Nepremičnine > Finančna plat
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trenutno najugodnejši STANOVANJSKI kredit
(16.4.2020 ob 14:50)MatUrb Napisal: NLB: 30.000, 10 let , fiksna 2%, EOM pride 2,79%, v to pa ni zajeto življensko zavarovanje ki znese cca 900 EUR v teh 10 letih.

Kakšna ponudba se vam zdi?

Slaba...
Aja nlb ne zahteva hipoteke. Ostale jo
Kako sploh prideta do EOM 2.79%. Saj 2% za fix pribitek ni slabo, samo kaj so ti pa se zraven obesili? Pol pa še vito za povrh...
Iz katerega razloga pa je odločitev za fiksno na 10let? Kakšna je pa ponudba na euribor? Tako tisti npr. ki je 5 let nazaj vzel kredit s fiksno na 10 let se sedaj lahko po glavi tolče...marketing bank je seveda odlično deloval. Euribor je še vedno negativen (v času corone je še malce bolj zdrvel v negativo), tako da bo  dlje trajalo da bo na nič prišel kaj šele da bo potem prišel v takšen plus da bo večji kot razlika v obrestni med variabilno in fiksno OM.  Poglej amortizacijski načrt....sprememba euriborja bo največ vplivala nekje v prvi polovici odplačevanja kredita kjer se večji del anuitete odplačuje obresti, to lahko preveri vsak pri sebi ki prav tako že ima kredit. Življenca kar radi pogojujejo sicer pa najdi ugodnejšo ponudbo pri konkurenci, če ga imaš izključno za kredit naj ti naredijo obvezno takšnega s padajočo zavarovalno vsoto (se pravi se tudi višina življen. zav. zniža vsako leto za toliko kot se ti kredita).
Sicer za kakšne gotovinske kredite je več ali manj vedno izključno fiksna pri marsikateri banki če imaš pa na izbiro pa naj ti naredijo ponudbo še na variabilno obrestno mero....in primerjaj na koncu še skupno višino kredita za odplačilo.
Check out some cool pop art wall art
Pozdravljeni,

Kakšno je kaj stanje na kreditih? Kolikšna je ugodna obrestna za fix ali spremenljivo mero? Trenutno sem našel fiksni z EOM 2,85% notri je všteto zavarovanje kredita pri zavarovalnici.
Bo treba počakati na Majske informacije bank.
Pozdravljeni, 
naj najprej napišem, da o stanovanjskih kreditih ne vem prav ničesar. Na spletu sem zasledil Ekoskladovo ponudbo za kreditiranje gradnje skoraj nič energijske stavbe. 

https://www.ekosklad.si/prebivalstvo/pri...vbe-kredit

Pogoji, ki sem jih uspel izluščiti: 
- 3 mesečni EURIBOR + 1,3%
- strošek sklenitve kreditne pogodbe: 175 EUR
- strošek vodenja kredita: 40 EUR/letno
- zavarovanje vračila kredita: 1,28 % (za 9 let)

Ali se mi ta kredit splača vzeti ali se da na banki dobiti boljše pogoje?
Hvala in LP
Iz teh podatkov ne moreš točno vedeti ker imaš vodenje kredita ki ga banke ponavadi nimajo oziroma še zavarovanje vračila ki ga pa nekatere banke imajo nekatere ne, banka ponavadi pogojuje odprtje trr tukaj pa ne. Kako ugoden kredit je boš videl najbolje videl po primerjavi EOM z enakim zneskom kredita in dobo.
Imam sveže ponudbe bank za 60.000€ za 10 let:

6M Euribor + 1,6% do 1,8%
Strošek odobritve od 300 do 700€
Zavarovanje pri zavarovalnici brez hipoteke cca 1300€

Neka mediana zneska obresti + stroški = 6.000€ v 10ih letih, seveda če Euribor ostane kjer je Smile.
Kaj se zdaj bolj splača vzeti? S fiksno ali spremenljivo obrestno mero? na 20 let. Spremenljiva je precej nižja, ampak gre lahko gor čez nekaj časa...
Si si sam odgovoril ze v vprasanju. Kaj se ZDAJ bolj splaca.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Zdravo!

Trenutno imam ponudbo za 30000 -> 7 let, fiksna OM 1,8%, EOM 2,66%, brez hipoteke, plačam samo strošek rizika cca 700€. Odplačam kredit par € pod 32000.

Kaj pravite, bi se še dalo kaj stisnit al podpišem? Je v razmislek tudi spremenljiva, predvsem ker je na kratko dobo odplačevanja?
Katera banka pa ti da takšno fiksno OM?
To je na Unicredit, samo imam "posebno" ugodnost, ker ma nasa firma tudi to banko in je kokr fora nekega količinskega popusta Smile Na NLB sem imel ponudbo FOM 2%. Kar sem gledal po komentarjih tu za nazaj, so mi očitno kar dobro ponudli, glede na to da tudi stroška odobritve nimam...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »