Opremljanje doma > Bela tehnika
Robotski sesalniki (Roomba in drugi)

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Robotski sesalniki (Roomba in drugi)
Sam imam, kar nekaj Roomb več generacij, ker so me tako prevzele, sem jih za hobby začel popravljati in ja, tudi Cleanmate sem dobil v test in ga jasno pogledal v drobovje, pa lahko rečem, da gre za ceneno kopiranje konkurence, največji problem so pa deli, ki so zelo težko dobavljivi po normalnih cenah, sicer pa, če bi primerjal z avti gre nekako takole :

Roomba je vsaj VW, Cleanmate pa ...ja zna sesati recimo Tavria Oldcit !

Že brzina delovanja in opazovanje samo 10 minut vsakega, pa poznavalcu pove precej !

http://www.youtube.com/watch?v=eEJ4eJHxxdg
Ali nadomestni akumulatorji http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003 ... d_i=468294 iz angleškega amazona pašejo v vse roombe ne glede na to kje so kupljene
(usa,slo,...).Imam pa model 531.
Načelno DA, samo glede na ceno sem skoraj prepričan, da so baterije 2000 mAH NiCd, kar so original prvovgradne baterije v slabših modelih v USA in Angliji, pri nas v Sloveniji, Nemčiji, Avstriji so prvovgradne original baterije 3000 mAH NiMH, na trgu se pa dobijo še veliko boljše neoriginal tudi do 4500 mAH, tako, da kolikor denarja toliko muzike, žal pa nikakor niso vse neoriginalne baterije res dobre, so pa večinoma boljše od originalnih, res dobre delajo pa samo 3 podjetja po mojih testih in meritvah cca 8 neoriginalnih, ki se ponujajo recimo na Ebayu !
matofill Napisal:Načelno DA, samo glede na ceno sem skoraj prepričan, da so baterije 2000 mAH NiCd, kar so original prvovgradne baterije v slabših modelih v USA in Angliji, pri nas v Sloveniji, Nemčiji, Avstriji so prvovgradne original baterije 3000 mAH NiMH, na trgu se pa dobijo še veliko boljše neoriginal tudi do 4500 mAH, tako, da kolikor denarja toliko muzike, žal pa nikakor niso vse neoriginalne baterije res dobre, so pa večinoma boljše od originalnih, res dobre delajo pa samo 3 podjetja po mojih testih in meritvah cca 8 neoriginalnih, ki se ponujajo recimo na Ebayu !

Daš lahko kak primer 4500 baterije z Ebaya, ki je primerna?
Težko, ker jih tam navadno ni, ker tam vsi iščejo najcenejše kose, ne pa kvalitetne !

Recimo, te ki jaz uporabljam, lahko pri meni dobiš kak kos, kontaktiraj me na PM, so kitajske no name kupljene preko enega distributerja iz Norveške ...ki jih kupi po 200 kos skupaj, sicer pa kitajci delajo itak vse, lahko ti namignem, da na Ebay USA se dobi Metapo baterije, te sem že vsaj 3 testiral, verjetno različna proizvodnja a prodaja pod to marko in so bile vse prvovrstne, sicer pa to ni občutek, gre za testiranje kapacitete in merjenje le te po 5 ciklih ko naj bi dosegle polno kapaciteto.
Grrrr... ravno sem bil "überboten" za roombo 581 (5x wall, brez daljinca, star eno leto, wie neu); 332€. Iščem dalje.
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Nebomgabiksal Napisal:Grrrr... ravno sem bil "überboten" za roombo 581 (5x wall, brez daljinca, star eno leto, wie neu); 332€. Iščem dalje.

Malo me kontaktiraj, da ti svetujem 5 x wall nimaš kaj rabiti, ker to pomeni, sem oziroma čez to črto ne smeš, wall navadno rabiš 1 in ne več ali pa še to ne svetilnik pa recimo za 100 m2 stanovanje načeloma 1 morda 2 in z več spet ni kaj početi, jih je pa treba znati postaviti .......

Tisto "wie neu" je pa tak tak, ko kupiš boš prišel do mene, pa ti jaz v 10 minutah povem, koliko to drži.... načeloma pa, če je redno čiščena ni problema, če pa je to suženj, ki naj dela, dokler dela, si ne bi rok mazali z njim, potem pa samo stran od takega ........ res pa je, da je vsak modularno sestavljen, torej se da vsakega spraviti v vrhunsko formo, res pa, da to stane.... Sam vsakega robotka, ki gre čez moje roke razstavim očistim, zamenjam vse, tudi samo malo iztrošene dele (imam maso delov) skompletiram, stestiram baterijo, navadno baterijo menjam, potem vsaj 10 dni testiram in potem gre šele od hiše izključno človeku, ki mora biti tehnični tip (tehnofan) in mu tudi pokažem v 10 min in delno razstavim robota, kaj vse je pomembno in kako čistiti, da zadeva dolgoročno dela ........ in jasno dam še garancijo .......in proti vsem presenečenjem, še nobeden ni prišel nazaj z okvaro ...... crknejo pa Roombe sila redko, če so le vzdrževane, pa še ko "crknejo" je navadno problem samo v smeteh na senzorjih, krtačkah motorjev ..... in potem spet dela, ali pa, kar se zgodi žal ljudem veliko krat, zadane kam in se nanj kaj polije..........ker je pa cel modularen pa če že odleti, menjaš cel sklop in deli niso pre dragi ........ trenutno ena 530 ka tehnično res "wie neu" išče lastnika....so pa še kaki starejši modeli tudi ... če koga zanima na PM !
Moji walli so se vsi pospravljeni. Jih ne rabimo. Tile walli so bolj mamac za majmune...
Hja, walla ne rabim nobenega in bi jih prodajal naprej. Pa če za vsakega iztržim 10€ čistega je to 50€ skonta :-) matofill ti bi bil tako ali tako naslednji korak, da ga narediš "refurbished" in tudi z novo baterijo moja kalkulacija ni bila čez 400€... kar pa je 100€ ceneje od novega. So pa novi v dojčlandiji 430~440€.
Ja walli so res ne uporabni, sam sem recimo ga uporabljal, da mi ni šel v en prostor, kjer smo sušili perilo, ali pa, da sem ga dal pri štenderju sušilcu perila, da mi ni gor vozil ....

Torej ker so nejasnosti gremo :

tole je Wall samo ZID funkcija " čez črto, ki jo sevam niti okoli mene NE SMEŠ" slaba lastnost je , da je ročno vklopljiv, se pa sam izklopi po nekem času, načelno ga podpirajo ga vsi modeli od 530 dalje.

http://store.irobot.com/pwr/product-rev ... -Wall.html

drugi je tale tip, je enako, kot zgornji, le da se sam vklopi, podpirajo ga tam, točno ne vem nekje nad 550......

http://home-solutions.hsn.com/irobot-ro ... 56_xp.aspx

pazite pa ker ta verzija obstaja tudi ročno vklopljiva razlika je, da ima en gumb preklopnik drugi ročno vklopljivi pa le tipko kot ta:

3 slika : http://www.apartmenttherapy.com/irobot- ... est-119152

Te boste zelo težko prodali, zato si ne delajte utvar jih imajo vsi ................

Prava zadeva pa je svetilnik ali wall v enem, torej uporaben ali, kot zgoraj zmeram avtomatsko vklopljiv ali pa kot svetilnik za navigacijo najprej eno sobo potem dalje, seveda se z njihovo pomočjo tudi zna vrniti nazaj na docking... podpirajo tega modeli 560, 580, 581 , 780
obstajajo tudi v črni barvi, načelno dajejo v zadnjem času črne zraven , te pa so zanimivi .... vam pa nič ne pomagajo, ker če imaste robota 530, 550, 555, 565 ne znajo delati z temi zadevami : http://www.pcmag.com/slideshow_viewer/0 ... 00.asp?p=n

Za take pa je zanimanje...imam pa seveda tudi jaz...če bo kdo rabil......

Bi sicer prilepil slike pa mi forum ne pusti, zato sem linke....
Kakšno mnenje o "Robotski sesalnik Solac" (top shop) ?
Nebomgabiksal Napisal:Kakšno mnenje o "Robotski sesalnik Solac" (top shop) ?

Gre za poceni kitajske robote, ki jih lahko kupiš tudi na Alibabi bistveno ceneje ali na Ebayu.

Sam sem ga imel že v rokah na enem sejmu v Nemčiji in mi na oko izdelava ni delovala ravno, kot solidna, recimo, kot pri poceni kitajskih izdelkih, bolj trda plastika neujemajoči deli, do neke mere pa kopiranje Irobotovih robotov, edino, kar se mi je zdelo zanimivo je bila izvedba koška za smeti, saj je ta narejen tako, da je možno brez orodja odstraniti motor in nato celega oprati, kar pri Roombah ne gre, brez, da ga razdreš. Sicer pa uporabljajo neke marketinške prijeme , kao MOP, ki je krpa na robota , povsem neučinkovita, razen, če mu jo ti ne pereš vsakih nekaj metrov in pa IR lučka, za kao razkuževanje , kar so pa na inštitutu Ferzenius v Nemčiji, ko so testirali ene druge robote z IR lučko ugotovili, da je zadeva povsem neefektivna, saj se je število mikrobov in bakterij na enem mestu zmanjšalo šele, ko je bil robot na iistem mestu (je stal) 10 minut skupaj, pri delu, kjer gre robot recimo 5 x čez po 2 sekundi, pa niso zaznali merljivih rezultatov, kjer bi lahko rekli, da je kaka sprememba v številu mikrobov in bakterij, skratka marketinški trik. Sam bi se pa še bal, kje boš kasneje dobil rezervne dele ???

Sicer pa kaj vse obstaja : http://www.alibaba.com/products/robot_v ... eaner.html

Čeprav sam bi rekel na takemu robotu OK, če je 100 ali 150 eur z 2 letno garancijo, sicer pa : " nisem tako bogat, da bi poceni kupoval". Odloča se pa vsak sam.
Jaz sem si kupu bralkota za slabih 200 EUR,super deluje !Ga pa redno pucam ker se okoli krtač nabere dosti las.
Mnenja?
http://www.ebay.de/itm/iRobot-Roomba-58 ... 41619139d1

Matofill, popraviš tegale:
http://www.ebay.de/itm/iRobot-581-ROOMB ... 3cc12d6f29
Nebomgabiksal ..........

Ja prvi bi znal biti OK, kako je z baterijo boš videl tudi med testom čudi me zakaj ga ne pokaže na hrbtu, da se vidi tip CHM-a ........

Drugi pa samo stran, ker tip prodaja samo Robota brez vsega ostalega, dockinga, 3 senzorjev, napajalnika, pribora ....... poleg tega od Poljčka ne bi kupoval niti sam, ki obvladam tudi še zaradi ene zadeve, če prodajalca dobro počekiraš boš videl, da še eno Roombo prodaja v preteklosti jih je pa že tudi, torej malo biznisira in sem 100%, da ta robot nima neke enostavne okvare, ker bi ga sicer on popravil, verjetno celo PCB vezje in to stane ... sicer ga tip ne bi prodajal, pa tudi brez vsega samo robot, po mojem ni vreden tega denarja, ker eno je kupiti robota v okvari od ene stranke, ki se ne spozna, pa ne bi na servis nosila, ker se boji stroškov ali je pa tako premožna, da želi novega novi tip in je vesela, da starega za nekaj unovči, drugo pa je, da pokvarjenega kupiš od strokovnjaka...... BTW tudi jaz ti lahko pokvarjenega ponudim...., ker včasih gre kak v dele ... samo ne me potem spraševati ali ga lahko popravim, ker ga lahko samo cena ....... imam pa enega skoraj nerabljenega 531 na razpolago, če te zanima.......

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »