kredit brez zastave hipoteke zgolj s placilom zavarovanja. 40k€ na 10 let EOM 1.3% (s pogajanjem se kaksno odstotno tocko manj), kar je res ugodno ampak glede na stanje v svetu in vedno glasnejse spekulacije, da se nam lahko zgodi inflacija, nekateri omenjajo celo hiperinflacijo, si kaj drugega, kot kredita s FOM nebi upal vzet. Ok 40k€ na 10 let ni nek hud riziko, ce pa govorimo o znesku visjem od 100k € in zastavo nepremicnine v zavarovanje in dobo odplacila 20 ali vec let pa je zgodba drugacna. ECB sicer obljublja, da v primeru inflacije ne bo takoj posegla po zvisanju obrestnih mer, je pa to slaba tolazba pri taksni odlocitvi. Glede na to, da je euribor ze nekaj casa negativen druge poti, kot navzgor itak ni. Vprasanje je samo kdaj, razlogov zakaj je pa itak ze, kar nekaj.
Aja, kaksna bi bila FOM nisem vprasal ampak glede na pondube in samoreklamiranje bank, okrog 2%.

Skok na forum:

Zadnje novice

⏱ Akcijska ponudba NLB Osebnih kreditov
22.11.2022 ob 09:16:18
⏱ Akcijska ponudba NLB Osebnih kreditov
Potrebujete denar takoj?Z NLB Osebnim kreditom lahko stranke vseh bank hitro in preprosto pridobite do 35.000 EUR – s fiksno... Beri dalje »
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
05.09.2022 ob 12:41:43
Preizkusite kalkulator za izračun kredita
Stanovanjski kredit Sam pojem »kredit« izhaja iz latinske besede Credere in pomeni varovati, zaupati. Pri kreditnem razmerju... Beri dalje »