Opremljanje doma > Bela tehnika
Robotski sesalniki (Roomba in drugi)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robotski sesalniki (Roomba in drugi)
Še moje mnenje... jaz že cca 1 leto uporabljam Roombo i581. Najboljša investicija ever!! Ne zamenjam za nič na svet!! Smile Za tega robotka sem plačala 500 €, ampak kot sem rekla, ni mi žal niti malo.! Pa se res ne bašem v denarju, celo na 12 obrokov sem jo vzela prek Diners card-a... Dela tko kot mora, naredi takrat ko ji "rečeš", najde vse, tudi tisto, kar bi bilo včasih bolš da ne bi, pa še mularija se lahko kvalitetno zabava, ko jo usmerjajo po hiši z daljinskim upravljalcem. Po enem letu vse krtače še vedno kvalitetno služijo svojemu namenu, edino tiste male filtre bo počasi potrebno zamenjat, ampak to ni nikakršen strošek (primerljivo ceni vrečkam za sesalec). Je pa res, da jo vsakič preden se poda na pot, sčistim, da je delo res učinkovito. In ja, najlepši čas Roombe šele prihaja v teh spomladanski mesecih - ko gremo mi po kosilu na sprehod, gre ona v akcijo Smile)
Jap, se strinjam s tabo. Imam pa eno malce slabso novico. Po cca. enem letu gredo baterije v maloro tako, da se pocasi pripravi na strosek...
To glede baterij pa niti slućajno ne drži, za hobby se ukvarjam in popravljam malo te zverce, pa to ne drži, res pa je, da "timing" baterije pada, pri novi je ta cca 110- 120 min, pri leto stari navadno cca 90 min... in ja velja nekako, da ko ta čas pade pod 30 min, je nujna zamenjava IN NE MOLZENJE DO ZADNJE MINUTE , se pa tudi pri meni dobi kaj ugodnega na temo baterij in to takih močnejših in boljših od originalnih, baterija pa ob rednem vzdrževanju in resetiranju baterije na sesalniku na 6 mesecev in polnenju na par mesecev direktno, ne preko dockinga, zdrži pri cca 25 x mesečni uporabi cca 24 do 30 mesecev. :wink:
Pol pa svizec zavije cokolado...
Imam dva roombi doma, brat eno, prijatlu sem jo tudi zrihtal (btw. kupujem na ebayu, ker so cene pri nas nore) in pri vseh je sla baterija kmalu po enem letu. Smo pa vec ali manj vsi imeli nastavljene timerje od pon. do petka. Tako, da tole 24-30 mesecev so sanje mame korenckove...
No ja, mi2 sva tudi novopečena lastnika 581-ke. Rešila sva se vsakodnevnega (ali pa na dva dni) sesanja zaradi činčil. In to je VEEEEELIKO olajšanje. Samo delovanje pa; sem glede na napisano pričakoval več. V ozke pokončne zadeve kar konkretno pribije (n.pr. noge od mize) in se že pozna obraba. Ima tudi problem z enim manjšim kotom , ki imeri cca. 1 x 2,5m; sem se igral s svetilnikom pa ni dosti bolje.

Nabavil sem ga v trenutni akciji - 489€, če fašeš še popust pri najboljšem sosedu (-10%) se na eBay ne splača gledat (okoli 430€).
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Faros Napisal:Pol pa svizec zavije cokolado...
Imam dva roombi doma, brat eno, prijatlu sem jo tudi zrihtal (btw. kupujem na ebayu, ker so cene pri nas nore) in pri vseh je sla baterija kmalu po enem letu. Smo pa vec ali manj vsi imeli nastavljene timerje od pon. do petka. Tako, da tole 24-30 mesecev so sanje mame korenckove...

Si vse povedal, prav VSE, kupuješ na Ebayu poceni rombe iz USA, Velike Britanije, Nizozemske pa tudi v Nemčiji to prodajajo in še kje, načeloma iz drugih trgov.

Ja dobiš malo ceneje nimaš garancije, ker pri nas uvoznik nudi garancijo samo na robote, ki jih je uvozil, ker Irobot nima organizirane servisne mreže v Sloveniji ima jo le uvoznik, res pa ti tudi oni popravijo vse proti plačilu seveda.

No sedaj pa k bistvu vsi ti pocenski roboti iz teh trgov imajo najslabše NiCd baterijo s kapaciteto 2000 mAh ( v ZDA so nekje originalne 50% cene napram original NiMh 3000 mAh baterijam), v nasprotju z prodanimi v Sloveniji, kjer imajo prav vsi NiMh baterije izključno z kapaciteto 3000 mAh in tu je problem, skoraj večji, kot v kapaciteti v tem, da gre pri tebi za NiCd baterijo, res pa tudi je, da so vse baterije originalne od Roomb neka srednja kvaliteta in se dobijo tudi precej boljše neoriginalne in z večjo kapaciteto in so celo odtenek cenejše od originalnih, žal pa niso najcenejše med vsemi na Ebayu, sam zaupam nekje po lastnih testiranjih nekako 2 proizvajalcema neoriginalnih baterij, kateri me še niso razočarali, se da kak kos take baterije tudi pri meni dobiti, kontakt na ZS, velja pa tudi tu, žal kot marsikje preghovor: Nisem tako bogat, da bi lahko poceni kupoval.

Kar sem pa napisal v gornjem postu pa vse drži za baterije, ki so v Roombah pri nas torej za 3000 mAh NiMh baterije ! :wink:
Mi imamo cca 3 mesce iRobot 581. Super je. Fajn je k ima programer in od pon. do petka dela sam, ker za vikend smo preveč notri in ga ročno vžgemo ko gremo vn. Urnik ostane notri shranjen. Posesa zelo droben prahec. Stole mal odmaknemo, da lahko pride pod mizo. To delo dobro opravi.

Nekaj pomankljivosti:
-hudo previsoka cena (v akciji smo ga dobil za 455 evrčkov v Cityparku na hodniku),
-v kakšne kable se rad zatakne in se ustavi
-ustavi se na kakšnih otroških copakih
-s sabo nese kakšne nogavičke, legokocke... Smile
-lahko tud kaj nanga pade (npr. zloženo stojalo za perilo, ker on okorg njega hodi)
-lahko ti ujide v sobo, ki ima večji prag od 2cm in ti iz tiste sobe ne more priti do centrale (ok za to imaš svetilnike, zidove Smile)
Jaz ga ne programiram na timer, ker nam ponavadi vedno kaj leži naokrog, pa ji potem zj... znanje. Raje po ta velkem poberem stvari, jo zaprem v sobo, po cca 20-ih minutah jo preselim v drugo sobo itd...
Se javim, komi crkne baterija, upam da se še lep cajt ne "slišimo" ;-)
No, sam ga nimam in ga tudi ne bom imel še lep čas. čeprav jih kolega prodaja (če koga zanima mu dam lahko tel na zs). Glede na to da sem štromar pa bi glede baterij rekel oziroma napisal le eno . tako NiCd kot Ni Mh (spomnite se starih gsm-ov) so hudo občutljive na cikle polnenja in praznenja. Sicer bi za cca 500€ pričakoval spodoben polnilec, ampak dvomim da ga tale reč ima (pišem na pamet, ne me držat za besedo, ampak ker želijo trgovci iztržit čim več, se mi zdi da imam kar prav). Skratka. omenjene baterije (izjema so le Liion) je nujno treba izprazniti do konca in potem v enem šusus napolniti do konca. V nasprotnem primeru izgubljajo kapaciteto (kvalitetnejše sicer počasnje, a proces gre dalje v vsakem primeru). Če se vam torej mrcina po končanem sesanju, kljub temu da nima praznih baterij, zapelje na polnjenje, je vse skupaj en klinac. Se lahko zgodi, da bo tisti, ki ima manj za posesat, crknil prej kot tisti ki ima več.
Kako pa v resnici deluje bom pa morebiti povprašal kolega ta teden na sejmu, če ga srečam.
LP,
Samojed
Glede napajanja se, kar precej motiš, gre za zelo napreden način polnenja celo impulzni vsake toliko časa, skratka, tu povozi vso konkurenco ! :wink:
Moja draga si ga je tudi zaželela za RD, pa sva po prebiranju teh in ostalih zadev okoli sesalca rekla ne! Hudiča, da bi dal za en sesalec več kot dam na leto za ogrevanje, pa še za njim je treba sesati. Res ne!
Če dam ta večji enkat tedensko temeljito presesati celo bajto in ji hkrtai porinem pod nos 5 EUR (bo zelo zadovojna, ker sedaj čisti đabe oz. da jo pustimo včasih malo pohajat, k fantu,..) mi bo za ceno enega takega Romba sesala dve leti! Pa še vzgojno je.
matofill Napisal:Glede napajanja se, kar precej motiš, gre za zelo napreden način polnenja celo impulzni vsake toliko časa, skratka, tu povozi vso konkurenco ! :wink:

Hja, potem ima pa očitno res zelo nekvalitetne akumulatorje.
LP,
Samojed
No tudi meni je baterija počepnila. Kdo mi lahko svetuje kje jo nabaviti, pa da ne bo zdj cena 100 EUR!
Bi jo pa počasi - kr takoj rabil, ker ga moja pogreša Smile
@justme, jaz sem jih nabavil tukaj: http://www.ebatt.si/content/4-podjetje. Cena je slabih 80€, so pa močnejše od originalnih.
Citat:Si vse povedal, prav VSE, kupuješ na Ebayu poceni rombe iz USA, Velike Britanije, Nizozemske pa tudi v Nemčiji to prodajajo in še kje, načeloma iz drugih trgov.

Se pravi, da cel svet prodaja sra*je samo slovenski zastopnik je toliko pošten, da prodaja dobro robo. Vsaka čast...
Ko sem jaz pred tremi, štirimi leti kupoval roombo 560 sem jo dobil za 350€ s poštnino vred, v Slo. pri uvozniku je bila takrat neverjetnih 800€. Aja, tudi pri meni je bila Ni-MH baterija. Ta ista baterija danes pri slovenskem uvozniku stane okoli 90€ (podatek izpred nekaj mesecev, če je cena medtem padla, se oproščam), na ebayu pa jo dobite za toliko: http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=S ... ery&_rdc=1. Samo tam so verjetno zopet slabše kvalitete, kajne :wink: :?:

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »