Kar naredi dom > Dom in male živali
Čebele

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čebele
Če koda zanima imamo prazen čebelnjak za oddajo (za 21 panjev - Ivančna Gorica).

LP
Malo daleč si
Sicer pa sem veliko let čebelaril in še sedaj se s tastom ukvarjava z 48 panji. Gre pa kup časa, ki meni primanjkuje, zato je redno delo stvar tasta, pobiranje rojev, točenje medu, zbijanje in ožičenje satnic in občasni pregledi pa skupno.
Imaš pa lepe kranjske čebele El Barto
http://www.telmos.si - enostavne rešitve so vedno najboljše!
Jaz sem mislil letos nabavit en panj za zacetek, pa se nimam toliko postimano okoli bajte. Pa drugo leto...

Me pa zanima koliko stran od hise imate panje, da niso ''moteci''?
8 metrov
To je/bo tudi moja postavitev. Morda kak meter vec. Za nas me ne skrbi. Malo cvikam zaradi sosedov, da ne bi kdo imel sitnosti...
če nebo rinil noter, ne bo sitnosti..
ma pri enem panju te nima kaj skrbet Wink sicer pa če bo koga motilo, ga pač malo prestaviš... tudi jaz razmišljam o (ponovnem) začetku s čebelarjenjem, katerega sem pred leti opustil zaradi študija... LR je dobra izbira, ampak je meni všečnejši AŽ (samo kaj ko mu moraš naredit celo hišo Smile )
Spoštujte uporabnike portala | Opišite svoj problem čim bolj natančno - vključno z naslovom | Preden postavite vprašanje uporabite ISKALNIK | Pišite v slovenščini; KRIČANJE ni dovoljeno | Komercialno oglaševanje ni dovoljeno
Pri meni bo ziher LR. Za zacetek bo res samo en, potem pa...
@ElBarto: kaj maš kaj novih slikc, da vidimo to tvojo čudo ? Še pred časom sem namreč "študiral", da ko bom ponovno začel bo to AŽ... potem pa sem se odločil, da grem raje na 2/3 LR Smile sicer je bolj jeba, če ga hočeš prestavit kot AŽ (sam panj), ampak itak nimam tega namena Smile
Spoštujte uporabnike portala | Opišite svoj problem čim bolj natančno - vključno z naslovom | Preden postavite vprašanje uporabite ISKALNIK | Pišite v slovenščini; KRIČANJE ni dovoljeno | Komercialno oglaševanje ni dovoljeno
moja mama rabi čebele, imam okoli 10 panjev, vendar so ji čebele preko zime zginle. če pozna koga ki jih da ali proda se priporočam
Pozdravljeni.

Tudi sam sem 2 dni nazaj pripeljal domov moja prva 2 nakladna panja. No bomo pa lahko skupaj delili izkušnje.

l.p.
Ali je res letošnja zima pomorila veliko čebel?
Lani mi je znanec prijokal, če mu posodim panj, ki sem ga dobil za darilo, da mi ga letos vrne s čebelami vred. Sedaj pa ni ne panja ne čebel nazaj...
Ja, to zimo je res padlo ogromno čebel, mislim da vsaj 25%. Tudi sam še polnim izpraznjene panje :? .

lp
@Furman: pokliči ga, ane ? pa ja ni tak problem zahtevat SVOJE nazaj Wink

P.S.: a maš mogoče kak panj viška ? vrnem kot tvoj kolega Wink
Mi lahko kdo svetuje kakega izdelovalca čebelnjakov. Na netu sem našel to:
http://prasnikar.eu/ Ali ima kdo izkušnje z njimi?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »